«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. 10 Perakende ve Kurumsal Yatırımcıdan 7’si Daha Fazla Kripto Satın Almayı Planlıyor, Anket Bulguları

10 Perakende ve Kurumsal Yatırımcıdan 7’si Daha Fazla Kripto Satın Almayı Planlıyor, Anket Bulguları

empty-cryptonews.jpg

Yeni bir ankete göre, çoğu yatırımcı önümüzdeki beş yıl içinde kriptoya daha fazla harcama yapmayı planlıyor – hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar sektörü daha fazla araştırmak istiyor.

Anket kripto borsası tarafından yapıldı. bit damgasıPerakende yatırımcıların %73’ünün ve kurumsal yatırımcıların %72’sinin önümüzdeki beş yıl içinde daha fazla token satın almayı planladıklarını belirtti.

Borsa, Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Afrika, Orta Doğu ve Asya-Pasifik ülkelerindeki 23 ülkeden “5.502 kurumsal yatırım karar vericisi ve 23.113 perakende yatırımcı” ile “tutumları anlamak” amacıyla görüştüğünü belirtti. , şimdi ve yakın gelecekte kripto uygulamaları ve emelleri.”

Verilerin gösterdiği gibi, kurumların %68’inin şu anda aktif olarak kripto yatırımını teşvik etmesi bu durumu tetiklemiş olabilir. Bu tür bir duyarlılık, kurumsal yatırımcıların %74’ünün hemen altında “haftada en az bir kez” kripto ticareti yaptığını ve perakende yatırımcıların %56’sının aynı şeyi yaptığını gördü.

Anket, en azından yatırımcılar arasında, kripto ile ilgili duyguların iyimserliğe yöneldiğini, perakendecilerin neredeyse %80’inin ve kurumsal katılımcıların %73’ünün kriptonun önümüzdeki 10 yıl içinde ana akım haline geleceğini düşündüğünü gösterdi. Çoğu, perakende yatırımcıların yaklaşık %15’inin kriptonun “zaten ana akım” olduğunu düşünmesiyle, bunun önümüzdeki beş yıl içinde gerçekleşeceğini söyledi. Her iki grubun 10’unda birden daha azı, kriptonun ana akım tarafından asla kabul edilmeyeceğini belirtti.

Bununla birlikte, bol miktarda bölgesel çeşitlilik vardı. Fransa’da perakende yatırımcıların yalnızca üçte biri kriptoya güvendiklerini söylerken Nijerya, Hindistan ve Brezilya’da hem perakende hem de kurumsal yatırımcıların %75’inden fazlası kriptoya inandıklarını söyledi. 10 Kuzey Amerikalıdan altısından fazlası tokenlere güvendiğini ifade ederken, bir dizi yüksek profilli kripto borsa hackinin halkın kriptoya olan güvenini sarstığı Japonya’da perakende yatırımcıların yarısından azı madeni paralara güvendiklerini söyledi.

Neredeyse üç yatırımcıdan biri, kripto varlıklarını “oyun faaliyetlerine katılmak” için kullandıklarını söyledi – belki de kazan-kazan (P2E) blok zinciri oyunlarının da yatırım alanına girmeye başladığının bir işareti.

Kriptoyu içeren diğer popüler faaliyetler arasında kriptodan kriptoya alım satımlar veya “başka bir kripto türü satın alma” (%49,5) ve havaleler veya “kriptoyu bir kişiye aktarma” (%41,7) yer aldı.

Paylaşılan yorumlarda Cryptonews.comAlex Adelman, kripto ödül programının CEO’su ve Kurucu Ortağı lolibitcoin’in (BTC), şirketler ve ülkeler ile artık jetonun “fiyatının fırlaması” için “beklemeden bitcoin’i entegre etmesiyle” “ana akım benimsenmenin yeni bir aşamasına” ulaştığını belirtti.

Adelman, şunları kaydetti:

“[The] fiyat hareketleri ve artan ana akım benimseme arasındaki korelasyon eksikliği, daha fazla kurumun bir para birimi ve değer deposu olarak bitcoin’in muazzam faydasını ve finansal geleceğimizdeki kaçınılmaz, güçlü rolünü kavradığını gösteriyor.”

Orta Afrika Cumhuriyeti’nin bitcoin’i yasal ihale olarak kabul etmesi gibi bir dizi yeni evlat edinme vakasına işaret ederek, bitcoin’in fiyatının “yakın vadede yaklaşık 40.000 USD’de sabitlendiğini” iddia etti, hepsi BTC “39.000 USD ile USD arasında asılı kaldı. 41.000.”

Adelman, kurumların ve hatta ulusların artık BTC yatırımlarının değerini “kanıtlamak için dramatik fiyat hareketlerine ihtiyaç duymadığı” ve kamu ve özel kuruluşların “genel halkın finansal geleceğiyle doğrudan ilgilenmek” için BTC’yi kullanmaya güvendiği sonucuna vardı.

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *