«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. 2022 için Bitcoin Fiyat Tahmini, Şimdi 80 bin USD’nin Üzerinde “Yalnızca” Kırılma Olarak Bir Kez Daha Düştü

2022 için Bitcoin Fiyat Tahmini, Şimdi 80 bin USD’nin Üzerinde “Yalnızca” Kırılma Olarak Bir Kez Daha Düştü

adobestock-37807413-min.jpeg
Kaynak: Adobe/zimmytws

Fintech ve kripto endüstrisinden üyelerden oluşan bir panel, karşılaştırma web sitesinde ankete katılan Bitcoin (BTC) fiyatının, yıl sonuna kadar 65.185 USD’ye düşmeden önce, bu yıl 81.680 USD’lik zirveye ulaşacağını savundu. Finder.com.

80.000 USD’nin üzerindeki zirve, mevcut bitcoin fiyatından (Cuma günü saat 11:17 UTC’de 40,542 USD) “önemli ölçüde yüksek” olarak tanımlandı, ancak yine de Finder.com’un Ocak ayı sonundaki yıl sonu tahmininden %15 daha düşük 76.360.

Martin Fröhler, ticaret platformunun CEO’su biçim değiştirenBTC için en iyimser yıl sonu tahminlerinden birini veren , şu yorumu yaptı:

“Siyasi belirsizlik, enflasyon ve hükümet tarafından kontrol edilmeyen varlıklara sahip olma konusunda giderek artan bir istek, Bitcoin’i tüm zamanların en yüksek seviyelerine çıkaracak.”

Daha temkinli bir tahmin sunan kripto ticareti uygulaması bozuk para kavanozuCEO’su Asher Tan, BTC’nin bu yıl 60.000 USD’lik bir zirveye ulaşacağına inandığını söyledi.

“Kısa vadeli Bitcoin görünümü hakkında hala çok fazla belirsizlik var. Makroekonomik ters rüzgarlar göz önüne alındığında, Bitcoin’in tüm yılı 30-60 bin USD arasında zıplayarak geçirdiğini görmek beni şaşırtmaz – bu tür koşullar tüccarlar için korkunç, ancak çok yıllı bir zaman diliminde akümülatörler için ödüllendirici, “dedi Tan.

Özellikle, 35 “endüstri uzmanından” oluşan Finder’ın panelindeki katılımcıların yarısı, bitcoin’in sonunda en popüler kripto varlık olarak başka bir kripto para tarafından geçileceğine inandıklarını söyledi.

Bitcoin’in günlerini en iyi kripto para olarak iddia edenler arasında, merkezi olmayan finans alanında doçent olan Jeremy Cheah da var. Nottingham Trent Üniversitesimadeni paranın “çok fazla enerji tükettiğini ve birlikte çalışabilirlik ve ölçeklenebilirlik sorunlarından muzdarip olduğunu” söyledi.

Bu arada, panelistlerin %32’si BTC’nin daha enerji yoğun iş kanıtı (PoW) modelinden hisse kanıtı (PoS) modeline geçmesi gerektiğini düşündüklerini söyledi. Ancak sadece %9’u BTC’nin gerçekten hamle yapacağına inandıklarını söyledi.

Kaynak: Finder.com

Genel olarak, ankete katılanların %67’si, fiyat tahminlerinin Ocak ayındaki son anketten daha düşük olmasına rağmen BTC’nin hala iyi bir satın alma olduğunu söyledi.

Ankete katılanların %24’ü halihazırda BTC sahibi olan kullanıcıların satmaması gerektiğini düşünürken, %9’u BTC sahiplerinin sahip oldukları madeni paraları satması gerektiğini söyledi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Yatırımcılar Kriptoya Artan İlgi Gösteriyor, ancak Finansal Okuryazarlık Yatırımları Engelliyor – Anketler
– Ankete Katılan Kripto Sahiplerinin Yaklaşık %50’si 2021’de İlk Satın Alımlarını Yaptı – İkizler

– Kriptoya Artan Tüketici İlgisi, e-Ticaret Kabulünü Hızlandırıyor – Anket
– Daha Fazla Yatırımcı Kriptoya Giriyor Ama Birden Fazla Finansal Hizmet Sağlayıcı Tutuyor – Anket

– En Çok Araştırılan ABD Mali Müşavirleri Kripto Tahsislerini Artırmayı Planlıyor, %0 Azaltmayı Planlıyor – Nasdaq
– Ankete Katılan ABD Mali Müşavirlerinin %45’i Müşterilerin İsteği Başına Kripto Kullanmayı Bekliyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *