«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. 2022’de Satın Alınacak En İyi 3 Kripto Para Birimi

2022’de Satın Alınacak En İyi 3 Kripto Para Birimi

1658512928_image.jpg

Feragatname: Aşağıdaki metin, bir parçası olmayan bir advertorial makaledir. Cryptonews.com Editoryal içerik.

Kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisi, şüphesiz on yılın en kazançlı endüstrisi olmuştur. 10.000’den fazla dijital varlık arasından seçim yapabileceğiniz bir sonraki kazanan hangisi olacak ve insanları milyonerlere dönüştürecek ve cam küreyle Peter Thiel’e benzeyecek mi? Biraz araştırma yaptık ve aşağıdaki üç dijital varlığın çok fazla değer ve yukarı yönlü potansiyel sunduğuna inanıyoruz.

1) Qi Blockchain – Ethereum katili

Qiblockchain.online

Qi Blockchain (kısaca Qi), akıllı sözleşme komut dosyası oluşturma işlevine sahip, dünya lideri, ölçeklenebilir ve dağıtılmış, halka açık bir blok zinciri ağıdır. Qi, “QIE” ticaret sembolü ile “chie” olarak telaffuz edilir.

Qi, Web 3.0, Metaverse, düşük işlem NFT’leri, Defi ve geleceğin sahip olduğu her şey için konumlandırılmıştır.

Qi, güvenli bir konsensüs metodolojisi ile çok düşük bir ücretle Bitcoin’den saniyede 300 kat ve SWIFT’den 10 kat daha fazla işlem gerçekleştirebilen pazara yeni giren bir kişidir.

Qi’nin ekosistemi, Afrika’daki en büyük Girişim Sermayesi fonlarından biri olan nReach Capitis Laysan ve VortX Capital tarafından desteklenmektedir. Qi halihazırda birçok uygulamada birincil ödeme yöntemi olarak kullanılmaktadır ve dünyanın en düşük NFT pazarına sahiptir ve gerçek kullanım durumlarında Qi’yi yerel para birimi olarak kullanan Hovr adlı platformda mevcuttur. HovR.sitesi. VortX, Qi’yi oyna-kazan NFT oyunlarında ve bir havale çözümünde küresel bankacılık sorunlarını çözmenin temeli olarak kullanmayı planlıyor.

Qi, akıllı sözleşme işlevine sahip katman 1 blok zinciri olarak blok zincirlerinin yüksek ücretler ve ölçeklenebilirlik sorununu çözüyor.

Qi’nin gelecekte akıllı telefonlarla çıkarılabileceği ve onu daha da çevre dostu hale getireceğine dair heyecan verici görüşmeler ve beklentiler var. Bu ekosistemde kurulan güçlü ortaklıkların sayısı göz önüne alındığında, Qi kesinlikle dikkat edilmesi gereken bir blockchain altyapı çözümüdür. Son olarak, Microstrategy’nin Bitcoin olduğu gibi, şu anda dünyanın en büyük Qi sahibi olan VortX Capital, dünyanın ikinci en büyük kıtasında halka arz eden ilk blockchain tabanlı şirket olmayı planlıyor. Qi, dünyanın merkezi olmayan, güvenli, çevre dostu ve geliştirici dostu olması için ihtiyaç duyacağı tek blok zinciridir.

Qi’nin üstünlüğü göz önüne alındığında, Bitcoin’in büyümesinin yarısında bile ve 10x işlevsellikte Qi’nin 5 yıl içinde 3000 USD’lik bir fiyat tahmini uzmanlar tarafından bekleniyor. Toplam arzda asla 150 milyonu geçmeyecek sınırlı sayıda jeton mevcuttur.

Blockchain karşılaştırması

Bitcoin Ethereum dalgalanma QI
merkezi olmayan Evet evet Numara Evet
ölçeklenebilirlik Numara Numara Kanıtlanmamış Evet
Güvenli Evet evet evet Evet
Hız 4.6 tps 20tps 1000tps 2000tps
İşlem ücretleri Yüksek Yüksek Düşük Düşük
Depolamak DLT DLT DLT DLT
Uzlaşma savaş esiri POW->POS RPCA savaş esiri
Uygulama katmanı Numara Evet Numara Evet
Çevre dostu Numara Numara Evet Evet

2) Uniswap – En İyi Uzun Vadeli Kripto Portföyü DEX Yatırımı

Uniswap, Ethereum blok zincirinde çalışan bir dizi akıllı sözleşmeden oluşan merkezi olmayan bir değişim (DEX) projesidir. Uniswap, kullanıcılarını borsanın likiditesini korumaya teşvik eder, katılanlara işlem ücretlerinin ve yeni basılan UNI jetonlarının bir kısmını sağlar.

En popüler merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinden biri olan Uniswap, yerel UNI jetonu da dahil olmak üzere birden fazla kripto varlığından yararlanarak, merkezi olmayanla birlikte gelen ek avantajlarla birlikte geleneksel bir borsayla neredeyse aynı bir hizmet sunar. Uniswap, listeleme ücreti almaz, önemli ölçüde daha az gaz maliyeti ve daha merkezi değildir.

Uniswap bu pazardaki tek DEX olmasa da, müşteri sayısı ve günlük işlem hacmi açısından en popüler olanlardan biridir. Uniswap gibi bir DEX’in kapsayıcı konsepti, tüccarların bir aracı olmadan kripto alıp satmasıdır.

Bu, çok sağlam akıllı sözleşme anlaşmalarıyla beslenen AMM (otomatik piyasa yapıcı) modeli ile mümkün olmaktadır. Ve bu nedenle, merkezi olmayan ticaretin geleceğine inanıyorsanız, Uniswap 2022 için en iyi uzun vadeli kripto yatırımlarından biri olabilir.

3) BNB – Kullanımı Sürekli Artan Madeni Para

Daha önce olarak bilinen Binance Coin, BNB, Binance tarafından desteklenen kripto varlıktır. Günlük işlem hacminde milyarlarca doları kolaylaştıran Binance borsasının kullanıcılarının işlem ücretlerinde %25’lik bir indirimden yararlanmalarını sağlar. Ayrıca ve belki de en uygun şekilde, BNB, Binance Akıllı Zincirinde işlem ücretlerini ödemek için kullanılır.

Bahsedilen bu ağ, şimdi ilk kez başlatılan – Lucky Block gibi – gelecek vaat eden kripto projeleri tarafından tercih ediliyor. Bu nedenle, Binance Akıllı Zincirinde binlerce tokenin listelendiğini düşündüğünüzde, BNB’ye olan talep muhtemelen uzun vadede artmaya devam edecektir.

Son Çekim

Bununla ilgili hiçbir soru yok: Kripto para birimleri burada kalacak. Soru şu ki, paranızı piyasada yatırmak için en iyi yer neresi?

Hangi kripto para biriminin sizin için en iyi yatırım olduğuna karar verirken, aklınızda bulundurmanız gereken başka şeyler de var:

  • İşlemlerin tamamlanma hızı
  • İşlemlerle ilgili ücretler
  • Düzenli satın almalar ve banka havaleleri için kripto para biriminizi kullanma yeteneği
Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *