«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. ABD Emlak Şirketi New York Binasını NFT Olarak Sattı

ABD Emlak Şirketi New York Binasını NFT Olarak Sattı

unnamed-1-1.jpg
One Eleven, 109-111 West 24th Street, NYC, ABD. Kaynak: opensea.io

ABD emlak firması, gayrimenkul anlaşmalarında takas edilemeyen jetonları (NFT) kullanmanın yenilikçi yollarını araştırıyor. Okada ve Şirket ilk ticari mülkünü NFT olarak listeledi Açık deniz 15.000 ETH etiket fiyatına (28.7 USD) sahip pazar yeri.

Firma yaptığı açıklamada, NFT’nin alıcıya “binayı tüm kullanım haklarını ve ilgili tapu sözleşmelerini edinme” konusunda münhasır haklar verdiğini söyledi. “Gayrimenkul satışlarının doğası gereği, NFT’nin satışı, gayrimenkul işleminin tamamlanmasını garanti etmez veya tapu veya tapu devrini yansıtmaz. Geleneksel emlak süreci hala tamamlanmış olmalı ”diye açıkladı.

Okada & Company, New York’un Manhattan ilçesinin Batı Yakası’nda bulunan prestijli Chelsea semtinde ABD’de 46.299 metrekarelik bir mülk satıyor.. Madison Square Park ve diğer NYC simge yapılarına yakın olan yedi katlı bir ofis ve perakende binasıdır.

Bu anlaşma için bir jeton var ve bu NFT, emlakçıya göre Ethereum blok zincirinde basılacak.

Okada & Company CEO’su Chris Okada şunları söyledi: Cryptonews.com şirketin bir dizi insandan binayı satın almakla ilgilendiğini belirten ifadeler aldığını, “ancak üç-dört gün önce mülkün satışını başlattığımız için hala satışın başlangıç ​​aşamalarındayız.”

“Bu büyüklükteki işlemlerin çoğu, bir sözleşmenin imzalanmasından önce yaklaşık üç-dört ay sürer. göreceğiz. CEO’ya göre, ulaşan insanlar bir teklif sunmadı ”dedi.

Hem alıcılar hem de satıcılar için böyle bir hibrit işlemin avantajları sorulduğunda Okada, “NFT’nin faydasını ve ticari gayrimenkul için ödeme almanın başka bir yolunu bulmayı” dahil ettiklerini söyledi.

Bu arada, şirketin en son girişimi hakkında yorum yapan bazı sektör gözlemcileri, Okada’nın satışı, faaliyetlerini potansiyel alıcılar için daha görünür kılmak için kullandığını savundu.

“Tahminim bu bir pazarlama taktiği, ancak bir binanın nft olarak ticaret yapabileceğini hayal edin? Alıcılar tapuyu görebilir, NOI [net operating income], kiracı karışımı blockchain + ticaret ellerinde hemen. 10 yıl uzakta mı? 15? Bu ne zaman olursa olsun çok hasta olacak” tweetlendi Web 3 yatırımcısı Benjamin Cohen.

Robert Leshner, Kurucu Bileşik Laboratuvarları, söz konusu satışın gayrimenkulün geleceğinin zincirleme olduğunu gösterdiğini söyledi.

“Bu mülk en son takas edildi [USD] 16.25 Milyon 7 ay önce; şimdi 15.000 ETH için listeleniyor […] Bu oldukça NFT çevirmesi olurdu!” girişimciye göre.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Florida Home, NFT Olarak Açık Artırmayla Çıkarılacak
– Arjantin’de Sakinler için Bitcoin Madencilik Tesisi Sunacak Lüks Apartman Kompleksi

– Bitcoin ile Nasıl Ev Alınır: Kripto Zenginleri İçin Bir Kılavuz
– Amerikalı Borçlular Artık Ev Satın Almak İçin Kripto İpoteklerini Kullanabilir

– NFT Rental’ın ‘Airbnb of the Metaverse’ Olarak Büyük Büyüme Potansiyeli Var – Analistler
– Daha Fazla ABD’li İlk Kez Ev Alıcısı Peşinat İçin Kripto Satıyor – Anket

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *