«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. ABD Hükümet Organları Voyager’ın Mevduat Sigortası Hakkındaki ‘Yanlış ve Yanıltıcı İfadelerini’ Patlattı

ABD Hükümet Organları Voyager’ın Mevduat Sigortası Hakkındaki ‘Yanlış ve Yanıltıcı İfadelerini’ Patlattı

adobestock-jhvephoto-1.jpeg
Kaynak: AdobeStock / JHVEPfoto

Sorunlu kripto platformu üzerinde toplanan kara bulutların başka bir işareti Voyager DijitalBirleşik Devletler Federal Mevduat Sigorta Şirketi (FDIC) ve yönetim kurulu Federal Rezerv (Fed), Amerika’nın merkez bankası, şirketin “FDIC mevduat sigortası statüsüne ilişkin yanlış ve yanıltıcı beyanlar” yapmaktan vazgeçmesini ve bu tür önceki beyanları düzeltmek için harekete geçmesini talep ettikleri ortak bir mektup yayınladılar.

İki kurum yaptığı açıklamada, Voyager ve şirketin belirli memurları ve çalışanlarının, işletmenin FDIC sigortalı olduğunu iddia ettikleri veya önerdikleri çeşitli açıklamalarda bulunduklarını, müşterilerinin ve Voyager tarafından tutuldu ve ayrıca FDIC onları Voyager’ın başarısızlığına karşı sigortalayacaktı.

İki kurum şunları söyledi:

“Bu temsiller yanlış ve yanıltıcıdır. Bugüne kadar toplanan bilgilere dayanarak, bu beyanların muhtemelen yanlış yönlendirildiği ve fonlarını Voyager’a yatıran ve fonlarına hemen erişimi olmayan müşteriler tarafından güvenildiği görülüyor.”

Ancak bazıları, bu eylemin çok az, çok geç olabileceğini öne sürdü. “Geri görüş yatırımcı koruması değildir” tartıştı Maya Zehavi, kurucusu ve CEO’su Gizli Yeni Girişim ve Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi İsrail Blockchain Endüstri Forumukim sordu:

“Düzenleyicilerin tüm fikri, şirketler batmadan önce yatırımcılara “yanıltıcı” pazarlama saçmalıklarına dikkat çekmek değil mi?”

En son gelişme, Voyager Digital’in kripto borsası tarafından yapılan ortak bir teklifi reddetmesinden kısa bir süre sonra geldi. FTX ve ana şirketi Alamedaşirketin iflas sürecini bozabilecek bir “düşük top teklifi” olarak nitelendirdi.

AlamedaFTX teklifi, AlamedaFTX’e avantaj sağlayan bir temelde kripto para biriminin tasfiyesinden başka bir şey değildir. Voyager’ın avukatları, kısa süre önce sunulan bir mahkeme dosyasındaki teklife yanıt olarak, beyaz bir şövalye kurtarma gibi giyinmiş düşük bir teklif.

Bu ayın başlarında, Voyager Digital, yeniden yapılanma planını uygulamak ve “tüm paydaşlar için değeri en üst düzeye çıkarmak” için Amerika Birleşik Devletleri İflas Yasası’nın 11. Bölümü uyarınca gönüllü yardım dilekçeleri sundu.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Bölüm 11 için Voyager Digital Files, ‘Tüm Paydaşlar için Değeri En Üst Düzeye Çıkarmayı’ Amaçlıyor
– 3AC’nin Patlaması – Nobel Ekonomistleri Olmadan LTCM

– Voyager ve Toprak
– Voyager’ın Bilinmeyenleri

– FTX İflas Eden Voyager’ı Kurtarmaya Çalışıyor: Fireblocks CEO’su
– Voyager Bankman-Fried Lifeline Başarısız Olduğundan İflas İstiyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *