«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. ABD Kripto Bankası Muhafazası, Gecikmiş Ana Hesap Başvuru İşlemleri Üzerinden Fed’e Dava Açtı

ABD Kripto Bankası Muhafazası, Gecikmiş Ana Hesap Başvuru İşlemleri Üzerinden Fed’e Dava Açtı

snapshot1-media-library-original-1280-720.jpg
Fed Başkanı Jerome Powell. Kaynak: Bir video ekran görüntüsü, Youtube/Federal Reserve

ABD dijital varlık odaklı banka vesayet aleyhine dava açtı Federal Rezerv (Fed) Yönetim Kurulu ve Kansas City Federal Rezerv Bankasıiki kurumu suçladı FED nezdinde bir ana hesap başvurusunun 19 ay boyunca “yasadışı olarak” ertelenmesi.

Davaya göre, “Bilgi ve inanca göre, Kansas City Fed’in Custodia’nın başvurusunu değerlendirmesi ve yaklaşan onayı, 2021 baharında Kurul, karar verme süreci üzerinde kontrol iddiasında bulunduğunda raydan çıktı.”

“Sonuç olarak, Davalılar, Custodia’nın uzun süredir devam eden başvurusunu bırakın karar vermek şöyle dursun, anlamlı bir şekilde değerlendiremediler.”

Banka, dava konusu kurumların başvurusunu işleme koymak için bir yıllık yasal süreyi ihlal ettiğini ve ayrıca böyle bir kararın normalde beş ila yedi iş günü sürmesi gerektiğini belirten ana hesap evrakında yer alan programı ihlal ettiğini iddia ediyor.

7 Haziran tarihli davada, “Vesayetin başvurusu yaklaşık 600 iş günü önce hiçbir işlem yapılmadan sunuldu” diyor.

Banka, mahkemenin “bu dava hakkında hızlı bir duruşma” emri vermesini talep ediyor, Vesayet’in bir Fed ana hesabı başvurusunun işlenmesinde devam eden gecikmeyi hukuka aykırı ilan ediyor ve iki kuruma, “Mahkeme’nin başvurusunu 30 gün içinde… Emir veya Mahkemenin makul göreceği başka bir zaman”.

Custodia, 2020 yılında eski bir yönetici olan Caitlin Long tarafından kuruldu. Morgan Stanleyve ilk olarak adı altında işletilmiştir. avanti. Banka, amacının ticari müşterilerine dijital varlıklara odaklanarak eksiksiz bir bankacılık ve finansal hizmetler yelpazesi sunmak olduğunu söylüyor. Custodia, Wyoming’e bağlı bir özel amaçlı saklama kurumudur (SPDI).

“Wyoming yasası, Custodia’nın müşterilerine dijital varlıkları için net bir yasal hak sağlıyor. Devletin dijital varlık yasalarına yönelik mülkiyet hakları odaklı yaklaşımı, Wyoming’i dijital varlık piyasası katılımcıları için müşteri dostu bir yargı alanı haline getiriyor” dedi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Fed’in Faiz Artışları için ‘Sınırlı Ateş Gücü’ Var, Mevcut Beklentiler Zaten Bitcoin İçin Fiyatlandırıldı – CoinShares
– ABD Senatörü, Fed’in Doğrudan Tüketiciye Yönelik Bir CBDC Düzenlemesinin Yasaklanmasını Önerdi

– Kripto Endüstrisinin Velayeti, Mülkiyet Hakları Çözülmesi Gereken ‘Temel Sorunlar’ – ABD Yetkilisi
– Coinbase, Daraltılmış Stablecoin Üzerinden Dava Açtı, Ama UST Değil (Henüz)

– Yeni Kripto Davaları
– IRA ve İkizler

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *