«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. ABD’de Kripto İşe Alımlar Artıyor, Daha Fazla Kadın İşe Alınıyor, ancak Cinsiyet Farkı ‘Kötüleşiyor’

ABD’de Kripto İşe Alımlar Artıyor, Daha Fazla Kadın İşe Alınıyor, ancak Cinsiyet Farkı ‘Kötüleşiyor’

adobestock-antoniodiaz-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / AntonioDiaz

Kripto varlık endüstrisi, ABD’de 2019 ve 2021 yılları arasında kripto işe alımlarının %73 oranında artmasıyla yeni çalışan alımını yoğunlaştırıyor. İstihdam odaklı sosyal medya platformunun yakın tarihli bir raporuna göre, sektör tarafından işe alınan kadın profesyonellerin sayısı da artıyor, ancak toplam içindeki payları azalıyor. LinkedIn.

Analize göre 2021’de ABD net kripto işe alımları genişlerken, geleneksel finans sektörlerindeki net işe alım sayısı 2019’a kıyasla %1 düştü. Yalnızca geçen yıl, 5.000’den fazla LinkedIn üyesi bir kripto işine başladı.

Bununla birlikte, “kriptonun hızlı işe alım büyümesi eşit bir şekilde yayılmadı ve kadınlar sektörde her zaman bir azınlık olsa da, fark daha da kötüleşiyor. LinkedIn’in verilerine göre, 2018’den 2021’e kadar yeni kripto işe alımların %70’i erkek ve %30’u kadındı.

Raporda, geçen yıl kadınların payı %26,5’e düştüğünü belirterek, bunun “kadınların aynı dönemde net yeni işe alınanların yaklaşık %43’ünü sabit tuttukları bankacılık ve yatırım yönetimi gibi finans sektörlerinden belirgin bir fark olduğunu” belirtti. “

2018 ve 2021 arasında, sektördeki artan kadın işe alım sayısına rağmen, kripto endüstrisi işe alımlarında kadınların payı yüzde 5 düştü.

Daha olumlu bir kayda göre, kripto endüstrisinde iş bulan kadın sayısı, platformdan alınan rakamlarla belirtildiği gibi 2019 ile 2021 arasında %35 arttı.

Kripto odaklı işe alım görevlisi Kevin Logan, son üç ila dört ay içinde birlikte çalıştığı her kurucunun, şirketlerinin yetenek arayışının başlangıcında çeşitli adayları bulmayı bir öncelik olarak belirlediğini söyledi.

“Kripto, işleri farklı şekilde yapmak için bir şans – bütün mesele bu, değil mi?” Logan raporda alıntılandı. “Başından beri, önyargıları ortadan kaldıran ve çeşitliliğin önündeki engelleri kaldıran süreçler oluşturmalıyız.”

____

Daha fazla bilgi edin:
– Anket Bitcoin, Ethereum ve Kriptonun Nasıl İş Özgürlüğü Getirdiğini Açıklıyor
– Coinbase, Tüm Aksiyon Korumasını Kiralamak İstiyor

– Amazon, Kriptodan ‘İlham Aldıkları’ İçin Bir Dijital Para Birimi Lideri Kiralamaya Hazırlanıyor
– Yatırımcılar Bitcoin’in Ötesinde Kripto Varlıkları Gözüyle İşe Alma Çılgınlığı’nda Sadakat

– Bazı Çinli Kripto Şirketleri Baskılara Rağmen Hala Çalışan Alıyor
– ‘Big Four’ S Kore Kripto Borsaları 2021’de 600’den Fazla Çalışanı İşe Aldı – Ve Henüz Bitirmediler

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *