«
 1. Anasayfa
 2. Altcoin
 3. Accumulate Releases Whitepaper – Zincirler Arası Destek, İnsan Tarafından Okunabilir Adresler ve Anahtar Yönetim Yetenekleri ile Kimlik Tabanlı Blok Zinciri Protokolü

Accumulate Releases Whitepaper – Zincirler Arası Destek, İnsan Tarafından Okunabilir Adresler ve Anahtar Yönetim Yetenekleri ile Kimlik Tabanlı Blok Zinciri Protokolü

accumulate-sharing-card-1649946934jfu3prwoag.jpeg

Sorumluluk Reddi: Aşağıdaki metin Cryptonews.com tarafından yazılmamış bir basın açıklamasıdır.

Miami, FL, Amerika Birleşik Devletleri, 14 Nisan 2022, Chainwire

Accumulate geliştiricileri, merakla beklenen sürümünü duyuruyor. Teknik İncelemeyi Biriktirin.

Belge, Accumulate’in kimlik tabanlı, delege edilmiş hisse ispatı blok zinciri çözümüne ve Accumulate kullanarak bireyler, kuruluşlar ve blok zincirlerinin birbirleriyle işlem yapmaları için evrensel bir iletişim ve denetim katmanı oluşturma misyonunu nasıl gerçekleştirmeyi planladığına ayrıntılı bir bakış sunuyor. Dijital Tanımlayıcılar veya ADI’ler.

Accumulate, blok zinciri birlikte çalışabilirliği, ölçeklenebilirliği ve modüler tasarımındaki en son yenilikler sayesinde, geleneksel ekonominin ademi merkeziyetçiliği ve milyonlarca birey ve varlığın Web3 alanına dahil edilmesi için yeni bir yol oluşturuyor.

1. Nokta – Kimlik ve Anahtar Yönetimi

Birikimli Dijital Tanımlayıcılar veya ADI’ler, bireyler tarafından seçilen veya kuruluşlar tarafından blok zincirindeki varlıklarını temsil etmek üzere atanan web sitesi URL’lerine benzer, insan tarafından okunabilen adreslerdir. Dijital tanımlayıcılar, blok zincirindeki varlıklara, bireylere veya varlıklara benzersiz dijital kimlikler atamak için bir sistemi ifade eder.

ADI’ler, farklı izinlere veya güvenlik seviyelerine sahip bir anahtar hiyerarşisi yayınlayarak daha fazla esneklik ve karmaşık işlemlerin devreye alınmasını sağlar.

Bu, blok zinciri üzerinde çalışan varlıkların, diğer varlıkların etkileşime girmesi ve belirli veri kümeleri için erişim izinlerine dayalı olarak hassas bilgileri değiş tokuş etmesi için standart ancak ölçeklenebilir protokolleri daha kolay oluşturmasına olanak tanır.

Accumulate, ADI’leri kullanarak blok zincirleri arasında fiili iletişim ve denetim katmanı olarak hizmet verebilir ve fikir birliği mekanizmasından bağımsız olarak farklı zincirlerdeki ADI’ler arasında belirteçlerin veya diğer türdeki dijital varlıkların sorunsuz transferini sağlar.

2. Nokta – Eşsiz bir modüler blok zinciri mimarisi aracılığıyla ölçeklenebilirlik üçlemini çözme

Modüler bir blok zinciri mimarisi, yan zincirler, parçalar ve katman 2 ölçekleme çözümlerinin kullanımı yoluyla bir blok zincirinin işlem yürütme, ağ fikir birliği ve veri kullanılabilirliği işlevlerini çeşitli özel bileşenlere ayırır..

Accumulate, blok zinciri ölçeklenebilirlik üçlemesini gerçekten çözmenin tek yolunun modüler bir mimari tasarlamak olduğu anlayışından doğdu.

Beyaz kağıda göre, “Accumulate, anahtarları, jetonları, verileri ve diğer kimlikleri yönetme yeteneğine sahip dijital kimliklerin kendi bağımsız blok zincirleri olarak ele alındığı bir zincirler zinciri mimarisi uygulayarak güvenlik, ölçeklenebilirlik ve ademi merkeziyetçilik üçlemini atlar.

Her ADI, 4 hesap türü tarafından yönetilen bir dizi bağımsız alt zincirden oluşur:

 • Jeton Hesapları:
  • Belirteç vermek ve bir belirteç hesabından para yatırma ve çekme işlemlerini izlemek için.
 • Veri Hesapları:
  • Bir ADI tarafından onaylanan verileri izlemek ve düzenlemek için
 • Stake Hesapları:
  • Accumulate’in ACME tokenlerini, fikir birliğine katılmak ve ağı güvenceye almak için stake etmek için
 • Kazı Kazan Hesapları:
  • Accumulate ağı genelinde fikir birliği oluşturmak ve çoklu imza doğrulamasının koordinasyonunu sağlamak için gereken verileri toplamak için.

Accumulate ayrıca, birbirine bağlı ve bir Dizin Ağı (DN) tarafından özetlenen veri karmalarının üretilmesinden sorumlu olan Blok Doğrulayıcı Ağları veya BVN’leri de içerir.

DN, 4 ADI hesabı ve bunların çeşitli alt zincirleri arasında meydana gelen tüm işlemlerin kayıtlarını birleştiren ve böylece Accumulate’in paralel olarak çalışan çok sayıda parçalanmış ağ varken bile tek bir birleşik durumu sürdürmesine izin veren merkezi bir ağdır.

3. Nokta – Veri Bağlantısı

Veri güvenliği, genellikle gözden kaçan ölçeklenebilirlik üçlemesinin kritik bir bileşenidir.

Accumulate, ‘Çapalama’ adı verilen bir süreç aracılığıyla Accumulate’e kaydedilen işlem verilerini Bitcoin ve Ethereum gibi daha merkezi olmayan katman 1 blok zincirlerine yedekleyebilir.

Anchoring ile, tüm ağdaki Accumulate işlem gruplarını içeren bir kriptografik kanıt veya hash, Bitcoin veya Ethereum blok zincirine eklenir ve bu ağlardaki madenciler tarafından doğrulanır. Bu, verilerinizin her biri kendi benzersiz güvenlik sistemine sahip birden fazla sabit sürücüde yedeklenmesine eşdeğerdir.

Whitepaper’a göre, “Anchoring, esasen daha büyük bir ağın güvenliğini, işlem sayısından bağımsız bir maliyetle satın alıyor. Örneğin, 10.000 işlemden elde edilen bir kök hash, tek bir Bitcoin işlemi pahasına Bitcoin’e sabitlenebilir.”

4. Nokta – Belirteçler

Accumulate yerel belirteci (ACME) maksimum 500 milyon arza sahiptir ve Accumulate ağının pay sahiplerine ve doğrulayıcılarına bir blok ödül olarak dağıtılır.

ACME ayrıca deflasyonist özellikler taşır, çünkü Accumulate ağındaki hizmetler için ödeme yapmak için kullanılan ve yalnızca ACME yakılarak basılabilen ayrı hizmet jetonları olan ‘Krediler’ kullanılarak yeni bir ADI oluşturulduğunda jeton arzının bir kısmı yakılır.

Krediler, sabit bir USD değerine sahip devredilemez jetonlardır. Bu, kurumsal müşterilerin, yasal uyumluluk sorunları hakkında endişelenmeden Accumulate ağı içinde kullanım için bunlardan yararlanabilecekleri anlamına gelir. Krediler aynı zamanda şirketlerin tüm ödeme işlemleri için payda varlık olarak Kredileri kullanarak tahmin edilebilir maliyetleri uzun vadeli izlemelerine olanak tanır.

Accumulate’in ‘Burn and Mint’ Denge modeli, ACME belirteçlerinin Accumulate ekosisteminde geri dönüşümünü sağlamak ve birden fazla paydaş için çeşitli şekillerde değer yaratmak için tasarlanmıştır.

ACME jetonları, ADI’lerin yanı sıra diğer mal ve hizmetleri satın almak için kullanılan Kredileri üretmek için yakılır. Yakılan ACME jetonları daha sonra yayınlanmayan bir havuza gönderilir ve burada blok ödülleri olarak basım yoluyla ağa geri verilir.

Yeniden yayınlanan ACME jetonlarının bir kısmı, pay sahiplerine ve doğrulayıcılara ödüllendirilirken, geri kalanı topluluk geliştirme fonlarını desteklemeye ve ağdaki yeni projeleri finanse etmek için hibe vermeye gidiyor.

Bitcoin ağı gibi, ACME blok ödülleri, ADI’ler için daha fazla Kredinin basılması nedeniyle yakma oranı arttıkça zamanla istikrarlı bir şekilde azalacaktır. Bu tokenomik model, ACME sahiplerini jetonlarını kilitleyerek staking’e katılmaya teşvik etmeli ve ACME için daha uzun vadeli değer sağlamalıdır.

5. Nokta – Kullanım Durumları

Accumulate ağında uygulanabilecek kullanım örnekleri, sağlık ve tedarik zincirlerinden Defi, NFT’ler ve meta veriye kadar çok sayıda ürünü, müşteri türünü ve sektörü kapsar. Odak noktasının önemli bir alanı, gerçek dünya varlıklarını blok zincirine bağlamak ve Defi’ye katılmak için hala düzenleyici uyumluyken merkezi olmayan protokollerden yararlanmak için ADI’leri benimsemelerini sağlamaktır.

Bunun örnekleri şunları içerir:

Tedarik Zinciri sürecine şeffaflık getirmek

Örnek olarak Accumulate, bireysel ilaç ürünlerinden dijital belgelere, nakliye yetkililerine, perakende mağazalarına ve hatta IoT cihazlarına kadar her şey için ADI’leri kullanan farklı merkezi veri tabanları ve blok zincirler arasında sorunsuz iletişim sağlayarak, ilaç üretimi ve nakliyesinin izlenmesinde şeffaflık eksikliği ile ilgili sorunları çözebilir. bozulabilir malları izleyen

Bu, bir grup ilaç geliştirme paydaşından oluşan mevcut blok zinciri konsorsiyumlarının, önemli bir maliyete maruz kalmadan diğer perakendeciler, düzenleyiciler veya tüketicilerle bilgi paylaşmasına olanak tanır.

Hasta Tıbbi Kayıtlarının daha iyi kontrol edilmesini sağlama

Accumulate anahtar yönetim sistemi, hastaların yeni bir ADI oluşturmaya gerek kalmadan önceki anahtarlara atanan varlıkları yeni varlıklarla değiştirmesine veya yeni anahtarlar vermesine ve eskilerine erişimi iptal etmesine olanak tanır.

Ayrıca, bir ADI’nin sahibi, alt kimlik sahiplerine belirli verilere özel erişim sağlayan bir anahtar hiyerarşisine dayalı olarak birden çok hesap ve alt kimlik oluşturabilir. Örneğin, hastalar farklı türde tıbbi verilere erişmesi gereken ilgili paydaşların bir hiyerarşisini belirleyebilir; birinci basamak hekiminden sigorta sağlayıcısına kadar veya bir kullanıcının yeni bir ülkeyi ziyaret etmek için bir göçmenlik kurumuna belirli sağlık verilerini sağlaması gereken tek seferlik durumlar için.

Kurumsal Dünyayı DeFi’ye Alıştırma

Accumulate kullanarak şirketler, kurumsal varlıklara (arazi, makine, faturalar, patentler, vb.) uygun sınıflandırmalarına (dönüştürülebilirlik, fiziksel varlık, kullanım) ve sınıflandırma alt birimlerine göre benzersiz ADI’ler atayarak geleneksel varlık değerleme tekniklerini dijital alana daha kolay çevirebilirler. -tip.

Her sınıflandırma kendi kredi oranları, uyum koşulları veya erişim izinleriyle gelebilir (örneğin, yalnızca belirli bir kredibilite düzeyine sahip veya belirli bir coğrafyada bulunan şirketler bu varlıkları ödünç alabilir).

Bu kurallar, bu varlıkların ağ içinde daha verimli ve ölçeklenebilir dağıtımına izin vermek için akıllı sözleşme koduna yerleştirilebilir.

Metaverse’de Likidite Kaynağını İyileştirin

Çeşitli DeFi ve NFT pazaryerlerinin tek bir ADI-etkin iletişim katmanı altında toplanması, alıcılara ve satıcılara meta veri deposundaki pozisyonlarına girmek ve çıkmak için en iyi fiyatları sağlamak için likiditenin sisteme daha kolay enjekte edilmesi için bir fırsat yaratır. Bankalar veya riskten korunma fonları gibi büyük finans kurumları, likidite sağlamak ve konsolide NFT, kripto para birimi ve çeşitli blok zincirlerinden oyun varlıkları arasında piyasa yapımını kolaylaştırmak için kullanılabilecek önemli miktarda sermayeyi işe koymak için Accumulate ağından yararlanabilir.

Sonuç olarak, Accumulate ağı, ADI sistemi altında çok zincirli bir ekosistemin gelişmesini sağlarken geleneksel ekonomiyi Web3’e dahil edecek gerçekten yeni bir çözüm oluşturmak için blok zinciri ölçeklenebilirliği, birlikte çalışabilirlik, modüler tasarım ve merkezi olmayan kimliğin en iyi yönlerini birleştiriyor.

Biriktirmek Hakkında

Accumulate, Factom protokolünün halefi olarak ortaya çıktı ve kodunu Kasım 2021’de yepyeni bir ağ oluşturmak için çatalladı. Factom, Bitcoin’in doğrudan kullanımına alternatif olarak hizmet veren en eski 2. katman blok zinciri protokollerinden biri olarak 2014’te piyasaya sürüldü. veri yönetimi ve organizasyonu için blok zinciri.

Accumulate, Accumulate ağında gerçekleşen tüm operasyonların temeli olarak merkezi olmayan dijital tanımlayıcılara yaptığı vurgu gibi diğer alanlarda yenilik yaparken modüler ‘zincirler zinciri’ mimarisi ve veri sabitleme dahil olmak üzere Factom tarafından geliştirilen bazı özellikleri uyarlar.

Accumulate ağı, aynı zamanda Inveniam ve Defi Devs’de Blockchain Baş Bilimcisi olan Paul Snow, Factom protokolünün eski CEO’su ve baş mimarı ve Accumulate teknik incelemesinin ortak yazarı Kyle Michelson, Anjali Sridharan, Umut Can Çabuk tarafından tasarlanmıştır. , Ethan Reesor, Ben Stolman, Drew Mailen, Dennis Bunfield ve Jay Smith.

Teknik incelemede ayrıntılı olarak, Accumulate ekibinin blok zincirinin bir sonraki milyar kullanıcıya dahil olmasını sağlamak için üzerinde çalıştığı birkaç önemli gelişme yer alıyor.

okuyarak daha fazla bilgi edinin Teknik İncelemeyi Biriktirin.

Kişiler

Başkan

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *

hack forum izmir escort erbaa escort tokat escort
warez php scriptler warez script hack forum hack forum warez scriptler erbaa escort maltepe escort bigün haber tiktok haber zafer partisi haberleri kripto paralar En İyi Fotoğraf Düzenleme Programı tiktok 18 postegro apk burç yorumları E Ticaret Rehberi haber paket haberler milas haberleri haberler haber akademi 24 erzincan haber gündem haber göynücek haberleri eğirdir haber dini haber cide haber bilge haber bartın haber azdavay haber