«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Alipay, COVID-19 Fırsatları PBoC Darbesi Olarak Dijital Yuan Artışı Sağlıyor

Alipay, COVID-19 Fırsatları PBoC Darbesi Olarak Dijital Yuan Artışı Sağlıyor

webp-net-resizeimage.jpg
Kaynak: Adobe/ltyuan

e-ödeme devi Alipaybir bölümü Alibaba Business Empire, hızla genişleyen pilot bölgede dijital yuan kullanarak ödeme yapmak için platformunu kullanmak isteyen kullanıcılar için gelişmiş bir arama işlevi ekledi.

E-ödeme platformu, geçen yılın sonlarında en büyük rakibi olan CNY ile dijital CNY ödeme seçeneklerini eklemişti. Tencent-işletilen WeChat Ödemesi – bu yılın başlarındaki davayı takip etmek. WeChat Pay ve Alipay, ödeme seçeneğini bulmak için karmaşık menüler arasında arama yapmak yerine kullanıcıları dijital yuan cüzdanlarına yönlendiren düğmeler ekledi.

Alipay arayüz güncellemesi ayrıca kullanıcıların e-ödeme platformuna kaydettikleri telefon numarasını kullanarak hesap oluşturmalarına ve uygulamadan çıkmadan dijital CNY’yi kullanarak mal veya hizmetler için ödeme yapmalarına olanak tanır.

Alipay dijital yuan düğmesi, yeni kullanıcıların token’da hızlı bir şekilde hesap oluşturmasını ister. Benim bankam China News Network’ün haberine göre neobank.

Alipay kullanıcıları, doğrudan bir MYBank dijital yuan hesabı açılış sayfasına gitmek için diğer cihazlardan QR kodlarını da kullanabilir.

bu Karınca GrubuAlipay’i işleten Alibaba imparatorluğunun dalı olan , ayrıca tüccarlara dijital CNY ödemelerini daha hızlı ve daha etkili bir şekilde kabul etmelerini sağlayan yaklaşık 6 milyon cüzdanı “ittiğini” iddia etti.

Alipay ve WeChat Pay, Çin’deki ödeme pazarının %15’ini temsil ediyor ve genç, kentsel Çin vatandaşlarının büyük çoğunluğu e-ödeme platformlarını kullandı. Bazı eleştirmenler merkezi suçladı Çin Halk Bankası (PBoC) bu resmin içine girmeye ve Alipay ve WeChat Pay’i dijital itibari para ve kendi e-CNY uygulamasıyla etkin bir şekilde gereksiz hale getirmeye çalışmaktır.

Ancak PBoC, özel sektör e-ödeme platformlarının “cüzdan” olduğunu, e-CNY’nin ise olası “cüzdan içeriğinden” biri olduğunu öne sürerek bu tür iddiaları reddetti.

Ancak, bu hafta PBoC ve yeni tokeni için her şey iyi haber değil. Çin devlet medyası, hükümetin spor yetkilileriyle 2022 Asya Oyunlarını 2023’e ertelemek için bir anlaşma üzerinde anlaştığını bildirdi. Pekin, COVID-19 salgınının patlak vermesinden bu yana ilk kez uluslararası ziyaretçileri toplu olarak ağırlamayı umuyordu. Ve bu yılın başlarındaki Kış Olimpiyat Oyunları örneğini takip eden Pekin, oyunları kendi simgesi için başka bir uluslararası vitrin olarak kullanmayı ummuştu.

Aslında, pilot bölge oyunlara hazırlık için özel olarak genişletildi. Ancak Çin’in “sıfır-COVID” politikası, ülkenin birçok yerinde kitlesel karantinaların uygulanmasıyla yeniden düşünmeye zorladı ve oyunları lojistik olarak imkansız hale getirdi.
___
Daha fazla bilgi edin:
– CBDC Projelerine Dahil Olan Merkez Bankalarının Sayısı Bir Yılda Neredeyse İki Katına Çıktı
– Dijital Yuan Artık Çin Pilot Bölgelerinde Vergi Ödemek İçin Kullanılıyor

– CBDC’lerin Beklentileri, Olasılıkları ve Tehlikeleri

– ABD Senatörü, Fed’in Doğrudan Tüketiciye Yönelik Bir CBDC Düzenlemesinin Yasaklanmasını Önerdi
– 2022’de CBDC’ler: Yeni Denemeler ve Kripto ile Rekabet

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *