«
 1. Anasayfa
 2. Altcoin
 3. Almanya Enflasyon Oranı Arttı, Kazakistan Bitcoin Madencileri ve İtalya’da Binance için Daha Yüksek Vergi İstiyor + Daha Fazla Haber

Almanya Enflasyon Oranı Arttı, Kazakistan Bitcoin Madencileri ve İtalya’da Binance için Daha Yüksek Vergi İstiyor + Daha Fazla Haber

dc6a3e4916.jpg
Kaynak: iStock/HamidEbrahimi

Günümüzün kripto haberlerinin radarı altında uçuşan hikayeleri araştırarak, kripto varlık ve blok zinciri ile ilgili haberlerin günlük, küçük bir özetini alın.

__________

ekonomi haberleri

 • Almanya’da yıllık enflasyonun Mayıs 2022’de +%7,9 olması bekleniyor. DeStatis, ülkenin Federal İstatistik Ofisi. Nisan 2022’de enflasyon oranı %7,4 idi. Fiyatların bir ayda %0,9 arttığını eklediler.

madencilik haberleri

 • Kazakistan hükümeti, parlamento onayı alabildiği sürece Bitcoin (BTC) ve kripto madencileri için vergi oranlarını artırmaya çalışacağını söyledi. Resmi bir açıklamada, ülkenin maliye bakanlığı, milletvekilleri tarafından “şu anda bir yasa tasarısının değerlendirildiğini” ve bunun “oranını artırmayı” amaçladığını söyledi. [tax] madenciler için ödeme”. Bakanlık, mali yılın ilk çeyreğinde madencilerin 15 milyon ABD dolarının üzerinde vergi ödediğini ve bu gelirin çoğunun başkent Nur-Sultan’da (eski adıyla Astana) bulunan madencilerden geldiğini ekledi.

evlat edinme haberleri

 • kripto değişimi Binance duyurdu Binance İtalya ile bir Cryptocurrency Hizmet Sağlayıcısı olarak kayıt yoluyla ülkede düzenleyici onay aldı. Organizma Aracısı ve Aracısı (OAM), İtalya’da sanal para birimi ve dijital cüzdan hizmetleri sunan hizmet sağlayıcılara adanmış Acenteler ve Brokerler için İtalyan kuruluşu.
 • Dijital varlık sorumlusu Anubi Dijital OAM tarafından tutulan sanal para operatörleri listesine kayıtlı olduğunu söyledi. Kayıt düzenlemelerine göre, Anubi Digital, İtalyan topraklarında gerçekleştirilen işlemlere ilişkin verileri üç ayda bir OAM’a iletecek.

Yatırım haberleri

 • Asya bankası Siam Ticaret Bankası ilan edildi onun girişim yatırım kolu SCB 10X Yatırım yapılmayan fonlarının bir kısmını merkezi olmayan finans (DeFi) protokolüne yatırdı Birleştirmek (COMP)’un kurumlar için getiri sağlayan USD jeton (USDC) ürünü.
 • espor organizasyonu galaksi yarışçısı meta veri deposu projesiyle ortak oldu beşli, projenin yerel QUINT jetonuna da 25 milyon USD yatırım yapıyor. Ortaklık ayrıca kripto şirketinin e-spor organizasyonunun “Yerel Ekosistem Simgesi Ortağı” haline geldiğini de görecek, diye eklediler.

CBDC haberleri

 • bu Hindistan Rezerv Bankası (RBI), geleneksel finansal sistemde “çok az veya hiç kesinti olmadan” bir merkez bankası dijital para birimini (CBDC) kullanıma sunmak için üç aşamalı kademeli bir yaklaşım önerdi. Aşamalar kavramın kanıtını, pilotları ve lansmanı içerirken, RBI şu anda bir CBDC başlatmanın fizibilitesini ve işlevselliğini doğrulama sürecinde olduğunu söyledi.

birleşme ve satın alma haberleri

 • Blockchain teknolojisi ekosistemi için küresel endüstri birliği Küresel Blockchain İş Konseyi (GBBC), kripto ve dijital varlıkların benimsenmesi için piyasa standartları birliği ile bir birleşme duyurdu, Küresel Dijital Finans (GDF). Birleşik derneğin 95 yargı alanı ve disiplinde faaliyet gösteren yaklaşık 500 kurumsal üyesi ve 178 büyükelçisi olacağını eklediler.

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *