«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Analist Açıkladı: Bitcoin ve Ethereum İçin En Kötü Senaryo!

Analist Açıkladı: Bitcoin ve Ethereum İçin En Kötü Senaryo!

0a81527261da7cf7e9d47bacc593610283f6fe34

Popüler kripto analisti Nicholas Merten, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) fiyatı için yaşanabilecek “en kötü durum senaryosunu” ortaya koydu.

Merten, 516.000 YouTube abonesine Bitcoin fiyatının 10.000 dolara, hatta 20.000 dolara düşme olasılığının “tamamen olanaksız olduğunu” söyledi.

Kripto analisti, Bitcoin ve Ethereum’un toplam piyasa değerini gösteren bir tabloya dikkat çekti.

bitcoin Ethereum grafiği

Analist, lider kripto varlıklar olan Bitcoin ve Ethereum’un toplam piyasa değerinin hiçbir zaman önceki bir boğa piyasasının orta bölgesinden aşağısına geri dönmediğini belirtti. Merten’e göre, toplam piyasa değeri de önceki boğa piyasasının en yüksek seviyelerinin üzerinde kalmayı başardı.

“Daha önce olmadı. Sadece buradaki ayı piyasaları sırasında, tüm zamanların en yüksek seviyelerini belirledikten sonra da olmadı. Geçmişte bu daha önce olmadı ve yakın zamanda olacağını da düşünmüyorum, ancak burada fiyatların biraz daha düşmesini görebileceğimiz potansiyel bir aralık var.”

Bitcoin ve Ethereum’un toplam piyasa değeri, şu an yaklaşık 1.075 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor. Merten, bu sayının %15’ten fazla bir düşüşle 850 milyar dolara gerileyebileceğini düşünüyor. Analiste göre bu öngörü, Bitcoin fiyatını 30.000 dolarlık düşük aralığa ve ETH’yi 2.000 doların ortasına yerleştiriyor.

Son olarak Merten, bu seviyelerin önde gelen kripto paralar için en kötü senaryolar olduğunun altını çizdi.

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *