«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Analist Uyardı: Bu 4 Altcoin Ciddi Tehlike Altında!

Analist Uyardı: Bu 4 Altcoin Ciddi Tehlike Altında!

i (69)

Popüler bir kripto analisti ve trader, mevcut destek seviyelerinde tutunamamaları durumunda altcoin’lerin daha fazla aşağı yönlü fiyat baskısı ile karşı karşıya kalacağı konusunda yatırımcıları uyardı.

Altcoin Sherpa takma adılı trader, 174,900 Twitter takipçisine; Solana (SOL)Polygon (MATIC)Avalanche (AVAX) ve Terra’nın (LUNA) destek seviyelerini kaybetmenin eşiğinde olduğunu söyledi.

Analist, bu dört kripto varlığın destek seviyelerini kaybederse, diğer daha zayıf kripto para birimlerinin çökebileceğini iddia etti.

Solana, Avalanche ve Terra, Ethereum (ETH) ile rekabet eden merkezi olmayan katman-1 uygulama platformlarıdır, öte yandan Polygon, ETH için bir katman-2 ölçeklendirme çözümüdür.

“Bu seviyeler kaybolmanın eşiğinde. Tutmaya devam etseler iyi olur, yoksa birçok altcoin için ‘ışıklar sönecek’. Ve bu altcoinler diğerlerinden daha iyi dayandı; SOL. MATIC. AVAX. LUNA. [Ancak] zaten ölmüş olanlar daha da düşebilir.”

Kripto stratejisti, 75 dolardaki desteğini kaybederse Solana için yüzde 33’lük bir düşüş öngörüyor.

Polygon’u da inceleyen Altcoin Sherpa, altcoin için daha karanlık bir seneryo çiziyor ve 1.00 dolardaki desteği kaybederse MATIC’in yaklaşık yüzde 60 düşmesini bekliyor.

AVAX’a gelince, kripto stratejistine göre 58 dolardaki desteğin ihlali, Ethereum rakibini 39 dolara indirebilir.

Geçtiğimiz aylarda patlayıcı bir performans gösteren LUNA için de yorum yapan analist, ayılar 75 dolardaki desteği alırsa altcoin’in yüzde 25 düşebileceğini söylüyor.

altcoin

“Bitcoin düşerse bu altcoin’ler yok olacak”

Daha kötü beklentilere sahip kripto para birimlerinden de bahseden trader, eğer Bitcoin (BTC) 33.000 doların altına düşerse ödeme işleme odaklı bir blok zinciri olan Algorand (ALGO), bir blok zinciri veri indeksleme protokolü olan The Graph (GRT), merkezi olmayan bir sanal oyun dünyası olan The Sandbox (SAND) ve blok zincirleri harici verilerle birleştiren merkezi olmayan bir platform olan Chainlink’in (LINK) oldukça kötü bir geleceğe sahip olacağını söylüyor.

“Bunlar, gerçekten kötü bir şekilde (diğerlerinden daha da kötü) yok edilebilecek bazı ölü altcoin örnekleridir: ALGO. GRT. SAND. LINK.

Bu altcoin’lerin kesinlikle bu aşırı düşük hedeflere gideceğini söylemiyorum. Bana göre bunun gerçekleşmesi için BTC’nin 33.000 doların altına düşmesi gerekecek.”

Altcoin Sherpa, ALGO için yüzde 42’lik bir düzeltme öngörüyor

altcoin

Analistin GRT için beklediği düzeltme ise yüzde 86’lık oldukça büyük bir oran.

Altcoin Sherpa, SAND’ın öngördüğü düşüş oranının ise yüzde 71 olduğunu söylüyor.

altcoin

LINK’e gelince, Altcoin Sherpa, yaklaşık yüzde 60’lık bir düşüşün olasılık dahilinde olduğunu söylüyor.

altcoin

Olumlu tarafından bakılırsa, kripto trader’ı, Bitcoin toparlandığında LINK, GRT, ALGO ve SAND’ın yüzde 50 ila yüzde 200 arasında veya daha fazla artabileceğini söylüyor.

“Ayrıca, bu altcoin’lerin grafiklerinin çoğu şu anda destek seviyelerinde, bu yüzden hala kısa vadeli bir rahatlamanın gelebileceğini düşünüyorum.

Bununla birlikte, bu altcoin’lerin grafiklerinin yüzde 90’ının geniş zaman dilimli piyasa yapısı inkar edilemez bir şekilde düşüş gösteriyor ve BTC kendini toparlayana kadar hala onlarda istikrarlı bir düşüşe şahit olacağımıza inanıyorum. BTC biraz toparlandığında, bu altcoin’lerin toparlanma düzeyine bağlı olarak yüzde 50 ila 3x (veya daha fazla) artabileceğine inanıyorum.”

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *