«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Analistler Cevap Ararken, Riskleri Ekonomiye İşaret Ettikçe Bitcoin ve Kripto Tekrar Düştü

Analistler Cevap Ararken, Riskleri Ekonomiye İşaret Ettikçe Bitcoin ve Kripto Tekrar Düştü

adobestock-alex-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / Alex

Kripto piyasası, haftanın başlarında dibin arkamızda olabileceğine dair bazı iyimserliğin ardından Çarşamba günü tekrar düşüş yaşadı. Analistlere göre, kripto için görünüm şu anda oldukça belirsiz, bazı uyarılar fiyatların tarihsel önceliğe dayalı olarak düşebileceğine ve diğerleri daha geniş ekonomiden kaynaklanan risklere işaret ediyor.

Çarşamba sabahı saat 10:55 UTC’de bitcoin (BTC), son 24 saatte %3,8 ve son 7 günde %8,1 düşüşle 20,440 USD’den işlem gördü. Aynı zamanda, ethereum (ETH) gün için %6 ve hafta için %10,3 düşüşle 1.090 USD’de kaldı.

BTC son 30 gün:

Kaynak: CoinGecko

Daha geniş finansal piyasalardaki durum hakkında yorum yapan Mohamed A. El-Erian, Başkan Kraliçe Koleji de Cambridge ÜniversitesiÇarşamba günü Twitter’da yaptığı açıklamada, piyasaların küresel ekonomik büyümeyle ilgili “endişelerin” sinyalini verdiğini söyledi.

Tanınmış ekonomist, “Bu, son zamanlarda ekonomistler arasında stagflasyonu temel ve resesyonu yükselen bir risk olarak görme yönündeki önemli bir konsensüs değişimini takip ediyor” dedi.

tarafından yapılan yorum başına Bitfinex Cryptonews.com ile paylaşan Piyasa Analistleri, “yüksek enflasyon tüm risk varlıklarının değerlemelerini tehdit ettiği için” türbülans kripto alanına geri döndü ve şunları ekledi:

“Parasal enflasyona karşı mükemmel bir koruma olduğu kanıtlanan Bitcoin, tüketici enflasyonunun başlamasıyla yeniden derecelendiriliyor. Merkez bankaları daha önceki destekleyici politikaları tersine çevirmeye devam ettikçe, bitcoin fiyatında daha fazla oynaklık bekleyebiliriz.”

Satışın bittiğine dair henüz bir onay yok

Kripto risk sermayesi firmasının bir ortağı olan Chris Burniske, bitcoin fiyat görünümü hakkında daha spesifik olarak yorum yapıyor. Yer tutucu, söz konusu Bitcoin’in iki hafta veya daha uzun süredir 200 haftalık hareketli ortalamasının altında kalmadığı göz önüne alındığında, “zorlu bir Temmuz beklediğini” söyledi.

Haftalık bitcoin grafiği geçen hafta 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kapandı ve bu haftanın sonunda bunun altında kapanıp kapanmayacağı hala görülüyor.

Yazma sırasında, bitcoin’in 200 haftalık hareketli ortalaması 22.416 USD seviyesindeydi.

Bu arada, bir kripto deneme yazarı ve kripto borsasının eski CEO’su Arthur Hayes, bitcoin pazarındaki son düşüşle ilgili görüşü hakkında bir güncelleme veriyor. BitMEXgeçen hafta sonu 17.600 USD’ye düşen BTC’nin “zorunlu bir satıcıdan kaynaklandığına inandığını” söyledi. [who] duraklarda koşmayı tetikledi.”

Hayes, satıcılar bittikten sonra piyasanın “düşük hacimle hızla toparlandığını” ve satışın bitip bitmediğini henüz bilmediğini de sözlerine ekledi.

Hayes, “Fakat bu yetenekli bıçak yakalayıcılar için, fiyatı ne olursa olsun her teklifi vurması gerekenlerden madeni para satın almak için ek fırsatlar olabilir,” diye yazdı.

Aynı yorumda, kripto varlık yöneticisinin CEO’su Joe DiPasquale BitBull Sermayesibu haftanın başlarında kripto için kısa vadeli yön hakkında bir fikir oluşturmadan önce “piyasanın yeni düşüklere tepkilerini gözlemlemek” istediğini söyledi.

“Bu haftaki düşüş çok fazla rahatlama olmadan kalıcı olduğu için bu iyi bir strateji olduğunu kanıtladı. bu [US Federal Reserve] DiPasquale, e-postayla gönderilen bir yorumda, toplantı beklendiği gibi gitti ve sonrasında Bitcoin keskin bir şekilde düştü” dedi.

Firmasının 19.000 USD – 20.000 USD ve 16.000 USD – 17.000 USD fiyat aralıklarını “ilgi alanları” olarak işaretlediğini de sözlerine ekledi.

DiPasquale, “Ancak, 20 bin USD’yi yüksek hacimler ve tekliflerle başarılı bir şekilde geri almadıkça, rallinin devam etmesini beklemeyiz” dedi ve “Fed’in değiştiğini veya en azından gevşediğini görene kadar makro trendin düşüş eğilimini sürdürmesi muhtemel” dedi. Temmuz ayındaki duruşları [Federal Reserve] toplantı.”

Madenciler teslim oluyor

Daha fazla kayıpla ilgili uyarı, geçtiğimiz hafta, bitcoin fiyatına yoğun bir şekilde maruz kalan bir grup olan bitcoin madencilerinin elindeki madeni paraları boşaltmaya başladığı haberlerinin ortaya çıkmasıyla geldi.

gelen bir güncellemeye göre Gizemli Araştırma Analist Jaran Mellerud’a göre, madenciler Mayıs ayında “madenciliğin kötüleşen karlılığı” nedeniyle Bitcoin varlıklarını tasfiye etmeye başlamak zorunda kaldılar.

Kaynak: Arcane Research

Mellerud güncellemede şunları yazdı:

“Madenciliğin düşen karlılığı, [publicly listed mining companies] Mayıs ayında satış oranlarını üretimlerinin %100’ünden fazlasına çıkarmak. Haziran ayında koşullar kötüleşti, bu da muhtemelen daha da fazla satacakları anlamına geliyor.”

Madencilerin Bitcoin’deki “en büyük balinalardan bazıları” olduğunu ve toplu olarak yaklaşık 800.000 BTC’ye sahip olduklarını ekledi.

‘Sistem üzerinden bulaşma yayılıyor’

Bu arada, kripto yatırım platformunun kurucu ortağı Timo Lehes Sürü PazarlarıSalı günü e-postayla gönderilen bir yorumda, “artık sistem üzerinden yayılan ‘bulaşma’ hakkında çok fazla konuşma olduğunu” söyledi.

Bulaşmanın yatırımcılar arasındaki korkuyla her zaman arttığını açıkladı ve bugün kripto piyasasındaki durumu yatırım bankasının çöküşüyle ​​karşılaştırdı. Lehman Kardeşler 2008’deki Büyük Mali Krizin başlangıcında. Banka, kısa vadeli yükümlülüklerini karşılayacak yeterli likiditeye sahip olmadığı için battı, diye açıkladı Lehes, bankanın bazı varlıklarının aslında daha sonra daha yüksek bir değere satıldığını da sözlerine ekledi.

Lehes, “Kolay bir çözüm yok, ancak daha güçlü likidite, stres altındaki kripto kurumları için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır” dedi ve “temel sorunların aynı sorunlara dönüştüğünü” yineledi. [in the 2008 Financial Crisis]”

Son olarak, finansal piyasa araştırmacısının kurucu ortağı Ian Harnett, daha fazla kayıp riskine de dikkat çekti. Mutlak Strateji AraştırmasıCNBC ile yaptığı bir röportajda, bitcoin’in 13.000 USD’ye kadar düşebileceği konusunda uyardı.

Harnett, madeni paranın tüm zamanların en yüksek seviyesinden %80 düştüğünü sıklıkla gören geçmiş bitcoin ayı piyasalarına işaret ederek bu sonuca vardı.

Harnett, 2022’de bu büyüklükteki bir düşüşün “temel destek alanı olan yaklaşık 13.000 USD’ye geri döneceğini” söyledi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Bitcoin Stok-Akış Modeli ve Yandaşları Başarısızlık Açıkça Yeniden Ateş Altında
– Firmalar Ayı Piyasasında Çeşitlenirken Bitcoin Madenciliğine Girmek için ‘Hesaplaşma’ ve ‘En İyi Zaman’

– ABD Merkez Bankası, Düşüşten Sorumlu, Büyük Kripto Oyuncularının Ekosisteme Karşı Sorumluluğu Var – FTX CEO’su
– SEC’den Peirce, Kripto’nun ‘Kurtarma Mekanizması’ Eksikliğinin Bir Güç Olduğunu Söylüyor; Bir ‘Beyaz Şövalye’ olarak FTX CEO’su

– Celsius Hissedarı Kurtarma Planı Önerdikçe CEL Token Yükseliyor, Celsius Bileşik Ödüyor
– Synthetix’in İşlem Hacminde Artış Gördüğü Gibi SNX Yükseliyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *