«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Analitik Firması Glassnode: En Az 0.1 ETH Tutan Cüzdan Sayısı ATH’a Ulaştı!

Analitik Firması Glassnode: En Az 0.1 ETH Tutan Cüzdan Sayısı ATH’a Ulaştı!

eth

Glassnode tarafından sağlanan verilere göre en az 0.1 ETH tutan adreslerin sayısında rekor kırıldı.

Analitik firması Glassnode tarafından elde edilen veriler, 0.1’in üzerinde Ethereum tutan adreslerin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösteriyor.

0.1+ Ethereum Bulunan Cüzdanların Sayısında Rekor Artış

Glassnode’dan gelen veriler, 0.1 ETH‘nin üzerinde Ethereum’a sahip adreslerinin sayısının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını ve ağ için iyi bir işaret olduğunu gösteriyor. Öyle ki bu adreslerin toplam sayısı şu anda yaklaşık 6.823 milyona eşdeğer.

Ethereum, büyük ölçüde merkezi olmayan finansın (DeFi) ve değiştirilemez token’ların (NFT‘ler) büyümesi nedeniyle son birkaç yılda popülaritesi ve kullanımında patlama yaşadı. 2021’de, bu adreslerin sayısında büyük bir sıçrama görüldü ve en az 0.1 Ethereum tutan adreslerin sayısı kabaca 3,5 milyondan 6 milyona yükseldi.

Öte yandan Ethereum’un madencilik hash oranı da birkaç gün önce 1,1 PH/s’ye dokunarak tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Bununla birlikte son iki yılda Ethereum gas ücretlerinde yaşanan artış, yüzlerce dolar değerinde işlem yapmayı göze alamayan birçok kullanıcı için önemli bir sorun haline geldi.

Ancak Ethereum‘daki ortalama işlem ücretinin son iki hafta içinde %50’den fazla düşüş yaşaması, yatırımcılar için umut ışığı oldu. Layer-2 ölçekleme çözümleri de Loopring, Optimism ve Arbitrum One popüler çözümler arasında olmak üzere bu konuda oldukça iyimserlik sağladı.

2022 Ethereum İçin Önemli Bir Yıl

Öte yandan Ethereum, ETH 2.0 güncellemesiyle birlikte bu yıl içerisinde PoS’a geçiş yapacak, ancak geliştiriciler, yeni kullanıcılar arasında kafa karışıklığını önlemek için bu addan uzaklaşmayı düşünüyor.

Kripto piyasasının geri kalanı gibi, Ethereum da piyasada yaşanan son çöküşten büyük bir darbe aldı.

Solana ve Fantom gibi diğer ağlar da kullanıcılara geçiş yapmak için daha fazla teşvik sağlamak için kendilerini geliştiriyor, ancak Solana piyasa için baskın akıllı sözleşme ve dApp platformu olmaya devam ediyor.

Öte yandan JPMorgan Chase, Ethereum hakkında bir takım açıklamalarda bulundu. Şirket, NFT’ler söz konusu olduğunda popüler altcoin Ethereum’un Solana’ya karşı bir miktar zemin kaybettiğine inandığını belirtti.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *