«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Ankete katılan Brezilyalı Yüksek Kazançların %84’ü Kriptonun Ne Olduğunu Biliyor

Ankete katılan Brezilyalı Yüksek Kazançların %84’ü Kriptonun Ne Olduğunu Biliyor

67f4bbefb4.jpg
Kaynak: Adobe/lazyllama

Yeni bir ankete göre, özellikle yüksek gelirli bireyler arasında kripto farkındalığı Brezilya’da artıyor.

Globo tarafından bildirilen anket, JP Morgan-destekli neobank C6veri sağlayıcı ile birlikte ipek. Taraflar, ülkenin dört bir yanından 2.000 kişiyle görüştü. Bireylerin tümü A, B ve C kazanç sınıflarına aittir. AE sınıf sistemi, İstihbarat ve Stratejik İşler Sekreterliği ve Brezilya Araştırma Şirketleri Birliği, bu da insanları kazanç gruplarına ayırır. En düşük grup olan E, asgari ücretin iki katına kadar, As ise asgari ücretin x20 katı veya daha fazla kazanıyor.

Anket bu yıl Temmuz ayında yapıldı ve katılımcıların %84’ünün kripto varlıkların farkında olduklarını iddia ettiğini ve sadece %16’sının bitcoin (BTC) gibi tokenlerin ne olduğundan emin olmadığını ortaya koydu.

Ankete katılanların üçte birinden azı henüz kripto hakkında bir fikir oluşturmadıklarını söyledi, ancak neredeyse dörtte biri geleceğe yatırım yapmakla ilgilendiğini belirtti.

Bazıları, karışık sonuçlarla da olsa, kripto dünyasında zaten uğraştıklarını söyledi. Daha önce kripto para attığını söyleyenlerin yüzde biri, bir daha asla token satın almayacaklarını iddia etti. Ankete katılanların %9’u kripto satın aldıklarını ve gelecekte daha fazla satın almayı düşüneceklerini söyledi.

Veriler ayrıca, Brezilya’nın daha zengin bireylerinin çoğunda belirli bir şüpheciliğin devam ettiğini gösterdi. Neredeyse %20’si kriptoya güvenmediklerini ve asla yatırım yapmayı düşünmediklerini söyledi.

Veriler ayrıca tipik bir kripto yatırımcısının resmini çizdi. C6 ve Ipec, kripto satın aldıklarını veya ciddi bir şekilde yatırım yapmayı düşündüklerini söyleyenlerin çoğunluğunun erkek ve 25 ile 44 yaşları arasında olduğuna dikkat çekti.

Tersine, veriler, kripto farkındalığı söz konusu olduğunda cinsiyetler ve nesiller arasında hala bir bilgi boşluğu olduğunu gösterdi. Ankete katılan Brezilyalı kadınların yüzde yirmisi kripto hakkında hiçbir şey bilmediklerini söylerken, erkeklerde bu rakam sadece %14.

60 yaş ve üstü kişiler arasında %27’si BTC ve benzerleri hakkında hiçbir şey bilmediklerini söylerken, 24 yaşın altındakilerin yalnızca %13’ü kripto ile ilgili konulardan habersiz olduklarını söyledi.
___
Daha fazla bilgi edin:
– Bankacılık Devi Santander, Kripto ‘Kalmak İçin Burada’ Olarak Brezilyalılara Kripto Ticareti Sunmaya Hazır
– Visa, Brezilya, Arjantin’deki Ortaklarla Çoklu ‘Bitcoin Cashback’ Kartları Sunuyor

– Mastercard: Latin Amerika ve Karayipler’deki Ankete Katılan Tüketicilerin %51’i Kripto “Deneyimli” Oldu
– Yedi Zengin İnsandan Biri Artık ‘Dijital Varlıklara’ Sahip – Anket

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *