«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Arjantinliler Ekonomi Bakanı İstifa Ettikten Sonra Tether’e Koştu

Arjantinliler Ekonomi Bakanı İstifa Ettikten Sonra Tether’e Koştu

adobestock-efas-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / efas

Arjantin sakinleri, ülkenin Ekonomi Bakanının istifa ettiği haberlerinin ardından hafta sonu yerel itibari para cinsinden popüler stablecoin tether (USDT) fiyatını artırmak için acele etti.

gelen verilere göre KriptoYaLatin Amerika borsalarından ve eşler arası piyasalardan kripto fiyatlarını takip eden bir veri sağlayıcısı olan Arjantin Pezosu’ndaki (ARS) USDT’nin fiyatı bu hafta sonu Cumartesi günü USDT başına 250 ARS civarından ARS 270 ile ARS 280 arasına fırladı. Pazartesi.

Fiyat verileri, USDT’nin Arjantin fiat para birimine karşı alınıp satıldığı bir dizi eşler arası piyasadan elde edildi.

Çeşitli eşler arası pazarlarda ARS cinsinden USDT fiyatı:

Kaynak: CriptoYa.com

Özellikle, normal döviz (forex) piyasaları hafta sonu kapalıyken fiyattaki sıçrama gerçekleşti. Pazartesi günü saat 11:00 UTC’de resmi USD/ARS döviz kuru, USDT’nin işlem gördüğü oranın oldukça altında, ARS başına 125.45 USD’de kaldı.

ABD doları ile Arjantin pesosu arasındaki resmi döviz kuru, Arjantin merkez bankası tarafından günlük kontrollü bir devalüasyon yoluyla yönetiliyor.

On yıllardır yüksek enflasyon ve para biriminde değer kaybı yaşayan ülke, enflasyonun yıllık %50’yi geçmesiyle bu yıl yeniden gündeme geldi.

Arjantin, blockchain istihbarat firması ile dünya çapında en yüksek kripto benimseme oranlarına sahip ülkelerden biri olarak biliniyor. zincir analizi geçen yıl 10. ülke sıralamasındainci en yüksek benimseme

Cumartesi günkü bir Bloomberg raporuna göre, USDT fiyatlarındaki yerel para birimi cinsinden hareketler, tüccarlar arasında hükümetin enflasyon ve diğer ekonomik sorunlarla başa çıkma yeteneği konusunda tedirginlik gösterebilir.

Fiyatlardaki sıçrama, Devlet Başkanı Alberto Fernandez hükümetinden bugüne kadarki en büyük ayrılık olan Ekonomi Bakanı Martin Guzman’ın istifasının ardından geldi. Bloomberg haberine göre, ayrılış aynı zamanda iktidar koalisyonu içinde çatışmalar yaşandığına dair haberler arasında da gerçekleşti.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Visa, Brezilya, Arjantin’deki Ortaklarla Çoklu ‘Bitcoin Cashback’ Kartları Sunuyor
– Arjantin Bankacılık Ağırlığı Bitcoin ve Ethereum Ticaretini Başlatacak, Vergi Dairesi Daha Sıkı Kripto İzleme Çağrısı Yapıyor

– Arjantin Maliye Bakanı ‘Daha Fazla Kripto Vergisi İstiyor’
– Arjantin, Kripto Yenilikçileri ve Yatırımcıları için Düzenleyici Sandbox’ı Başlattı

– Brezilya, Panama’daki Kripto Faturaları Hızlı İlerliyor, ancak Arjantin Eyaleti Madencilik Uyarısı Gönderdi
– Arjantin’de Sakinler için Bitcoin Madencilik Tesisi Sunacak Lüks Apartman Kompleksi

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *