«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Avalanche (AVAX) Nedir?

Avalanche (AVAX) Nedir?

Avalanche (AVAX) Nedir

Kripto para piyasasının gözde para birimlerinden biri olan Avalanche (AVAX), 2020 yılının Eylül ayında, Prof. Dr. Emin Gün Sirer’in kurucusu olduğu  Ava Labs tarafından geliştirilmiştir. Blokzincirlerinin tek bir ağ üzerinden çalışabilir olduğu AVAX, içerisinde 4 farklı evre barındırır.

Snowball

Avalanche

Slash

Snowflake

AVAX satışı, 2020 yılının Temmuz ayında 4,5 saatin altında 42 milyon dolar artarak yatırımcıların ilgisini çekti. AVAX ana ağı ise 2020 yılının Eylül ayında yayına girdi.

Avalanche, merkeziyetsiz olan finansal varlıklar ve Finansal uygulamaları, kripto para işlem platformları için pratik, güvenilir ve ölçeklenebilen bir altyapı oluşturarak, piyasaya sunmak amacıyla geliştirildi.

AVAX üzerinden yapılan işlemler 3 saniye içerisinde sonuçlanabiliyor. Bu süre Ethereum’da ortalama olarak 6 dakika civarındadır. Ava Labs, AVAX için Bitcoin ve Ethereum’a kıyasla daha fazla enerji verimliliği olduğunu ifade etti.

Piyasada Kaç Avalanche (AVAX) Coin Var?

AVAX, 720.000.000 (720 milyon) tokenlim sınırlı arza sahip olan bir coindir.

Genesis bloğu, belirtilen arzın yarısını içermekteydi. Diğer yarısını ise Avalanche incelemesinde ayrıntıları verilen emisyon eğrisine göre serbest bırakabilir.

Avalanche (AVAX) Coin Nereden Alınır?

Avalanche (AVAX), Binance, Gate.io, OKEx, Huobi Global dahil olmak üzere büyük borsalarda listelenmektedir. Yaptığı hareketlerle yatırımcıların ilgi odağı olan AVAX, yatırımcı kitlesini genişletmeye devam ediyor.AVAX coini, Ethereum ve Bitcoin satın alınarak takas işlemiyle de alınabilir.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *