«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Avustralya Bitcoin ETF’lerine İlgi Eksikliği Kötü Lansman Zamanlaması, Küresel Olarak Güçlü Girişler Suçladı

Avustralya Bitcoin ETF’lerine İlgi Eksikliği Kötü Lansman Zamanlaması, Küresel Olarak Güçlü Girişler Suçladı

adobestock-filedimage-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / FiledIMAGE

Çeşitli türlerde Bitcoin (BTC) destekli borsada işlem gören fonlar (ETF’ler) artık dünya çapındaki yatırımcılara yaygın olarak sunulmaktadır. Ancak fonların popülaritesi, Avustralya’daki yatırımcıların yakın zamanda piyasaya sürülen ETF’lerin ticaretine neredeyse hiç ilgi göstermemesiyle değişiyor.

Avustralya, bu tür ilk ETF’lerin bu yıl Nisan ayında başlatıldığı bitcoin ETF’lerine olan ilgisizliğiyle en çok öne çıkan bölgedir. O zamandan beri 2 Haziran’a kadar ülkedeki ETF’ler yalnızca 199 BTC’yi (5,96 milyon ABD Doları) biriktirdi, kripto araştırmacısının verileri Gizemli Araştırma olarak gösterir paylaşılan analistleri Vetle Lunde tarafından.

Bu bölgeye yönelik zayıf ilgi, yerel ETP’lerin (borsada işlem gören ürünler) tüm bölgelerin en yüksek sayısı olan 92.256 BTC’ye (2.76 milyar ABD Doları) sahip olduğu Avrupa ile keskin bir tezat oluşturuyor.

Bu arada, veriler, 3 Haziran itibariyle Kanada ETF’leri tarafından tutulan 75.333 BTC (2.25 milyar USD) ile Avrupa’yı, yönetim altındaki en yüksek ikinci bitcoin sayısına sahip bölge olarak Kanada izledi.

Kaynak: Arcane Research / Twitter

Arcane Research analisti Vetle Lunde’ye göre, Avustralyalı yatırımcılar arasında bitcoin ETF’lerine olan sessiz ilgi, kısmen, oradaki ilk ETF’lerin LUNA’nın çöküşü ve LUNA’nın çöküşüyle ​​aynı zamanda piyasaya sürülmesiyle açıklanabilir. toprak ekosistem gerçekleşti.

“[T]Lunde, bu ETF’lerin mümkün olan en kötü zamanda başlatıldığını söyledi. Cryptonews.comlansmanın “tüm hisse senetlerinde geniş riskten düşüşün zirvesinde” ve LUNA ve terraUSD’nin (UST) çöküşünün ateşlediği kripto piyasası erimesinin üstünde gerçekleştiğini açıkladı.

Avustralya bitcoin ETF’lerine akışların zamanla güçleneceğini ekledi ve EBTC olarak bilinen ETF’nin, ETFS Yönetimi Bitcoin’e doğrudan maruz kalması nedeniyle en çok fayda sağlıyor.

Hala ABD spot ETF’si yok

Verilere bakarken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta, Avrupa ve Kanada’dan farklı olarak, ABD’de hala Bitcoin spot tabanlı ETF’nin onaylanmadığıdır. Bunun yerine, ABD iç piyasasındaki yatırımcılar, yatırımcıya her zaman daha pahalıya mal olan bitcoin vadeli işlem destekli ETF’lerle bırakılıyor.

Arcane’den Lunde’ye göre, Kanada ETF’leri – ve özellikle ABD doları korumalı versiyonları – ABD pazarı için spot tabanlı bir ETF onaylandığında büyük olasılıkla çıkışlar görecek. Bununla birlikte, Avrupa ETF’leri, “büyük olasılıkla herhangi bir büyük çıkış yaşamayacaklarını” söyleyen Lunde’ye göre, bu riskten daha fazla yalıtılmış durumda.

Ve birçok umutlu bitcoin yatırımcısı yıllardır sabırla beklemiş olsa da, Arcane’nin analisti, böyle bir ETF’nin yakında ABD’de onaylanmasını olası kılan şeylerin olduğunu söyledi.

“[O]dds, 2023’te bir ETF onayından yana” dedi.

Fark yaratabilecek olumlu faktörler arasında, iki ABD senatöründen gelen yeni kripto faturası ve kripto borsası tarafından yapılan bir kural değişikliği başvurusu yer alıyor. FTX bu, aracılardan geçmeden işlemleri doğrudan temizlemesine izin verecekti.

Küresel olarak güçlü girişler

Özellikle, son aylarda küresel olarak bitcoin ETF’lerine girişlerin artmasına rağmen Avustralyalılar arasındaki ilgi eksikliği ortaya çıktı.

Nisan ayında 188.091 BTC’ye sahipken, Mayıs ayında BTC 197.86’ya, ETF’ler tarafından dünya çapında yönetilen bitcoin miktarı, Haziran ayının üç gününde zaten 205.008 BTC’ye ulaştı ve sadece üç günde 7.152 BTC’lik bir artışa işaret etti.

Güçlü girişlerin haberi Lunde tarafından Twitter’da paylaşıldı ve kripto topluluğunun önde gelen sesleri tarafından hızla alındı:

Girişler, yatırımcıların son iki aydaki ağır kayıplara rağmen bir numaralı kripto para biriminden vazgeçmediklerini ve bunun yerine daha fazla para biriktirmek için daha düşük fiyatlardan yararlandıklarının kanıtı olarak hizmet ediyor.

1 Nisan’da 45.000 USD’nin üzerindeki bir fiyattan BTC, Cuma günü 08:30 UTC’de yaklaşık %33 düşüşle 30.000 USD’ye düştü. Geçen hafta, fiyat aynı anda %1.4 düştü.

____

Daha fazla bilgi edin:
– İlk Avustralya Bitcoin ETF’si Cboe’ya Geliyor
– Avustralya Düzenleyicisi, Kripto İçin Yeni Politika Yol Haritası Geliştiriyor

– Star Hukuk Danışmanı Ekibe Katıldığında, Grayscale’in Bitcoin ETF Uygulamasına Yönelik İyimserlik Yükseliyor
– Bitcoin ETF’lerini Başlatmak Bitcoin Taşkınlarını Patlatabilir – Çalışma

– Ethereum Vadeli İşlemleri ETF, Spot Bitcoin ETF’den Önce Gelebilir – Analist
– İşte Bitcoin Vadeli İşlemleri ETF Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *