«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bakan Nebati’den Bitcoin Yatırımcılarının Merakla Beklediği Düzenleme ile İlgili Açıklama!

Bakan Nebati’den Bitcoin Yatırımcılarının Merakla Beklediği Düzenleme ile İlgili Açıklama!

hazine-ve-maliye-bakan-yardimcisi-nureddin-nebati-den-gida-fiyatlarina-iliskin-aciklama_1631802613

Türkiye Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi’nde Anadolu Yayıncılar Derneği tarafından düzenlenen “Anadolu Soruyor” programında ekonomi gündemine ilişkin soruları yanıtladı.

Yerel medyanın sorularını yanıtlayan Nebati, kripto para düzenlemesiyle ilgili bir soru yöneltilmesinin üzerine geçen hafta bununla ilgili son çalışmaları yaptıklarını ve çalışmalarını tamamlandığını, bundan sonrasının meclisin takdirine kaldığını belirterek şunları söyledi:

“Bundan sonrası Meclisin kendi takvimi içerisinde gündeme gelip, yasalaşacak. Dünyada zaten kripto parayla ilgili henüz oturmuş bir mevzuat düzeni yok. Bu mevzuatla Türkiye’de kripto paranın önünü açıcı, fakat zarar verici yönlerini bertaraf eden, genel kapsamlı, daha çok ikincil düzenlemelerle işin yürütülebileceği bir adım attık.”

Türk lirasının durumuna da değinip Rusya-Ukrayna savaşına rağmen Türk lirasına güvenin arttığını belirterek “Dünyadaki oynaklık tabii Türkiye’ye de yansıyor. Avro dolar paritesine bakın, orada da görürsünüz, iniş çıkışlar oluyor” diyen Bakan Nebati, “Türk lirası en düşük durumda, daha ineceği bir yer yok, vatandaş rahat olsun” dedi.

Şubat ayında bildirdiğimiz üzere artan enflasyon vatandaşları Bitcoin ve kripto paralara itti. Guardian enflasyonun bitcoin (BTC) “patlamasına” yol açtığını bildirirken, Wall Street Journal ise Türk vatandaşlarının değer kaybeden Türk lirasına bir alternatif olarak BTC ve tether (USDT)’e yöneldiğini söylemişti. 

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *