«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bankacılık Devi Santander, Crypto ‘Kalmak İçin Burada’ Olarak Brezilyalılara Kripto Ticareti Sunmaya Hazır

Bankacılık Devi Santander, Crypto ‘Kalmak İçin Burada’ Olarak Brezilyalılara Kripto Ticareti Sunmaya Hazır

a761e559f2.jpg
Kaynak: iStock/Orbon Alija

Banco Santander SAİspanya’nın Brezilya’daki yan kuruluşu Santander Grubumuhtemelen bu yıl kripto ticareti sunmaya başlamayı planlıyor.

Santander Brezilya CEO’su Mario Leão’ya atıfta bulunan Folha de S. Paulo, bankanın Brezilyalı müşterilerine kripto ile ilgili hizmetleri “önümüzdeki aylarda” sunmaya başlamayı planladığını bildirdi.

CEO’nun, bankanın önümüzdeki birkaç ay içinde, gelecek üç aylık sonuçların açıklanması sırasında veya “daha önce” “bununla ilgili tanımlara” sahip olmayı beklediğini söylediği aktarıldı:

“Burada kalacak bir pazar olduğunun farkındayız ve bu mutlaka rakiplerin kendilerini konumlandırmasına bir tepki değil, sadece müşterimizin bu tür varlıkları talep ettiği bir görüş, bu yüzden en doğru ve doğru olanı bulmalıyız. Bunu yapmanın daha eğitici bir yolu.”

Latin Amerika bankacılık devi İtalya 14 Temmuz’da kendi varlık tokenizasyon platformu Itaú Digital Assets’in lansmanını duyurdu, geçen Mayıs ayında ise, DP ve Nubank Rapora göre kripto tekliflerini de açıklamıştı.

Ayrıca, Mayıs ayında bildirildiği üzere Nubank, portföyünün %1’ini bitcoin’e (BTC) yatırmaya hazır olduğunu ve uygulama kullanıcılarının BTC ve ethereum satın almasına, satmasına ve elinde tutmasına olanak tanıyan işlevleri kullanıma sunmaya başlayacağını söylemişti. ETH).

Ve hepsi bu kadar değil, çünkü kripto bir süredir bölgeye yayılıyor. Örneğin, bu yılın Ocak ayında bildirildiği üzere Arjantin merkezli e-ticaret devi Mercado Libre yatırım yaptı Mercado Bitcoin ve Pakso (PAX), Latin Amerika’da kriptosferdeki varlığının yanı sıra dijital varlık geliştirme ve benimsemeyi artırmayı hedefliyor.

Bu arada Perşembe günü, Banco Santander Brasil SA, net karı bir önceki çeyreğe göre %2 artarak 4.08 milyar BRL’ye (787 milyon USD) yükselirken, Reuters, “ikinci çeyrek net gelir piyasası beklentilerini aştı” dedi.

Bununla birlikte, bankanın tamamen geri ödenmesi muhtemel olmayan kredileri karşılamak için ne kadar nakit ayırdığının bir göstergesi olan kredi zararı karşılıkları, “zorlu” makroekonomik zemine karşı yükseldi ve 5,75 milyar BRL’ye (1,1 milyar ABD Doları) ulaştı. Çeyrekte %24,6.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Bitcoin’i Alan 10 Brezilyalı İş Devi, Kripto Dalması
– Visa, Brezilya, Arjantin’deki Ortaklarla Çoklu ‘Bitcoin Cashback’ Kartları Sunuyor

– Bitcoin Kabulünde Brezilya: Blockchain.com’un Genişlemesi, Madencilerin Vergi Muafiyeti, Emlak Firmasının BTC Seçimi
– Brezilya’nın En Büyük Neobankası Bitcoin Yatırımı Yapıyor ve Müşterilerin BTC, Ethereum Almasına İzin Verecek

– Bir Bankacılık Devi Daha Bitcoin ve Ethereum’a Giriyor,
– Coinbase’in Binance Rio Genişlemesine Hazırlanırken Mercado Bitcoin Satın Alımına Yaklaştığı Bildirildi

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *