«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. BBVA İsviçre New Gen ile Kripto Para Hizmeti Sunacak

BBVA İsviçre New Gen ile Kripto Para Hizmeti Sunacak

jjja

İspanyol bankacılık devi BBVA’nın İsviçre şubesi tarafından perşembe günü yapılan açıklamaya göre bankanın müşterileri New Gen adlı yeni tür yatırım hesabını bir kripto para cüzdanı olarak da kullanabilecekler.

  • BBVA İsviçre müşterileri New Gen aracılığıyla iklim değişikliği, robotik, 3D yazıcı, otonom araç gibi toplam 11 konu başlığı altında yatırım yapabilecek.

  • New Gen kataloğunun Cathie Wood, Warren Buffett gibi yatırımcıların portföylerine benzer şekilde oluşturulacağı belirtildi.

  • Yenilikçi ve sürdürülebilir sektörlere ve hatta kripto varlıklara yatırım yapmakla ilgilenen müşterilere yönelik tasarlanan hesap, bir kripto para cüzdanı olarak da işlev görecek.

  • New Gen yatırım hesabı açabilmek için Avrupa Birliği ülkelerinde veya Meksika, Kolombiya, Arjantin, Peru, Şili gibi ülkelerde mukim olmak ve en az 10.000 dolarlık yatırım yapmak gerektiği belirtildi.

  • BBVA İsviçre Müşteri Çözümleri Direktörü Javier Rubio, “New Gen sayesinde geleceği dönüştürebilme potansiyeline sahip yeni sektörlere ilgi duyan, yeni tarz yatırımcılara nüfuz etmek istiyoruz.” dedi.

  • BBVA İsviçre, 21 Haziran itibarıyla özel bankacılık müşterilerine bitcoin için trading ve custody hizmeti vermeye başlamıştı.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *