«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Belçika Müzesi, Kısmi Mülkiyetine İzin Vermek İçin Milyon Euro’luk Başyapıtı Simgeleştirdi

Belçika Müzesi, Kısmi Mülkiyetine İzin Vermek İçin Milyon Euro’luk Başyapıtı Simgeleştirdi

art-1.jpg
Karnaval de Binche, James Ensor. Kaynak: kmska.be

bu Kraliyet Güzel Sanatlar Müzesi Antwerp Belçika’daki (KMSKA), tokenize etmek için iki blok zinciri şirketi ile çalışıyor Karnaval de BincheBelçikalı sanatçı James Ensor’un herkesin başyapıtın “ortak sahibi” olmasını sağlamak için yaptığı milyon avroluk bir tablo.

İki asırlık müze, blockchain şirketleriyle ortaklık kurdu yakut ve jeton Tokeny’nin uyumlu ERC-3643 tabanlı güvenlik belirtecini kullanarak, izin verilen belirteçler için bir standart olan Poligon (MATIC) blok zincirindeki şaheseri belirtelim.

“[The KMSKA] sanat yatırımını demokratikleştirmek için bir başyapıtı simgeleyen ilk Avrupa müzesidir” deniyor.

Sanat endüstrisi geleneksel olarak varlıklı bireylerin egemenliğindeyken, KMSKA, kısmi mülkiyet sunarak başyapıtları kitlelere ulaştırmayı hedeflediğini söylüyor.

Bu durumuda Karnaval de Binche, herkes 150 EUR (158 USD) yatırımla “ortak malik” olabilir. Kısmi mülkiyet, Art Security Token Teklifi yoluyla satılacak ve toplanan para tabloyu satın almak için kullanılacaktı.

KMSKA Başkanı Luk Lemmens, “KMSKA, sanat sergileyen bir yerden daha fazlası olacak. Ziyaretçilerimizi ve jeton sahiplerimizi koleksiyonumuza ve operasyonumuza dahil etmeye tamamen kararlıyız.” Dedi. “Herkesin bir “ortak sahibi” olabilmesi çok özeldir. Karnaval de Binche James Ensor tarafından.”

KMSKA’nın Art Security Token’ları, menkul kıymetler yönetmeliği kapsamına girmelerini sağlayan borçlanma araçlarıyla desteklenmeleri bakımından, karşılıksız tokenlerden (NFT’ler) farklıdır. Bu nedenle, tüm ihraç süreci boyunca yasalara uymak zorundadırlar.

Uyumluluğu sağlamak için müze, izin verilen ERC-3643 jetonlarını ve dijital kimlik sistemini kullanacaktır. onchainid. Bu nedenle, ilgilenen alıcıların belirteçleri satın alıp aktarabilmeleri için belirli kriterleri karşılaması gerekir.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Gustav Klimt’in ‘Öpücük’ Başyapıtı 10.000 NFT Olarak Satılıyor
– Picasso NFT’leri

– Müzelerin Henüz NFT’lerden Para Kazanmamasının 4 Nedeni
– Kesirli NFT’ler Dijital Yatırımı Demokratikleştirebilir

– Kesirli Doge NFT Vuruşları, 500 Milyon ABD Doları’lık İma Edilen Değerlemeyi Gerçekleştirdi
– Bitpanda Gelişmekte Olan Bir Trendde Tokenize Kesirli Pay Trenine Biniyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *