«
 1. Anasayfa
 2. Altcoin
 3. Binance Labs’in 500 Milyon Dolarlık Yatırım Fonu, FTX’in Goldman Sachs ile Görüşmeleri, KuCoin’in Cüzdanı + Daha Fazla Haber

Binance Labs’in 500 Milyon Dolarlık Yatırım Fonu, FTX’in Goldman Sachs ile Görüşmeleri, KuCoin’in Cüzdanı + Daha Fazla Haber

adobestock-bilalulker-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / bilalülker

Günümüzün kripto haberlerinin radarı altında uçuşan hikayeleri araştırarak, kripto varlık ve blok zinciri ile ilgili haberlerin günlük, küçük bir özetini alın.

__________

Yatırım haberleri

 • Binance Laboratuvarlarıgirişim sermayesi ve kuluçka kolu Binance, 500 milyon ABD doları tutarında yeni bir yatırım fonunun kapatıldığını duyurdu. Kripto varlıkların kullanım durumlarını genişletebilecek ve Web 3 ve blok zincir teknolojilerinin benimsenmesini sağlayabilecek projelere yatırım yapacaklarını söylediler.
 • Dijital yatırım firması Madeni Para Hisseleri TerraUSD (UST) varlıklarını tasfiye ederek 17 milyon GBP (21,33 milyon ABD Doları) tutarında “olağanüstü bir zarar” kaydettiğini duyurdu. Ancak, bunun ek Sermaye Piyasası faaliyetleri üzerinde herhangi bir etkisi olmadığını ve herhangi bir şekilde şirketin borsada işlem gören ürünlerinden (ETP’ler) herhangi birinin riskten korunma ve teminatlandırılmasını etkilemediğini de eklediler.
 • Sınır ötesi ödeme şirketi dalgalanma ve kripto borsası FTX CNBC’ye göre her ikisi de satın alma arayışında. CEO’su Brad Garlinghouse’a göre Ripple’ın “çok güçlü bir bilançosu” var ve bu onu satıcıya karşı alıcı olarak görme olasılığı daha yüksek. FTX.USşirketin ABD’deki yan kuruluşu, daha fazla kullanıcı veya düzenleyici lisans edinmelerine yardımcı olacak şirketleri arayacak.
 • Medya çıkışı Forbes New York Times, konuya aşina olan iki kişiye atıfta bulunarak, özel amaçlı bir satın alma şirketi (SPAC) aracılığıyla halka açılmaya yönelik önceki planını artık sürdürmeyecek. Kararın bu hafta içinde açıklanabileceğini de eklediler.
 • Merkezi olmayan finans (DeFi) platformu alaşım liderliğindeki bir tohum öncesi finansman turunda 3 milyon ABD doları topladı. Manşet Girişimler, Tech.eu başına. Başlangıç, kurumsal yatırımcıların merkezi olmayan finansla güvenli ve uyumlu bir şekilde etkileşime girmesine izin verecek bir platform inşa ediyor, dediler.
 • Blockchain altyapı sağlayıcısı InfStones liderliğindeki 66 milyon ABD doları tutarında yeni bir finansman turunu duyurdu. SoftBank Vizyon Fonu 2 ve GGV Sermaye. Fonlar, ekiplerini büyütmek ve daha sağlam blok zinciri altyapı çözümleri geliştirmek için kullanılacak.
 • Web 3-yerel proje yönetimi aracı Dework liderliğindeki bir tohum finansmanı turunda 5 milyon ABD doları topladığını duyurdu. paradigma ve Hız Sermayesi. Fonları büyüme amaçlı kullanmayı planladıklarını söylediler.
 • Cüzdan işlemleri altyapı sağlayıcısı eşik liderliğindeki tohum finansman turunda 4,7 milyon ABD doları topladı Yükseklik Sermayesi. Fonların işe alım ve ürün geliştirmeye yatırım yapmak için kullanılacağını söylediler.
 • Web 3 projesi Ütopya Laboratuvarları liderliğindeki A Serisi fonlama turunda 23 milyon USD topladı paradigma. Fonlar, ekiplerini büyütmelerine ve yeni özellikler üzerinde çalışmalarına yardımcı olacak, diye eklediler.

Borsa haberleri

 • finans devi Goldman Sachs kripto borsası ile görüşüyor FTX Barron’s, konuyla ilgili bilgisi olan bir kişiye atıfta bulunarak, türev ürünlerinin bazı yönlerini entegre etmek istediklerini bildirdi.
 • Kripto ticaret platformu KuCoin ademi merkeziyetçiliğini başlattı KuCoin Cüzdanı, web sitesi, kullanıcıların 1 Haziran’dan itibaren hizmete erişmeleri için yayına girecek ve ay boyunca daha sonra takip edilecek mobil uygulama ile. Açık beta uygulama testinin önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması bekleniyor, dediler.

madencilik haberleri

 • Kripto madenciliği şirketi BIT Madenciliği 16 milyonu aşan A Grubu adi hisse senedini satan hissedarlara ihraç ettiğini duyurdu. Şirket ayrıca, bitcoin (BTC), ether için yeni ASIC madencileri geliştirmek de dahil olmak üzere belirli kilometre taşlarına ulaşırsa, satış hissedarlarına yaklaşık 18 milyona kadar ve bu hisselerin yaklaşık 4,5 milyona kadarını belirli araştırma ve geliştirme ekibi üyelerine ihraç edecek. (ETH) ve litecoin (LTC).

DeFi haberleri

 • Blockchain platformu Dalgalar Kurumsal merkezi olmayan bir yönetim modeline geçme ve tüm kod tabanını açık kaynaklı hale getirme niyetini duyurdu. Yığınları ve ekosistemleri, kurumsal düzeyde merkezi olmayan özerk bir kuruluş (DAO) tarafından yönetilirken, kod tabanı şu anda BAE’de bulunan çekirdek geliştirme ekibi tarafından geliştirilmeye devam edecek.
 • tezsureDeFi projesinin arkasındaki geliştirici ekip Bolca, bugün Ethereum ve Tezos (XTZ) blok zincirleri arasında merkezi olmayan bir köprü olan Plenty köprüsünün başarılı lansmanını duyurdu. Kullanıcılar, daha önce bir saatten daha uzun süren işlem, blok zincirler arasında yaklaşık 5 dakika içinde birkaç jeton aktarabilir.
Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *