«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Binance Yeni Düzenleyici ve Medya Savaşlarıyla Mücadele Ederken BNB Kayıplarını Artırıyor

Binance Yeni Düzenleyici ve Medya Savaşlarıyla Mücadele Ederken BNB Kayıplarını Artırıyor

adobestock-diego-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / Diego

Dünyanın en büyük kripto borsasının yerel tokeni Binance coin (BNB) Binanceyeni düzenleyici incelemeler ve medya araştırmaları borsayı bir kez daha gündeme getirdiği için kayıpları artırdı – her ne kadar olumlu bir şekilde olmasa da.

Salı sabahı saat 07:10 UTC’de BNB, son 24 saatte %9.1 düşüşle 282.7 USD’den el değiştiriyor. CoinGecko’ya göre, kripto para geçen hafta %12,2 ve Mayıs 2021’de kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 686 USD’den yaklaşık %60 düştü.

BNB 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: coingecko.com

BNB, piyasa değerine göre ilk 100 kripto para arasında en kötü etkilenenlerden biri olsa da, özellikle kripto piyasasının tamamı bugün kırmızıda.

Bu arada, ABD düzenleyicilerinin Binance’in 2017’de bir ilk madeni para arzı (ICO) sırasında dijital token satarak menkul kıymet kurallarını ihlal edip etmediğini araştırdığını iddia eden raporların ortaya çıkmasından sonra madeni para kayıplarını artırdı.

Bloomberg’in konuya aşina olan kişilere atıfta bulunduğu bir rapora göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), şu anda 46.19 milyar USD’nin üzerinde piyasa değeri ile dünyanın beşinci en büyük kripto parası olan BNB tokeninin kökenini araştırıyor. Müfettişler, fırlatmanın ajansa kayıtlı olması gerekip gerekmediğini inceliyorlar.

Raporda ayrıca Binance’in “Washington’da birden fazla soruşturmayla karşı karşıya olduğu” iddia edildi ve SEC’in CEO Changpeng Zhao’ya (CZ) bağlı piyasa yapıcı şirketlere baktığı da belirtildi.

“SEC, Zhao’nun piyasa yapıcıların sahiplik hisselerine ilgi duyduğunu ifade etti. Binance.US ve borsanın komisyoncu-bayi faaliyetleri yürütüp yürütmediği,” diyen Bloomberg, inceleme hakkında doğrudan bilgisi olan bir kişiye atıfta bulundu.

Binance yaptığı açıklamada, “düzenleyicilerle eğitim, yardım ve bilgi taleplerine gönüllü yanıtları içeren devam eden görüşmelerimiz hakkında yorum yapmamızın uygun olmayacağını” söyledi.

Binance için işleri daha da kötüleştirmek için, Reuters tarafından yayınlanan “özel bir rapor”, kripto borsasını 2017 ile 2021 arasındaki dönemde en az 2.3 milyar ABD doları değerinde yasadışı fon aklamak için bir kanal görevi görmekle suçladı.

Haber ajansı, Binance’in beş yıl boyunca hack, dolandırıcılık ve yasa dışı uyuşturucu satışlarından kaynaklanan işlemleri işlediğini ve Reuters’in blockchain analitik firmalarıyla çalıştığını iddia ettiğini iddia etti. zincir analizi ve Kristal Blok Zinciri fonları takip etmek, aynı zamanda mahkeme kayıtlarını ve kolluk kuvvetlerinden gelen beyanları incelemek.

Rapora değinen Binance, e-posta alışverişini Reuters muhabirleriyle paylaştı ve raporun “yanlışlıkla dolu” olduğunu ve zayıf verilere dayandığını söyledi.

Binance, “Veri toplayan, düzenleyicilerden uygun şekilde doğrulanamayan “sızıntılara” güvenen ve şöhret veya finansal kazanç için kripto paranoya kültüne beslenen yazarları ve uzmanları görmezden gelmenizi şiddetle tavsiye ediyoruz” dedi.

Dikkat çekici bir şekilde, bu Binance ve Reuters’in karşı karşıya geldiği ilk sefer değil. Nisan ayındaki başka bir “özel raporda” Reuters, Binance’in Rusya başkanının müşteri verilerini Rus makamlarıyla paylaşmayı kabul ettiğini iddia etti, ancak Binance haber soruşturmasının “kategorik olarak yanlış” olduğunu söyleyerek bunu hemen reddetti.

Cryptonews.com yorum için Binance’e ulaştı.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Binance, Düzenleyicilerden Bilgi Sakladı, İddia Ediyor Reuters
– Binance Bölge Başkanı Toplantıdan Sonra Müşteri Verilerini Rusya’ya Vermeyi Kabul Etti – Reuters

– BNB Zinciri, Ethereum ile Rekabet Isındıkça Yeni Yol Haritasını Başlattı
– Binance Mahkemede Günü Kazandı, ABD Yargıcı Davayı Reddetti

– Binance Fransız Lisansını Güvenceye Aldıktan Sonra, Yeni İşe Alımlar Sürüyor, Yeni İzinler İçin Umutlar
– Binance, Düzenleyicinin İsteği Üzerine İspanya’da Kripto Türev Alım Satımını Durdurdu – Rapor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *