«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Birleşik Krallık Düzenleyicileri, Kripto Şirketlerini Rus Yaptırımları Konusunda Uyardı

Birleşik Krallık Düzenleyicileri, Kripto Şirketlerini Rus Yaptırımları Konusunda Uyardı

birlesik-krallik-bayragi-1024x683

Birleşik Krallık düzenleyicileri, kripto şirketlerinin Rusya’ya yönelik yaptırım kurallarından muaf olmadığı konusunda uyardı. Bir ilki temsil eden açıklamada kurumlar, yaptırım ihlalleri durumunda harekete geçmeye hazır olduklarını söyledi.

İngiltere Merkez Bankası, Hazine Bakanlığı ve FCA, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali ardından gelen yaptırımlar ve kripto varlıklar hakkında ortak bir bildiri yayınladı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“Birleşik Krallık mali düzenleyici makamları, kripto varlık sektörü de dahil olmak üzere tüm Birleşik Krallık finansal hizmet firmalarının yaptırımlara uyulmasını sağlamada kendi rollerini oynamalarının beklendiğini yineliyor… Kripto varlıklar yoluyla da dahil olmak üzere yaptırımlardan kaçınmayı önlemek için istihbarat paylaşmak ve önlem almak için düzenleyici makamlar da dahil olmak üzere hem burada hem de yurtdışında hükümet ve kanun uygulayıcı ortaklarla yakın bir şekilde çalışıyoruz. Yaptırım ihlalleri durumunda da harekete geçmeye hazırız.”

Benzer şekilde ABD de Cuma günü, kripto varlıkların yaptırımların delinmesinde kullanılmasını engellemek amacıyla bir rehber yayımlamıştı.
Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *