«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bitcoin 20.000 USD’nin Altına Düştü, Ethereum 1.000 USD’yi Kırdı

Bitcoin 20.000 USD’nin Altına Düştü, Ethereum 1.000 USD’yi Kırdı

1655547162_webp-net-resizeimage1-min.jpg
Kaynak: Adobe/Microgen

En popüler kripto para birimi ve kripto varlık olan Bitcoin (BTC), Aralık 2020’den bu yana ilk kez 20.000 USD’nin altına düşerken, ikinci en büyük kripto varlık olan ethereum (ETH), Ocak 2021’den bu yana ilk kez 1.000 USD seviyesini kırdı.

08:19 UTC’de BTC 19.161 USD’den işlem görüyor ve bir günde %10 ve bir haftada %34, ETH 996 USD’den işlem görüyor ve bir günde %11 ve bir haftada %40 değer kaybetti. İlk 10 kulüpteki diğer kripto varlıklar %10-12 düştü.

BTC fiyat tablosu:

Kaynak: Coingecko.com

Bildirildiği üzere analistler, izlenmesi gereken kilit fiyatlar olarak BTC için 20.000 USD ve ETH seviyeleri için 1.000 USD’yi değerlendirdi.

19.511 USD seviyesinin altına bir kırılma, çok sayıda hodler’ın teslim olmasına ve kaldıracın azalmasına yol açabilir ve BTC opsiyonlarındaki açık faizlerin çoğu, 20.000 USD kullanım fiyatına dayanıyor, “bu da spot satış baskısına katkıda bulunabilir. fiyat altına düşerse,” Vetle Lunde ve Jaran Mellerud Gizemli Araştırma Bloomberg’e göre bir not dedi.

Şimdiye kadar, kripto piyasasındaki tasfiyeler, son 4 saatte 170 milyon USD’ye yaklaştı. bozuk para bardağı veri.

Bu seviyeler kırılırsa, bayiler kendilerini hedge ederken spot piyasalarda “büyük satış baskısı” beklenebilir ve bu, bazı korunmamış tezgah üstü bayilerin “kararmasına” neden olabilir. BitMEX CEO Arthur Hayes bu hafta uyardı.

“Grafiklere gelince, Lord Satoshi dua kitabınızı çıkarsanız ve efendinin #kripto piyasalarının ruhuna nezaket gösterdiğini umsanız iyi olur. [Because] bu seviyeler bozulursa, bilgisayarınızı da kapatabilirsiniz. [because] çizelgeleriniz bir süre için işe yaramaz” dedi.

Bununla birlikte, geçmiş veriler, BTC’nin 20.000 USD civarında kilit destek bulabileceğini gösteriyor, çünkü önceki satışlar, tokenin genellikle nerede direnç noktaları bulduğunu gösteriyor. Bloomberg İstihbaratıBTC’nin “2018-19’da yaklaşık 5.000 ABD Doları ve 2014-15’te 300 ABD Doları olduğu gibi 20.000 ABD Doları civarında bir temel oluşturabileceğini” de sözlerine ekledi.

Yine de, galaksi dijital CEO Mike Novogratz, BTC ve ETH’nin %15 ila %20 daha düşebileceğini söylediği hisse senetlerinden “dibe çok daha yakın” olduğuna inandığını, ancak yatırımcıların yine de dikkatli davranması gerektiğini söyledi.

Her iki durumda da, Ainsley To, Noelle Acheson ve Konrad Laesser’e göre Genesis Ticaret“Kripto piyasalarındaki duyarlılık, bilinmeyen bilinmeyenlerin zamanın bu noktasında en önemli olduğu yönünde.”

Bloomberg tarafından aktarılan sözlerinde, “Karşı taraf riskinin yeniden canlanması, risk yönetiminde önemli olan her şeyin kesin olarak ölçülemeyeceğini hatırlatıyor. Risk, her şeyi düşündüğünüzü düşündükten sonra geriye kalan şeydir.”
____
Daha fazla bilgi edin:
– Bitcoin, Ethereum ve Kripto, Çarşamba Günü Daha Büyük Faiz Artışı için Piyasa Desteği Olarak Yeni Düşükleri Test Ediyor
– Santigrat Bu Hafta Fed Ateşine Yakıt Katarken Bitcoin, Ethereum ve Kripto Dalışı

– Bitcoin Tarihsel Performansı 2022’de Gelecek İçin Bir Rehber Değil
– Bitcoin Değeri Düşürüldü, Kripto Artık Gayrimenkulden Daha İyi – JPMorgan

– Enflasyon ‘Yumuşaklaşırken’, ‘2022’nin Arka Yarısında’ Kriptoda Bir Dip Muhtemel – VC Investor
– Kripto ve Hisse Senedi ‘Ayrıştırma’ Tahmini Floplar Ama Hâlâ Umut Var

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *