«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bitcoin Cankurtaran Teknesi, Uzun Kurtarma Yolu ve Abartılı BTC Ölümleri: Saylor, CZ ve Profesör Tartılıyor

Bitcoin Cankurtaran Teknesi, Uzun Kurtarma Yolu ve Abartılı BTC Ölümleri: Saylor, CZ ve Profesör Tartılıyor

adobestock-gioia-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / Gioia

Michael Saylor, Bitcoin (BTC) “bir cankurtaran sandalı” diyor. Binance‘s Changpeng Zhao (CZ), BTC’nin iki yıl boyunca hala tüm zamanların en yüksek seviyesinin altında kalabileceği konusunda uyarıyor ve bir hukuk profesörü, Bitcoin’in ölümüyle ilgili raporları “abartılı” olarak nitelendiriyor.

Son günlerde Bitcoin hakkında sesini yükselten uzmanlar arasında, tanınmış bir bitcoin boğası ve şirketi aracılığıyla dünyanın en büyük sahiplerinden biri olan Michael Saylor da var. MikroStrateji.

Pazartesi günü CNN’de konuşan Saylor, Bitcoin’in yükselen fiyatlardan ve para birimi devalüasyonlarından muzdarip insanlar için bir kurtuluş şekli olduğunu öne sürdü.

Saylor, “Batan bir gemide mi kalacaksınız yoksa bir cankurtaran botuna mı bineceksiniz ve fırtınalı denizde savrulacak mısınız” diyen Saylor, “uzun görüş ve temellere odaklanın.”

BTC’nin “yeniden yükselmesi” için ne gerektiği ve bunun gerçekleşmesi için düzenlemenin gerekli olup olmadığı sorulduğunda Saylor, “insanların kafası karışmış ve düzenleme yapıcı olacak çünkü netlik piyasanın olgunlaşmasına yardımcı olacak” yanıtını verdi.

“İnsanların para biriminin ne olduğu, emtianın ne olduğu, menkul kıymetin ne olduğu, jetonların ne olduğu konusunda kafası karışık” dedi ve şunu savundu:

“Düzenleyiciler gelip bu karışıklığı temizledikçe,” endüstri “açık denizden, her şey sahneye çıkar ve kurumsal olgun bir varlık sınıfına “fırlatılacak”.

Bitcoin kurtarma ‘birkaç yıl’ sürebilir

Saylor iyimserliğini korurken, dünyanın en büyük kripto borsası Binance’in CEO’su Changpeng Zhao (CZ), Guardian tarafından piyasanın durumu hakkında soru sorulduğunda yaklaşımında daha pratikti.

Zhao, okuyuculara “kimsenin geleceği tahmin edemeyeceğini” hatırlatırken Guardian’a şunları söyledi:

“Bence tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu fiyat düşüşü göz önüne alındığında [USD] Şimdi 68k ila 20k, muhtemelen geri dönmek biraz zaman alacak. Muhtemelen birkaç ay veya birkaç yıl sürecek.”

Binance patronuna göre, 2018 ve 2019’da olduğu gibi yakın zamanda insanlar böyle bir fiyattan “çok mutlu olacak” olsa da, bugün 20.000 USD’nin “çok düşük” olduğu düşünülüyor.

“Aşağıya bakarsan [of bitcoin], şu anda son zirveden daha yüksek. Bu nedenle, normal olsun ya da olmasın, bence endüstri hala kesinlikle büyüyor, fiyattaki dalgalanmalar normal” dedi Zhao.

Bitcoin daha önce birçok kez öldü

Son olarak, öğretim üyesi olan Max Raskin, New York Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve araştırma direktörü Qvidtvm IncÇarşamba günü Wall Street Journal’da yayınlanan bir görüş yazısında Bitcoin’in ölümünün “abartılı” olduğunu söyledi.

“Başından beri bitcoin’i takip edenler için, düşüş [USD] 64.000 ila [USD] Raskin, 20.000, bitcoin’in ‘çok sayıda ölümünden’ bir başkası, ”diye yazdı.

Bitcoin Obituaries sayfasından bahsediyordu. 99 Bitcoinkriptonun eleştirmenler tarafından kaç kez “ölü” ilan edildiğini takip ediyor.

Kaynak: 99bitcoins.com

“Minyonlarca dolarlık spekülasyonla, ödenemez jetonlarda [NFTs]ilk madeni para teklifleri ve bariz hızlı zengin olma şemaları, bitcoin’in zengin olmak isteyen insanlar tarafından yaratılmadığını unutmak kolay, ”diye yazdı Raskin.

Bunun yerine Bitcoin, “devlet tarafından yönetilen merkez bankaları tarafından kontrol edilmeyen bir para isteyen” takma adlı programcı Satoshi Nakamoto tarafından oluşturuldu.

Raskin, eleştirmenlerin Bitcoin’in “yok olmayacağından, çünkü onun altında yatan ideoloji ortadan kalkmayacağından” emin olabileceklerini de sözlerine ekledi.

“İle [US] Federal Rezerv Para politikasını iklim değişikliği ve ‘çeşitlilik’ gibi siyasi kaygılara göre giderek daha fazla yönlendiren apolitik para arzusunun yoğunluğu ancak büyüyebilir” diye yazdı Raskin.

Perşembe günü saat 11:36 UTC’de BTC, günde %0,5 artış ve haftada %8,3 düşüşle 20.662 USD’den işlem görüyor. Coingecko.com başına, Kasım 2021’de görülen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044 USD’den %70 düştü.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Analistler Cevap Ararken, Riskleri Ekonomiye İşaret Ettikçe Bitcoin ve Kripto Tekrar Düşürüyor
– Bitcoin, Ethereum ve Kripto Analistleri, Ağrının ‘Tarihsel Olarak Anlamlı Derecesi’nde Yatırımcı Olarak Alt Noktayı Arıyor

– Bitcoin Stok-Akış Modeli ve Yandaşları Başarısızlık Açıkça Yeniden Ateş Altında
– Firmalar Ayı Piyasasında Çeşitlenirken Bitcoin Madenciliğine Girmek için ‘Hesaplaşma’ ve ‘En İyi Zaman’

– ABD Merkez Bankası, Düşüşten Sorumlu, Büyük Kripto Oyuncularının Ekosisteme Karşı Sorumluluğu Var – FTX CEO’su
– SEC’den Peirce, Kripto’nun ‘Kurtarma Mekanizması’ Eksikliğinin Bir Güç Olduğunu Söylüyor; Bir ‘Beyaz Şövalye’ olarak FTX CEO’su

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *