«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bitcoin Değeri Düşürüldü, Kripto Artık Gayrimenkulden Daha İyi – JPMorgan

Bitcoin Değeri Düşürüldü, Kripto Artık Gayrimenkulden Daha İyi – JPMorgan

905b15fb61.jpg
Kaynak: iStock/danielvfung

Wall Street yatırım bankası JP Morgan dijital varlıkların artık “tercih edilen alternatif varlık sınıfı” olarak gayrimenkulün yerini aldığını ve 38.000 USD’yi bitcoin (BTC) için adil bir fiyat olarak gördüğünü söylüyor.

Bankaya göre, dijital varlıklar, birden fazla medya raporuna göre, riskten korunma fonlarıyla birlikte yatırım yapmak için en iyi alternatif varlık sınıfıdır. Bu yıl riskli varlıklardaki geniş satışın dijital varlıklara özel sermaye, gayrimenkul ve özel borç dahil olmak üzere diğer alternatif varlıklardan daha fazla zarar verdiğini söyledi.

Sonuç olarak, stratejistler, geleneksel varlıklara kıyasla kriptonun yükselmesi için daha fazla alan olabileceğini söyledi. JPMorgan’ın stratejistleri, “Böylece gayrimenkulü, riskten korunma fonları ile birlikte tercih edilen alternatif varlık sınıfımız olarak dijital varlıklarla değiştiriyoruz” diye yazdı.

Alternatif varlıklar genellikle hisse senedi, tahvil veya nakit olmayan tüm yatırım varlıklarını ifade eder.

Not, gayrimenkul gibi diğer alternatif varlık sınıflarının yakında “gecikmeli yeniden fiyatlandırma” ile etkilenebileceğini de sözlerine ekledi. Bununla birlikte, dijital varlık piyasasında bunun olma şansı daha azdır çünkü bu piyasa zaten bir “kapitülasyon” gibi görünen bir süreçten geçmiştir.

Not ayrıca, şu anda bitcoin’in değerinin düşük göründüğünü ve 38.000 USD’nin bir numaralı kripto para birimi için adil bir fiyat olduğunu söyledi.

JPMorgan’ın bitcoin için sahip olduğu 38.000 USD fiyat hedefi, mevcut 29.250 USD (UTC 08:30 itibariyle) fiyatından yaklaşık %30’luk bir artışı temsil ediyor.

BTC’nin 40.000 USD’nin üzerinde işlem gördüğü Şubat ayında banka ayrıca BTC’nin gerçeğe uygun değerinin 38.000 USD civarında olduğunu söyledi.

Şimdi, JPMorgan’ın stratejistleri, risk sermayesinin (VC) alana akmaya devam etmesinin genel olarak kripto varlıklar için “önemli” olduğunu da kaydetti. Terra’nın (LUNA) son zamanlardaki çöküşüne rağmen, fonların kuruduğuna dair birkaç işaret olduğunu da sözlerine ekledi.

“Şimdiye kadar, Terra’nın çöküşünden sonra VC finansmanının kuruduğuna dair çok az kanıt var. Yıldan bugüne kadar sağlanan 25 milyar ABD Doları tutarındaki VC fonunun yaklaşık 4 milyar ABD Doları Terra’dan sonra geldi. En iyi tahminimiz, VC finansmanının devam edeceği ve 2018/2019’a benzer uzun bir kışın önleneceğidir” denildi.

Not, Nikolaos Panigirtzoglou da dahil olmak üzere bankadaki bir grup yatırım stratejisti tarafından yazılmıştır. Aynı stratejist daha önce Bitcoin hakkında, bazı yatırımcıların onu altından daha iyi bir enflasyon koruması olarak görebilecekleri göz önüne alındığında, enflasyonist bir ortamda potansiyele sahip olduğunu söylemişti.
____
Daha fazla bilgi edin:
– DeFi ve Blockchain ‘Gerçektir’ – JPMorgan CEO’su
– İşte JPMorgan’ın İşletmeler için ‘Metaverse Stratejisi’ Tavsiyesi

– Bitcoin ve Kripto Fon Akışları Negatif Dönüyor, Devam Eden Rüzgarlar Muhtemel
– Analistler, Piyasa Stabilize Ederken Yakın Vadeli Bitcoin ve Kripto Görünümü Konusunda Bölündü

– Kripto ve Hisse Senedi ‘Ayrıştırma’ Tahmini Floplar Ama Hâlâ Umut Var
– Bitcoin Bir Sonraki Yarılanmanın Yarı Yolu – Tarih Bize Ne Öğretebilir?

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *