«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bitcoin Düşüşünün Ne Zaman Bitebileceğine İlişkin İki İpucu

Bitcoin Düşüşünün Ne Zaman Bitebileceğine İlişkin İki İpucu

adobestock-9385355-min.jpg
Kaynak: Adobe/SeanW

Analistler, kripto piyasası çöküşünün Perşembe günü devam ettiğini söyledi. Cryptonews.com tüccarların bitcoin (BTC) fiyatını yakından takip etmeleri gerektiğini madeni para tabanıen kötü satış baskısının ne zaman sona erebileceğine dair ipuçları için tether’in (USDT) dolar sabitine geri dönme yolunda ilerlemesinin yanı sıra.

“Eğer [USDT] dijital varlık komisyoncusu analisti Marcus Sotiriou, piyasa için çok olumlu bir işaret olan sabitini geri yükledi. GlobalBloksöylenmiş Cryptonews.com.

Tether’in tüm kripto ekosistemi için ne kadar önemli olduğu göz önüne alındığında, USDT’nin sabitliğini sürdürüp sürdüremeyeceğine dair korkuların son 24 saat içinde görülen satış baskısına büyük olasılıkla katkıda bulunduğunu da sözlerine ekledi.

Yazım sırasında (14:34 UTC), tether hala 1 USD sabitinin biraz altında kaldı ve Coinbase’de 0,993 USD civarında işlem görüyor. Yine de fiyat, piyasa paniğinin sabitleyiciyi baskı altına almasıyla birlikte stabilcoinin bazı borsalarda 0,91 USD’ye kadar düştüğü günün erken saatlerinden itibaren güçlü bir toparlanmaya işaret etti.

Sotiriou, “UST çöküşünden sonra aşırı panik nedeniyle Tether satılıyor” dedi ve bazı yatırımcıların Tether’in sabit parasını 1:1 ABD doları ile destekleyecek rezervlere sahip olmadığı konusunda endişeli olduğunu açıkladı.

Yine de analist, insanların Tether’in stabilcoini için sahip olduğu desteği hafife aldığını vurguladı ve USDT sabitleyicisinin “önümüzdeki günlerde” tamamen restore edilmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

Coinbase primlerini arayın

USDT sabitleyicisinin yanı sıra Sotiriou, dip fiyat arayan yatırımcıların, BTC’nin spot fiyatını Coinbase’deki diğer büyük borsalara kıyasla inceleyebilmelerini önerdi. Binance.

“[…] Sotiriou, Coinbase BTC spot fiyatı Binance BTC spot fiyatını geçmeyi başarırsa (şu anda indirimde olduğu için) bu da piyasa için olumlu bir işaret olacaktır” dedi.

Sotiriou, böyle bir değişikliğin, genellikle Binance yerine Coinbase’i tercih eden kurumların perakende yatırımcılardan daha fazla bitcoin satın aldığını ve profesyonel yatırımcıların piyasaya daha fazla güvendiğinin bir işareti olduğunu söyledi.

BTC ‘nispeten güçlü’

Bu arada, kripto borsasında Araştırma ve Strateji Başkanı Ben Caselin AAXbitcoin’in en son satış sırasında çoğu altcoin ile karşılaştırıldığında “nispeten güçlü” olduğunu ve en az 0.1 BTC tutan bitcoin adreslerinin sayısı gibi temellerin arttığını söyledi.

Caselin, bu gibi olaylar sırasında kurumların “bir kriz sırasında Bitcoin’in ne kadar sıvı olduğunu ve nasıl performans gösterdiğini gözlemleyebileceğini” söylemeye devam etti. AAX analisti, sonuç olarak, daha fazla yatırımcının sermayeyi bitcoin’e yönlendirmesini bekleyebiliriz.

Son olarak Caselin, UST ve Terra (LUNA) ağının daha geniş bir şekilde çökmesinin bir sonucu olarak, “hem bitcoin hem de ethereum lehine büyük bir hakimiyet kaymasının” mümkün olduğunu söyledi.

Analist, geçtiğimiz günlerde yaşanan olayların bu nedenle “piyasada kaliteye, anlamsız madeni paralar üzerinden merkezi olmayan ağlara ve riskli deneylere yeniden odaklanmaya” yol açabileceğini ve bunun “her şeyi başlatan tek varlık için inanılmaz derecede yükseliş olabileceğini” de sözlerine ekledi. , bitcoin.”

14:34 UTC’de BTC, son 24 saatte yaklaşık %8 ve son 7 günde %28 düşüşle 28.750 USD’de kaldı. Aynı zamanda ETH, gün için %16 ve hafta için %33 düşüşle 1.961 USD’den işlem gördü.
____
Daha fazla bilgi edin:
– ETH/BTC Düşerken Bitcoin Hakimiyeti Yükseliyor
– LUNA 0,05 USD’nin Altına Daldı, UST Trendleri Yeni Kurtarma Planlarına Rağmen Düştü

– Bitcoin ve Kripto Selloff: Tasfiyeler, Aşırı Korku, Gözler MikroStrateji ve Olası Destek Düzeyleri
– Bitcoin Sarsılmaya Devam Ederken, Arthur Hayes 1 Milyon ABD Doları BTC Tahmininden Oluşan Koroya Katılıyor ve ‘Kıyamet Döngüsü’ Uyarısında Bulunuyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *