«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bitcoin, Güçlü Haftadan Sonra Geniş Marjla Altını Geçti

Bitcoin, Güçlü Haftadan Sonra Geniş Marjla Altını Geçti

adobestock-couperfield-1-1-media-library-original-1200-800.jpg
Kaynak: AdobeStock / Couperfield

Bitcoin (BTC), altının dijital kuzeninden önemli ölçüde daha iyi performans gösterdiği uzun bir sürenin ardından nihayet bu hafta altından geniş bir farkla daha iyi performans gösterdi.

Altının bitcoin tarafından üstün performansı, Pazartesi günü 19.000 USD’nin biraz üzerinde olan dijital para birimi için güçlü bir hafta boyunca geldi ve Cuma günü saat 14:48 UTC’de 21.800 USD’ye yükseldi – yaklaşık %13’lük bir kazanç.

Aynı zaman diliminde altın, bu hafta Salı ve Çarşamba günleri sert bir şekilde düştükten sonra yaklaşık %3.4 kaybetti. Geleneksel güvenli liman fiyatı Pazartesi günü 1.809 USD’den yazı yazılırken 1.747 USD’ye düştü.

Bitcoin (mavi çizgi) ve altın (turuncu çizgi) bu hafta:

Kaynak: TradingView

Altının bu hafta bitcoin tarafından üstün performansı, bu yılın çoğu için sarı metalin ‘dijital altından’ önemli ölçüde daha iyi bir yatırım olduğunu kanıtlamasından sonra geldi.

Bitcoin’in (mavi çizgi) altına (turuncu çizgi) karşı yıldan bugüne performansı:

Kaynak: TradingView

Makro görünümün büyük ölçüde aynı kaldığı göz önüne alındığında, bu haftaki performansın bitcoin için daha yüksek bir hareketin başlangıcını işaret edip etmediği belirsizliğini koruyor. Bununla birlikte, bazı gözlemciler, bu hafta bitcoin yükselişinin, daha geniş kripto pazarındaki kaldıraç kaybının çoğunun zaten sona ermesinin bir sonucu olduğunu savundu.

CEO’su Mike Novogratz, “Bu büyük bir kaldıraç azaltmayı yaşadık ve bence bu kaldıraç azaltmanın çoğu artık sistemin dışında” dedi. Galaksi DijitalPerşembe günü CNBC’ye verdiği demeçte.

Dikkat çekici bir şekilde, haftalık performans, iki varlığın ay boyunca daha fazla ilişkili hale geldiğine dair Haziran ayından gelen sinyallere rağmen gerçekleşti.

Artan korelasyon, “önemli makroekonomik belirsizliğin ortasında yükselen tüm varlık sınıfları arasında daha geniş bir korelasyon eğilimine işaret ediyor” kripto borsası Kraken Haziran ayı için aylık piyasa özetinde yorum yaptı.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Analistler, Ralli Azalırken Bitcoin ve Kriptoda ‘Doğal Dayanıklılığı’ Tartışıyor
– G7 Yeni Altın Hareketi ile Yanlışlıkla Bitcoin Davasını Açıyor
– Rusya Rezerv Varlıklarının Dondurulması Parasal Rejimin Sonunu İşaretler; Altın, Bitcoin Yükselecek – Arthur Hayes

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *