«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bitcoin, Luna Satın Almasına Rağmen Satışları Genişletiyor, Güçlü Zincir Verileri

Bitcoin, Luna Satın Almasına Rağmen Satışları Genişletiyor, Güçlü Zincir Verileri

adobestock-331489590-min.jpg
Kaynak: Adobe/James Thew

Bitcoin (BTC) ve diğer büyük kripto varlıklar, dünya genelindeki borsalar önceki kazançları geri çevirerek kayıplara çevirdiği için geçtiğimiz gün keskin bir düşüş yaşadı. ABD Federal Rezervi (Fed) faizleri 50 baz puan artırdı. Keskin düşüş, büyük bitcoin alımına rağmen geldi. Luna Vakfı Muhafızı (LFG).

11:23 UTC’de BTC, son 24 saat için %9 ve son 7 gün için neredeyse %10 düşüşle 35.917 USD’de kaldı. Aynı zamanda, ethereum (ETH) hem günlük hem de haftalık bazda %8’in üzerinde düşüşle 2.685 USD’den işlem gördü.

Terra’nın (LUNA) kurucusu Do Kwon’un Luna Foundation Guard’ının geçtiğimiz günlerde Bitcoin’deki satış baskısı hafiflemedi. satın alındı Piyasada 1.5 milyar USD değerinde BTC var. En son satın alma, kripto hedge fonunun yardımıyla gerçekleşti Üç Ok SermayeDo Kwon onaylanmış Twitter’dan.

Vakfın satın alması, Terra’nın stabilcoin UST’sini BTC ile kısmen destekleme çabasının bir parçası. Do Kwon daha önce belirtilmiş görev için 10 milyar USD değerinde bitcoin satın almak istediğini söyledi.

“İlk kez, Bitcoin standardını gözlemlemeye çalışan sabitlenmiş bir para birimi görmeye başlıyorsunuz. Do Kwon, Perşembe günü CNBC tarafından aktarılan sözlerinde, bu yabancı rezervlerin çoğunu dijital bir yerel para birimi biçiminde tutmanın kazanan bir reçete olacağına dair güçlü bir yönlü bahis yapıyor.

Do Kwon’un LFG’sinden yapılan büyük satın alma, Twitter’daki kripto topluluğunda hızla bir tartışma konusu haline geldi:

Zincir içi temeller güçlü kalır

Bu arada, blockchain analitik sağlayıcısından zincir üstü veriler cam düğüm Bir yıldan fazla süredir hareket etmeyen BTC miktarının, dolaşımdaki tüm BTC’nin %64’ünden fazlasının Nisan ayında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığını gösterdi.

Bulgu hakkında yorum yapan, Market Insights Başkanı Noelle Acheson Genesis Ticaret, dedim veri noktasının BTC’nin uzun vadede tutulduğunu gösterdiğini ve bunun “oynamanın çok zor” olduğunu da sözlerine ekledi.

Acheson, BTC miktarının bir yılda tüm zamanların en yüksek seviyesinde hareket etmemesi ile “kesinlikle hiçbir şey değil” dedi.

Kaynak: Noelle Acheson/Twitter

Bu arada, kripto borsası Kraken Ayrıca Perşembe günü yayınlanan Nisan ayı aylık raporunda bitcoin için güçlü zincir içi temellere işaret etti.

Rapora göre, Bitcoin ağındaki günlük aktif adresler Nisan ayında aylık %0,2 arttı. Artışın küçük olmasına rağmen, Bitcoin, Nisan ayında artan sayıda günlük aktif adres gören Solana (SOL) dışında izlenen tek ağdı.

Karşılaştırma için, Ethereum’daki aktif adreslerin sayısı aynı dönemde %3 düştü.

Bu biraz iyimser zincir içi rakamlara rağmen, analistler dünkü satıştan sonra piyasa hakkında büyük ölçüde olumsuz bir görüş bildirdiler.

Tescilli bir tüccar ve piyasa yapısı başkanı olan Dennis Dick, “Orada hala çok fazla korku var” dedi. Parlak Ticaret, Bloomberg’e. “İnsanlar düşündü [Wednesday] yeşil ışıktı, ama şimdi tekrar yakalanıyorlar.”

“Perakende tüccarları gelmeye ve parçalanmaya devam ediyor. Zıtlar 2022’yi kazanıyor,” diye ekledi Dick.

Bu arada, varlık yöneticisi ticaret ve türevlerden sorumlu başkan yardımcısı Randy Frederick Charles Schwab & Co.borsada “teslimiyet” yaşandığını savundu.

Raporda Frederick’in şu sözleri geçiyordu:

“İnsanlar, herkesin aşağı atıldığı bir kapitülasyon arıyorlar. Belki de bugün o gündür. Bu, kapitülasyon günü olarak tanımlayabileceğim ilk gün.”

Belki de durumun en iyi özeti, ticaret ve analiz sitesinin kurucusu Sven Henrich tarafından paylaşıldı. NorthmanTüccarbu çekimle:

____

Daha fazla bilgi edin:
– Kısa Vadeli Rahatlama Bitcoin Rallisi ‘İyimser’ Powell’ın Ardından Olabilir, Büyük Dip Olabilir – Analistler
– Rus Bitcoin Ticareti Binance’de Düşmeye Devam Ediyor

– ‘Şaşırtıcı Bir Şekilde Sağlam’ Bitcoin, Piyasa Bir Sonraki Fed Hareketini Beklerken Düşüyor
– Bitcoin Sarsılmaya Devam Ederken, Arthur Hayes 1 Milyon ABD Doları BTC Tahmininden Oluşan Koroya Katılıyor ve ‘Kıyamet Döngüsü’ Uyarısında Bulunuyor

– Bitcoin 2022 Panelistleri, Oranlar Arttıkça Daha Düşük Bitcoin Fiyatlarına Zihinsel Olarak Hazır Olun
– Fed Duraksadığında, Bitcoin ‘Aya Gidiyor’ Diyor Novogratz

– 2022 için Bitcoin Fiyat Tahmini, Şimdi 80K USD’nin Üzerinde ‘Yalnızca’ Kırılma Olarak Bir Kez Daha Düştü
– 2022 için Ethereum Fiyat Hedefi Tekrar Kesildi, Ancak Yeni Yüksekler Hala Oyunda – Anket

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *