«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bitcoin Sarsılmaya Devam Ederken, Arthur Hayes 1 Milyon USD BTC Tahmininden Oluşan Koroya Katılıyor ve ‘Kıyamet Döngüsü’ Uyarısında Bulunuyor

Bitcoin Sarsılmaya Devam Ederken, Arthur Hayes 1 Milyon USD BTC Tahmininden Oluşan Koroya Katılıyor ve ‘Kıyamet Döngüsü’ Uyarısında Bulunuyor

f7f838d163.jpg
Arthur Hayes. Kaynak: bir video ekran görüntüsü, Youtube, CfC st. Moritz

Bitcoin (BTC) fiyatının düşmesiyle, eski BitMEX CEO Arthur Hayes, Rusya’yı Ukrayna’yı işgal etmesi üzerine yaptırım uygulamakla başlayan “kıyamet döngüsü” olarak adlandırdığı şeyin bir parçası olarak 1 milyon ABD doları fiyat tahminiyle en yükselişli bitcoin savunucularının saflarına katılıyor.

Hayes, “Dünyanın en büyük enerji üreticisini baskın Batılı finansal sistemden iptal etmenin şoku geri alınamaz” başlıklı yeni uzun bir makalede yazdı. Kıyamet Döngüsü.

Politika yapıcıların, Batı hükümetlerinin Rus merkez bankası rezervlerini dondurmaya karar vermesinin ardından Batı fiatı biçiminde tutulan fonların “güvencesiz doğası” dediği şeyi görmezden gelemeyeceğini de sözlerine ekledi ve Doom Loop’un gerçekleşmesinin bu nedenle “güvenilir” olduğunu söyledi.

Hayes, “Doom Loop, on yılın sonunda 1 milyon USD Bitcoin ve 10.000 – 20.000 USD altın getirecek” dedi.

Kıyamet döngüsünün ne olduğunu açıklayan eski borsa CEO’su, döngünün ticaret fazlası olan ulusların fazlalarını USD cinsinden borç varlıkları yerine bitcoin, altın ve diğer emtialar gibi sabit varlıklara yatırmaya başlamasıyla başladığını söyledi.

Hayes, bunun, başta ABD ve Avrupa Birliği olmak üzere, açığı olan ülkelerdeki merkez bankalarını getiri eğrisi kontrolü denilen uygulamaya girmeye zorlayacağını tahmin ediyor.

Getiri eğrisi kontrolü, hükümetin nominal itibari para birimi cinsinden ödemeye devam edebilmesi için merkez bankalarının getirileri sınırlama çabasını içerir. Bu nedenle, hükümetin borcunu temerrüde düşürmek yerine şişirmesinin bir yoludur.

Ve Hayes’e göre, “on yılın sonunda” bize 1 milyon USD’lik bir bitcoin fiyatı sağlayacak olan getiri eğrisi kontrolü.

“[Yield curve control] son oyundur. Sonunda zımnen veya açıkça beyan edildiğinde, USD’nin altına ve daha da önemlisi Bitcoin’e karşı değeri için oyun biter” diye yazdı Hayes.

Ve birçok okuyucunun bunu muhtemelen çok zor bulacağını kabul ederken, Batılı hükümetlerin Rusya’ya karşı yaptırımlar konusunda aldığı önlemler sayesinde getiri eğrisi kontrolünün “düşündüğünüzden daha erken” geldiğini söyledi.

Özellikle, Hayes, fazlaları olan ulus devletlerin bitcoin’den uzak dursa ve bunun yerine tüm fazlalarını altına yatırsa bile, bunun Batılı ülkelerde getiri eğrisi kontrolünü gerektireceğini söyledi. Ve bu başladığında, 1 milyon USD’lik bir bitcoin fiyatı oyunda, diye tekrarladı.

‘AB bitti’

Benzer şekilde Hayes, bitcoin’i 1 milyon ABD doları hedefine getirebilecek, oyunda olan başka bir senaryoya işaret etti: AB’nin dağılması.

Hayes’e göre, Avrupa Merkez Bankası (ECB), Rusya’dan gelen arzın durması karşısında vatandaşların gıda ve enerji gibi ihtiyaçları karşılayabilmelerini sağlamak için para basmak zorunda kalacak. Bununla birlikte, her zaman olduğu gibi, para basımı enflasyona yol açar ve bu da kuzey ve güneydeki AB üye ülkeleri arasında bölünmelere yol açar.

Hayes, “AMB kapana kısıldı, AB bitti ve on yıl içinde bir kez daha Lira, Drahmi ve Alman Markı ticareti yapacağız” dedi.

Lira, Drahmiler ve Deutschmarks, çoğu AB ülkesinin tek para birimi olarak avroyu benimsemesinden önce İtalya, Yunanistan ve Almanya’nın ulusal fiat para birimleriydi.

“Birlik dağılırken, farklı yerel para birimlerinden oluşan bir panteonda muhteşem miktarlarda para basılacak. Hiperenflasyon masanın dışında değil. Ve yine, Avrupalı ​​tasarruf sahipleri kayanın ne pişirdiğini kokladıkça, altın ve Bitcoin gibi sabit varlıklara kaçacaklar. AB’nin dağılması = 1 milyon dolarlık Bitcoin, ”diye yazdı Hayes.

BTC çağrısı başına ilk 1 milyon USD değil

Hayes’in en son tahminleri, eski kripto borsası CEO’sunun 1 milyon USD BTC fiyat hedefi için tartışan bir dizi bitcoin destekçisinin saflarına katıldığı anlamına geliyor.

Aralarında belki de en dikkat çekeni, Ark Yatırım YönetimiTanınmış teknoloji yatırımcısı Cathie Wood liderliğindeki fon, BTC’nin 2030 yılına kadar 1 milyon ABD dolarına veya daha fazlasına ulaşacağına inandığını söylüyor.

Bunun için önemli bir itici güç, havaleler, ulus devlet hazineleri, kurumsal hazineler ve gelişmekte olan ülkelerde bir para birimi olarak kullanım durumlarından gelen ek taleple birlikte daha fazla bitcoin tabanlı yatırım ürünü kullanılabilir hale geldikçe ekonominin düzenlenmiş bölümündeki yatırımcılardan gelen talep olacaktır. firma, pazarlar dedi.

Bu arada, saat 10:45 UTC’de BTC 39.100 USD civarında işlem gördü ve bir günde %3, bir haftada %6 düştü. Ayrıca bir ayda %16 ve bir yılda %28 düştü.
____
Daha fazla bilgi edin:
– 2022 için Bitcoin Fiyat Tahmini, Şimdi 80K USD’nin Üzerinde ‘Yalnızca’ Kırılma Olarak Bir Kez Daha Düştü
– Bitcoin 2022 Panelistleri, Oranlar Arttıkça Daha Düşük Bitcoin Fiyatlarına Zihinsel Olarak Hazır Olun

– Bitcoin Enflasyonla Buluştuğunda
– Fed Duraksadığında, Bitcoin ‘Aya Gidiyor’ Diyor Novogratz

– Hayes, Portföyü Ethereum Lehine Yeniden Dengelemeyi Hedeflediğini Söyledi, ETH İçin Yeni Fiyat Hedefi Belirledi
– Rusya Rezerv Varlıklarının Dondurulması Parasal Rejimin Sonunu İşaretler; Altın, Bitcoin Yükselecek – Arthur Hayes

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *