«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bitcoin ve Ethereum Fon Oranları, Son Selloff’a Rağmen Yükselişin Devam Ettiğini İşaret Ediyor

Bitcoin ve Ethereum Fon Oranları, Son Selloff’a Rağmen Yükselişin Devam Ettiğini İşaret Ediyor

adobestock-445702275-editorial-use-only-min.jpeg
Kaynak: Adobe/Chinnapong

Bitcoin (BTC) ve ethereum (ETH) kalıcı vadeli işlem sözleşmeleri için piyasadaki fon oranları, son 24 saat içinde düşen spot fiyatlara rağmen çoğu kripto türev tüccarının yükseliş eğilimine devam ettiğini ortaya koyuyor.

Verilerden yola çıkarak bozuk para bardağıbüyük kripto borsasında BTC/USDT kalıcı sözleşmesindeki fonlama oranları Binance 19 Temmuz’dan bu yana görülen durgun ve düşen fiyatlara rağmen, Temmuz ayı boyunca büyük ölçüde pozitif kaldı.

Temmuz ayında Binance BTC/USDT fonlama oranları:

Kaynak: Coinglass

Aynı şey çoğunlukla ETH/USDT kalıcı sözleşmesi için de geçerliydi. Fonlama oranı, ETH bu hafta Pazartesi günü keskin bir şekilde düşerek 1.600 USD’den 1.500 USD seviyesinin oldukça altına düşerken bile pozitif kaldı.

Temmuz ayında Binance ETH/USDT fonlama oranları:

Kaynak: Coinglass

Pozitif bir fonlama oranı, uzun vadeli yatırımcıların kısa olanlara fonlama ücreti ödemesi gerektiği anlamına gelirken, negatif fonlama oranı tam tersi bir durumla sonuçlanır. Sürekli vadeli işlemlerde fonlama oranları, yükseliş piyasası koşullarında genellikle pozitif ve düşüş koşullarında negatiftir.

Binance genellikle bitcoin sürekli vadeli işlemlere açık ilgi ile en büyük borsa olarak yer alıyor. Borsa, sürekli fonlama oranlarını her 8 saatte bir günceller.

Bu arada, kaldıraçlı bitcoin uzun pozisyonlarının tasfiyesi Pazartesi günü UTC öğlen ile gece yarısı arasındaki 12 saatte 30,6 milyon USD’ye ulaştı. Etkinlik, bitcoin 24.000 USD seviyesinden düşerken 55 milyon USD’nin üzerinde bitcoin long’unun tasfiye edildiği 20 Temmuz’dan bu yana en yüksek tasfiye seviyesine işaret etti.

BTC tasfiyeleri:

Kaynak: Coinglass

Benzer şekilde, ETH de Pazartesi günü nispeten yüksek bir tasfiye seviyesi gördü ve öğleden gece yarısına kadar 12 saat içinde 46 milyon ABD doları tutarında uzun ETH tasfiye edildi. Bitcoin’de olduğu gibi, Pazartesi günkü tasfiyeler, 20 Temmuz’daki kripto satışından bu yana en yüksek ETH tasfiyesi seviyesine işaret etti.

ETH tasfiyeleri:

Kaynak: Coinglass

ETH piyasasındaki uzun tasfiyeler, son günlerde varlık üzerindeki artan yükselişe rağmen geldi ve kısmen Merge – Ethereum’un iş kanıtından (PoW) hisse kanıtı (PoS) konsensüsüne geçişi hissi ile körüklendi. mekanizma – yaklaşıyor. Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, Temmuz ayının başlarında, Birleşme için geçici tarih olarak 19 Eylül’ü önerdi.

Haberin, 16 Temmuz ile 18 Temmuz arasında ETH fiyatının 1.200 USD seviyesinden 1.600 USD’ye yaklaşmasından en azından kısmen sorumlu olduğu düşünülüyor, çünkü büyük miktarda kaldıraçlı şort tasfiye edildi.

O sırada yükselen fiyat hakkında yorum yapan, kripto türevleri borsası tarafından yayınlanan bir blog yazısı deribit bunun “gama sıkışmasından” veya kısa vadeli arama seçeneklerinin büyük ölçekli satın alınmasından kaynaklandığını söyledi. Ancak gönderi, fiyat artışının “yeterli destekten yoksun” olduğu konusunda da uyardı.

Tabii ki, ETH bu hafta Pazartesi günü keskin bir düşüş yaşadı ve diğer birçok kripto varlık tarafından da görülen satışlar Salı günü devam etti.

Salı günü saat 12:34 UTC’de BTC, son 24 saat için %3.7 ve hafta için %5.7 düşüşle 21.113 USD’ye geriledi. Aynı zamanda ETH, gün için %8.3 ve hafta için %10,6 düşüşle 1.402 USD’de kaldı.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Bitcoin ve Kripto ‘Tükenme İşaretleri’ Ortasında Kayıyor, BTC ve ETH Yatırım Girişlerini Yeniden Görüyor
– Bitcoin Madenciliği Zorluğu 12 Ayın En Büyük Düşüşünü Gördü

– Kripto Endüstrisi Paneli, Ethereum için Önümüzde Dalgalı Aylar ve Yıl Sonu için 1.711 ABD Doları Muhtemel
– Kripto Kışı 2022 Bitmeden Bitecek – Korbit

– ABD Fed Bu Hafta Yeni Faiz Artışı Yapacak, Ama Ne Kadar Agresif Olacak?
– Tesla, Bitcoin Holdinglerini ve BTC Satış Karını Açıkladı

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *