«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bitcoin ve Kripto ‘Tükenme İşaretleri’ Ortasında Kayıyor, BTC ve ETH Yatırım Girişlerini Yeniden Görüyor

Bitcoin ve Kripto ‘Tükenme İşaretleri’ Ortasında Kayıyor, BTC ve ETH Yatırım Girişlerini Yeniden Görüyor

rsz-adobestock-251545256-min.jpg
Kaynak: Adobe/KarinR

Bitcoin (BTC) haftayı önemli bir teknik seviyenin altında bitirirken ve piyasa katılımcıları kısa vadeli yön konusunda belirsiz göründüğünden, kripto piyasası son 24 saat içinde genel olarak düşüşler gördü.

Her zamanki gibi, kripto satışlarına kaldıraçlı türev tüccarlarının tasfiyeleri eşlik etti ve kaldıraçlı bitcoin pozisyonlarının uzun tasfiyeleri Pazartesi gece yarısından saat 4’e (UTC) dört saatte 12,7 milyon USD’ye ulaştı.

Yine de, geçen Cuma günü daha da büyük tasfiyelere yol açan bir satışla birlikte tasfiyelerin seviyesi olağan dışı değildi.

Kaynak: Coinglass

Bu arada, kripto yatırım ve araştırma firmasından yeni veriler Madeni Para Hisseleri Pazartesi günü, kripto destekli yatırım fonlarının geçen hafta bir kez daha giriş yaptığını gösterdi. Toplamda, hafta 30 milyon ABD doları girişle sona erdi ve 19 milyon ABD doları BTC destekli fonlara aktı.

Bitcoin’den sonra, geçen hafta fon yatırımcıları arasında en popüler ikinci kripto varlık, 8,1 milyon ABD doları girişle ethereum (ETH) oldu. Çok varlıklı fon kategorisi, geçen hafta 2,3 milyon USD’lik çıkışla çıkış gören tek kategori oldu.

Kaynak: CoinShares

Özellikle, CoinShares’in en son verileri, sektör için genel olarak 12 milyon ABD doları girişin bildirildiği önceki haftadaki rakamların düzeltmesini de içeriyordu. İşlemlerin geç raporlanmasının ardından, bu sayı 343 milyon ABD Doları olarak ayarlandı – Kasım 2021’den bu yana kripto yatırım fonlarında görülen en büyük haftalık giriş.

Girişler, Bitcoin’in geçen hafta kilit 200 haftalık hareketli ortalama çizgisinin altında bitmesine rağmen geldi. Bu çizgi – çoğu kişi tarafından BTC’nin uzun bir süre hiçbir zaman altında işlem görmediği önemli bir teknik seviye olarak kabul edilir – şu anda 22.786 USD’de ve Avrupa’da Pazar gecesinden bu yana Bitcoin fiyatı bunun altında işlem görüyor.

200 haftalık hareketli ortalama ile BTC haftalık grafiği:

Kaynak: TradingView

Pazartesi günü saat 10:55 UTC’de BTC, son 24 saatte %2,1 düşüş ve hafta için %5,9 artışla 22.058 USD’den işlem gördü.

Bitcoin dışında, son 24 saatte %2,4 düşüşle 1,547 USD’ye düşen ETH ve %3,2 düşüşle 39,1 USD’den işlem gören solana (SOL) yazının yazıldığı sırada öne çıkan diğer büyük paralar oldu. SOL 7 günlük bazda %1 artarken, ETH aynı zaman diliminde %15’in üzerinde arttı.

Piyasada ‘bitkinlik belirtileri’

Singapur merkezli kripto ticaret firması, hafta sonundan önce kripto piyasasının görünümü hakkında yorum yaptı. QCP Sermaye Bir güncellemede, “yukarı yönlü momentumun büyük bir şekilde devam edip etmediğinden emin olmadıklarını” yazdı.

Ticaret firması, “Bu hareketin hızı, konumlandırmaya bağlı olarak hissedildi (piyasa yetersiz kaldı) ve piyasa bazı tükenme belirtileri göstermeye başladı” diye yazdı.

QCP Capital’in en son güncellemesi, şirketin “pozitif görünümünün azaldığını” söylediği ve “yakın vadede herhangi bir önemli yükselişin sınırlanacağı” konusunda uyarıda bulunduğu Temmuz ayının başından itibaren düşüş eğiliminde bir yumuşamaya işaret ediyor.

Zincir üstü analiz firması dahil diğerleri cam düğümTerra (LUNA) ağının çöküşünden bu yana ağda görülen yüksek işlem ücretleri göz önüne alındığında, Bitcoin’de bazı erken yükseliş belirtilerine işaret etti.

“Daha yüksek ücret rejimi, [7-day moving average] daha yüksek [180-day moving average]tarihsel olarak piyasadaki toparlanmanın bir işaretidir” dedi. yazdı Twitter’dan. Ayrıca, benzer olayların tarihsel olarak nasıl oynandığını gösteren bir tablo da paylaştı.

Kaynak: Glassnode/Twitter üzerinden

____

Daha fazla bilgi edin:
– Bitcoin Madenciliği Zorluğu 12 Ayın En Büyük Düşüşünü Gördü
– Kripto Endüstrisi Paneli, Ethereum için Önümüzde Dalgalı Aylar ve Yıl Sonu için 1.711 ABD Doları Muhtemel

– Panel Tahminleri Solana için Bu Yıl Biraz Artış Ama Uzun Vadeli Gelecek Parlak Kalıyor
– Cardano Fiyatı Yılı 0,63 USD’de Bitiriyor, Panel Tahminleri Giderek Düşüyor

– Kripto Kışı 2022 Bitmeden Bitecek – Korbit
– Tesla, Bitcoin Yatırımından Kâr Etti mi?

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *