«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Bitcoin’de Ayı Sezonu Geldi Mi? Son Düşüşler Neyi Gösteriyor: BTC Teknik Analiz

Bitcoin’de Ayı Sezonu Geldi Mi? Son Düşüşler Neyi Gösteriyor: BTC Teknik Analiz

ddf

Bitcoin’de gün içerisinde gelen ve yüzde 10’ları bulan düşüş tüm kripto piyasasının kana bulanmasını sağladı. Eylül ayı başlarında 50.000 dolarlık seviyelerin üstüne çıksa da burada tutunamayan BTC, yaşadığı 10.000 dolarlık düşüşüyle yatırımcılarını ciddi anlamda korkutmuştu. Daha sonra toparlanma emareleri gösteren BTC, 49.000 dolarlara kadar bir yükselişi yaşadı.

Buradaki mücadelesini son birkaç gündür kaybeden ve gün içerisinde 42.500 dolarlara kadar düşüş yaşayan Bitcoin’de önemli destek ve dirençlerin çalıştığı görülüyor.

4 saatlik grafikte MA20 (46.987$), MA50 (46782$) ve MA100 (47.371$) hareketli ortalamalarının altına düşen lider kripto para için önemli seviyeler grafikte görülüyor.

Bitcoin 4 Saatlik Grafik Destek ve Dirençler – Tıklanarak Takip Edilebilir

Bitcoin için kritik destek alanlarının 44.000 dolar ve daha da önemlisi yeşil ile gösterilen 41.000 – 42.000 dolar aralığı olduğu görülüyor.

Bu bağlamda yatırımcılar güncel durumda:

  • Yeşil alan seviyesine kadar kademeli bir şekilde alış yapıp, yeşil alanın da altına düşülmesiyle stop olabilir, yükseliş olması durumunda ise kâr satışlarını kırmızı alan seviyelerinde yapabilirler.
  • Yukarı hareket yaşanması durumunda; kırmızı alanın kırılmasıyla alış yapan yatırımcılar ortalamalarına göre 44.000 veya yine yeşil alan aşağısında stop olma yolunu tercih edebilirler. Bu seviyelerden alış yapanların kâr alacağı seviyeler ise mavi alan olacaktır.
  • Elinde mevcut olarak BTC tutan ve bozmamış yatırımcılar ise yine stop olmak için yeşil alan seviyeni hatta ortalamalarına göre 40.000 doların aşağısını bekleyebilirler. Zira bu seviyeler aşağısında olacak 4 saatlik kapanışlar düşüşleri ilk etapta 38.000 dolar daha sonrasında ise 36.000 dolara kadar tetikleyebilir.

Bu stratejileri, elinde altcoin tutan yatırımcılar da uygulayabilir. Zira BTC’deki bu destek ve dirençler altcoinlerdeki hareketler için de oldukça önemli olacaktır.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *