«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin’in (BTC) Yükselişi Devam Ederken Analistlerden Dev Tahmin: Yeni Rekor Mu Geliyor?

Bitcoin’in (BTC) Yükselişi Devam Ederken Analistlerden Dev Tahmin: Yeni Rekor Mu Geliyor?

btc yükseliş

Bloomberg Intelligence, değişen arz metriğine ve artan kripto para birimi çeşitliliğine rağmen Bitcoin’in fiyat artışının devam edeceğini belirtiyor.

Bloomberg tarafından 6 Şubat 2022’de yayınlanan raporda, Bitcoin’in fiyat artışına hazır olduğunu belirtiliyor. Bloomberg Intelligence, değişen arz metriğine ve artan kripto para birimi çeşitliliğine rağmen Bitcoin’in fiyat artışının devam edeceğini belirtiyor.

Bu belgede analistler, meme kripto para birimleri arasında anlık yüksek talepler ve dibi görüşler gibi arz volatilite ortamının bulunmasının Bitcoin’in fiyat artışını engellemediğini söylüyor. Buna ek olarak rapor, yeni bir varlık sınıfı olmasına rağmen, Bitcoin’in çok hızlı bensimsendiğini ve arzın büyümesi için kritik faktörlerin mevcut olduğunu da bildiriyor.

BTC’nin Benimsenmesi Durdurulamaz

Uzmanlar Bitcoin’in ana akım benimsenmesinin durdurulamaz olacağını düşünüyor. 2021’de ABD vadeli işlem borsa yatırım fonlarının piyasaya sürülmesiyle Bitcoin daha çok destek görmeye başlamış ve 69.000 dolarlık rekor bir seviyeye ulaşmıştı.

Raporda uzmanlar bu artışları şöyle yorumluyor:

“Bitcoin’in sürekli olarak artması, bu özelliğiyle onu eşsiz kılıyor. Küresel bir dijital teminat olma yolunda olan bu öncü kripto para, finansın dijitalleşmesini sağlayarak bir devrim başlattı. Bu raporda belirtilen el ilginç şey ise, hızlı bir şekilde artan kripto para birimi çeşitliliğine rağmen Bitcoin’e olan arzın asla azalmamasıdır.”

Raporda uzmanlar ayrıca ham petrolü en önemli ticari değer olarak nitelendiriyor. Buna rağmen Bitcoin’in arz ve talep ölçümlerine dayalı olarak büyük olasılıkla ham petrolden daha değerli görüleceğini belirtiyor.
İddialı Tahmin: 100.000 Dolar
Bloomberg ayrıca, Bitcoin’in şu anda 40.000 dolar civarında bulunduğu konumun bir zemin olduğunu düşünüyor ve asıl beklenen rekorun 100.000 dolar olarak görülebileceğini belirtiyor.
Kasım ayında olması planlanan Amerika ara seçimleri sonrası kripto para birimleri için önemli gelişmeler yaşanacağı düşünülüyor. Raporda analistler, ABD’nin büyük olasılıkla kripto yasağı çıkarmayacağı ve benimsemenin giderek artacağını ancak kısıtlamaların getirilebileceğini belirtiyor.

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *