«
  1. Anasayfa
  2. Bitcoin
  3. Bitcoin’in Etkileyici Yükselişi Piyasayı Korkudan Açgözlülüğe Çevirdi

Bitcoin’in Etkileyici Yükselişi Piyasayı Korkudan Açgözlülüğe Çevirdi

bitcoin-28

Alternative.me portalı tarafından takip edilen karmaşık bir piyasa duyarlılığı göstergesi olan Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, son altı aydaki en agresif yükselişe tanık oldu.

Altı günde korkudan açgözlülüğe

Bugün, 28 Mart 2022’de kripto para birimleri için “Korku ve Açgözlülük” endeksi bir gecede 11 puan arttı. Şimdi 60/100 olarak tahmin ediliyor; bu, traderların açgözlü hale geldiği anlamına geliyor.

Böylece endeks dört aydan fazla bir sürenin en yüksek seviyelerine yükseldi. Endeks, Bitcoin (BTC) 69.000 doların üzerindeyken ve kripto piyasası değeri 3 trilyon doların üzerinde bulunurken bu kadar yüksekti.

Bu koşu gerçekten hızlı görünüyor: endeks bir haftadan kısa sürede iki katına çıktı ve bir ayda üç katına çıktı.

Ralli, göstergenin bir haftada 20’den 71’e yükseldiği Eylül-Ekim 2021’den bu yana en dikkat çekici olan seviye çıkmasını sağladı.

Kripto Korku ve Açgözlülük Endeksi, oynaklığı, piyasa momentumunu, sosyal medya duyarlılığını ve arama motoru trendlerini dikkate alan ayrılmaz bir ölçümdür.

Öncelikle, traderlar Bitcoin (BTC) fiyatındaki ani artışın ortasında yükselişe geçti. Bugün, lider kripto para birimi, 2022’deki en yüksek günlük kapanış olan 47.500 doların üzerine çıktı.

Ayrıca, bu ralli bir günlük zaman diliminde özel görünüyor. Bugün, Bitcoin (BTC) %15’ten fazla ekleyerek üst üste yedinci yeşil mumunu bastı. Yedi yeşil mumun en son görüldüğü zaman Temmuz ayında, BTC’nin 29.000 dolardan 42.000 dolara fırladığı zamandı.

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *