«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bitmain, Ethereum Birleştirme Kenarına Yakınlaşmasına Rağmen AntMiner E9’u Başlatacak

Bitmain, Ethereum Birleştirme Kenarına Yakınlaşmasına Rağmen AntMiner E9’u Başlatacak

screenshot-2022-07-06-at-11-02-10-antminer-on-twitter.jpg
AntMiner E9. Kaynak: Bitmain

Bitcoin (BTC) ve kripto madenciliği monoliti bitmain Ethereum geliştiricileri, blok zincirinin hisse kanıtına (PoS) geçişi için hazırlanırken, Çarşamba günü en son Ethereum (ETH) madencilik teçhizatı AntMiner E9’u satmaya başlayacak.

Çinli madencilik donanımı üreticisi ilan edildi Salı günü Twitter’da yayınlanan haberde, E9’un 2,400M hash hızı, 1.920 watt güç tüketimi ve dakikada 0,8 jul güç verimliliğine sahip olduğunu detaylandırdı.

Bitmain’e göre, yeni madencilik teçhizatı 25 Nvidia GeForce RTX 3080 ekran kartına eşdeğer. Satışlar Çarşamba günü 09:00 ET’de (15:00 CET) başlayacak.

Bitmain, AntMiner E9’u ilk olarak Nisan 2021’de bir YouTube videosunda tanıtmıştı. Ancak bu hafta satışa sunulan model, geçen yıl açıklanandan biraz daha fazla enerji verimli ve beklenen 0,85 yerine dakikada 0,8 jul tüketiyor. dakikada joule.

Web sitesine göre, madencilik teçhizatı 15.000 USD fiyat etiketi ile satışa sunulacak ve nakliye için ek 150 USD olacak.

Şirket tarafından “dünyanın en güçlü Ethereum madenciliği ASIC’i” olarak lanse edilen AntMiner E9, her ay Ethereum madenciliği için 5.280 USD ve Ethereum Classic (ETC) madenciliği için 3.960 USD kâr sağladığını iddia ediyor.

Madencilik teçhizatı, Ethereum tarafından kullanılan iş kanıtı (PoW) algoritmasını kullanan kripto para birimleri olan diğer Ethash madeni paralarını çıkarmak için de kullanılabilir. Bu paralardan bazıları ETC, Etho Protokolü (ETHO), MOAC (MOAC), Halo Platformu (HALO) ve daha fazlasını içerir.

Bununla birlikte, diğer madeni paraların madenciliğinin karlılığı, Ethereum’unkiyle çok karşılaştırılabilir değil, bu da AntMiner E9’un neden öncelikle bir Ethereum madenci olarak bilindiğini açıklıyor.

Özellikle, ikinci en büyük kripto ağı, madencilere olan ihtiyacı ortadan kaldıracak olan The Merge olarak da adlandırılan bir süreçte PoW teknolojisinden PoS’a geçmeye hazırlanırken madencilik teçhizatı piyasaya çıkıyor.

The Merge için belirli bir tarih bulunmamakla birlikte, Ethereum geliştiricileri bunun yıl sonuna kadar tamamlanmasını bekliyor.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Intel’in BMZ2 Bitcoin Madencileri, Rakip Antminer S19 Pro ile Karşılaştırıldığında Brüt Karlarını %130 Artıracak – GRIID
– Vitalik Buterin, Birleştirme Sonrası Ethereum Merkezileştirme Endişelerini Doğruladı, ‘Aşırı Felaket Etmeme’ Çağrısında Bulundu

– Ethereum’un Ropsten Testi ‘Neredeyse’ Hatasız, Birleşmeden Önce Gidilecek İki Testnet Daha
– Ethereum Başka Bir Gecikme Bombası Üzerinde Adım Atıyor

– Firmalar Ayı Piyasasında Çeşitlenirken Bitcoin Madenciliğine Girmek İçin ‘Hesaplaşma’ ve ‘En İyi Zaman’
– Bitcoin’de Kullandığımız Sözcükler: Sözcükler, Dil, Terminoloji ve Dil Saldırıları

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *