«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. BNB Zinciri, Ethereum ile Rekabet Isındıkça Yeni Yol Haritasını Başlattı

BNB Zinciri, Ethereum ile Rekabet Isındıkça Yeni Yol Haritasını Başlattı

chief-scientist-min.jpg
Kaynak: Binance

için yeni bir teknoloji yol haritası BNB Zinciri (BNB), geliştiriciler için desteği güçlendirmeyi hedefliyor ve en büyük akıllı sözleşme platformu Ethereum (ETH) ile rekabet kızışırken, hem işlem hızlarını hem de ağın merkezsizleşmesini iyileştirmeye çalışıyor.

Yeni yol haritasının duyurusuna göre, BNB Chain (kripto borsası tarafından başlatıldı) Binance ve eski adıyla Binance Smart Chain), geliştiricilerin yüksek hacimli merkezi olmayan uygulamalar (dapps) oluşturmasına yardımcı olmak amacıyla gerekli altyapı ve yönetişim sistemlerini geliştirecek.

BNB Chain’in arkasındaki ekip Salı günkü duyuruda, yeni uygulamaların “artan kapasite, daha hızlı işlemler, artan ademi merkeziyetçilik, ağ güvenliği ve tüketicilere istikrar” sunması gerektiğini söyledi.

Yol haritasının dikkate değer bir yönü, hem işlem hızlarını hem de ademi merkeziyetçiliği iyileştirmeyi amaçlamaktadır – blok zincir teknolojisi dünyasında genellikle uyumsuz olarak kabul edilen iki faktör.

Ancak BNB Chain ekibine göre Blok Gaz Kapasitesi 200 milyona çıkarılarak daha hızlı ve daha ucuz işlemler sağlanacak. Duyuruda, “Bu iyileştirme, en yoğun ağ trafiğinde bile kusursuz bir dApp deneyimi anlamına gelecek” iddiasında bulundu.

Ekip, ademi merkeziyetçilik açısından, blok zincirindeki doğrulayıcı sayısının başlangıçta 21’den 41’e çıkarılacağını söyledi. Daha rekabetçi bir konsensüs sisteminin, daha küçük aday doğrulayıcıların ödül kazanma şansını artırmasının beklendiğini de sözlerine ekledi. Duyuruda, ademi merkeziyetçiliğin BNB Zinciri stratejisinin “temel bir unsuru” olduğu belirtildi.

Yeni yol haritasının yayınlanması hakkında yorum yapan, İcra Direktörü Uri Ferruccio, BNB Vakfıtüm topluluğun yol haritasında paylaşılan teknolojik başarıları sunmak için “çok çalıştığını” söyledi.

“Daha yapılacak çok şey olduğunun farkında olsak da, bu, şirketin yetkinliğinin bir kanıtıdır. inşaatçılar bu ekosistemin,” diye ekledi Ferruccio.

Yeni yol haritası, “BNB Zincirinin şimdiye kadarki en kapsamlı geliştirme programlarından biri” olarak tanımlanıyor ve Salı günü, BNB Zinciri ile ilgili olarak açıklandı. BNB Zinciri Vahiy ZirvesiBNB Zinciri topluluğu için sanal bir etkinlik.

12:16 UTC’de, piyasa değerine göre 5. madeni para olan BNB, günde %1 ve haftada %1 artışla şu anda 321 USD’den işlem görüyor. Bir ayda %15’ten fazla ve %53’ten fazla düştü. Mayıs 2021 tüm zamanların en yüksek seviyesi.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Ethereum’un Çok Zincirli Bir Gelecekte Hakimiyetini Korumak İçin Daha Çok Çalışması Gerekiyor
– Solana, Polygon, Cardano & Co’daki Geliştiricilerin Sayısı Ethereum’dan Daha Hızlı Büyüyor

– Ethereum Geliştiricileri, Cardano ve Binance Zincirini Neden Rakip Olarak Görmedikleri Üzerine
– Binance Zinciri, Birkaç Metrikte Ethereum’u Aşan “Bir Parabol” Üzerinde

– BNB Smart Chain’deki En İyi 5 Oyna-Kazan Oyunu
– BNB Bu Yıl ATH’yi Vurmayacak, Ancak 2030’a Kadar 2.500 ABD Dolarına Ulaşabilir – Anket

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *