«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Brezilya Futbol Santrali São Paulo FC, Taraftarların Bitcoin ve Kripto Kullanarak Bilet Almasını Sağlıyor

Brezilya Futbol Santrali São Paulo FC, Taraftarların Bitcoin ve Kripto Kullanarak Bilet Almasını Sağlıyor

s.jpg
Kaynak: Bir ekran görüntüsü, Instagram/saopaulofc

Sao Paulo FCHem Brezilya’nın hem de dünya futbolunun en büyük kulüplerinden biri olan , maç biletleri için bitcoin (BTC) ve altcoin ödemesini kabul eden ilk Brezilya takımı olarak tarihe geçti.

Bildirildiği üzere kulüp, Meksika kripto borsasının Brezilya koluyla bir anlaşma yaptıktan sonra geçen ayın sonlarında programa başlayacağını duyurdu. Bitso. Bu ikincisi Ocak ayında kulübün sponsorlarından biri oldu ve iki taraf üç yıllık bir ortaklık anlaşması imzaladı, ancak Mayıs sonunda ilişkilerini bir sonraki seviyeye taşımaya karar verdi.

Anlaşma, taraftarların Bitso tarafından sağlanan bir arayüz kullanarak BTC ve diğer madeni paraları kullanarak Morumbi Stadyumu’nda oynanan oyunlar için ev biletleri satın almalarına olanak tanıyor. Hayranlar BTC’nin yanı sıra dogecoin (DOGE), shiba inu (SHIB), bitcoin cash (BCH), ethereum (ETH), sarılmış bitcoin (WBTC), litecoin (LTC) ve DAI dahil beş USD destekli stabilcoin ile ödeme yapabilir. .

Kripto ödeme programı şu anda yalnızca resmi hayran kulübü üyeleri için geçerlidir. meydana çıkarmak Birden fazla medya kuruluşunun bildirdiğine göre, üyelerinin Twitter hesabında, ancak genel halk da yakın gelecekte Bitso ödeme seçeneklerini kullanabilecek.

Brezilya’da kripto varlıkları kullanarak bilet satın alan ilk hayranın kimliği, Fábio Gloeden Brum adlı bir destekçi olarak ortaya çıktı. İkincisi, bitcoin kullanarak maç biletleri satın aldı ve Marca, Gloeden Brum’a hatıra hediyesi olarak resmi bir São Paulo FC NFT verildiğini bildirdi.

Bitso, taraftarların “kripto para birimleriyle” bilet satın almalarına izin vermenin “kulüple ortaklığımızın başlangıcından bu yana ana hedeflerimizden biri” olduğunu belirtirken, São Paulo FC bu hareketin takımın “yeniliğin ön saflarında” olduğunu kanıtladığını iddia etti. Brezilya futbol sahasında.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Bitcoin’i Alan 10 Brezilyalı İş Devi, Kripto Dalışı
– Bitcoin Kabulünde Brezilya: Blockchain.com’un Genişlemesi, Madencilerin Vergi Muafiyeti, Emlak Firmasının BTC Seçimi

– Chelsea, 24 Milyon ABD Doları Anlaşmayla İlk Kripto Tişört Sponsorunu Ele Geçirdi
– Liverpool FC, Forma Sponsorluk Anlaşmasında Kripto Firması için TradFi’yi Hendek Etme Teklifini Verdi

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *