«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Brezilya Yargıçları Kripto ‘Eğitim’ Aldı, Bakan Düzenlemedeki ‘Boşluklar’ konusunda Uyardı

Brezilya Yargıçları Kripto ‘Eğitim’ Aldı, Bakan Düzenlemedeki ‘Boşluklar’ konusunda Uyardı

webp-net-resizeimage.jpg
Rio de Janeiro’daki Kurtarıcı İsa heykelinin bir parçası. Kaynak: Adobe/simonmayer

Brezilya federal yargıçları, yargıyı kriptoyla ilgili davalardaki artışa hazırlamak amacıyla kriptoyla ilgili konularda eğitim alıyor.

Ülkenin adalet bakanlığı tarafından geçen hafta düzenlenen federal yargıçlar toplantısında, yargıçlara ve hakimlere kripto piyasasıyla ilgili suçlara ve kriptoyla ilgili suçlarda artışa daha fazla dikkat etmeleri söylendi. Bakanlık, hakimlere Brezilya’nın kripto ticaret hacimlerinin son yıllarda arttığı gerçeğine dikkat etmelerini söyledi. Bazı tahminlere göre on milyon Brezilyalının kripto varlıklara sahip olduğu düşünülüyor.

Zirve, hakimlerin kripto konusunda “eğitim” aldığını ve kripto ile ilgili konularda derslere katıldığını gördü. Ayrıca, kripto ortamı değişmeye devam ederken, yüksek mahkeme sulh hakimlerinin bilgi tabanlarını artırmaya devam etmeleri gerektiği ve kripto düzenlemesinin çoğunlukla Brezilya’da mevcut olmadığını akıllarında bulundurdukları söylendi.

Bu nedenle, hukuki emsal teşkil edebilecek yargı kararları kilit öneme sahiptir.

bir memurda Federal Adalet Konseyi (CJF) sürümü, başkanı Yüksek Adalet Divanı (STJ) ve CJF, STJ Başkanı Humberto Martins, “küreselleşmenin” ve organize suçluların teknolojik yeterliliğinin kripto ile ilgili suçlarda bir artışa yol açtığını belirtti.

STJ Başkan Yardımcısı Jorge Mussi’nin şu sözleri aktarıldı:

“Kripto para kullanımı [….] uygun düzenleme olmadan, bu sorunla yüzleşmek zorunda olan herkes için endişe yaratır.”

Mussi ayrıca, kriptoya özgü mevzuatın yavaş ilerlemesi nedeniyle düzenlemelerde “boşluklar” olduğu konusunda uyardı.

Bu arada, Brezilya medya kuruluşu LiveCoins, siber güvenlik sağlayıcısından gelen verilerden alıntı yaptı. ESETsahte ve şüpheli görünen kripto borsalarından kaynaklanan kripto dolandırıcılıklarında keskin bir artış olduğunu bildirdi.

Bu dolandırıcılıklardan bazıları görünüşe göre denizaşırı ülkelerden geliyor, ancak özellikle Brezilyalı yatırımcıları hedef almak için Portekizce dil materyalleri kullanıyor.

ESET, dolandırıcıların potansiyel kurbanları bağlantılara tıklamaya, verilerini teslim etmeye ve hatta “madeni para” olduğunu düşündükleri paketleri satın almaya ikna etmek amacıyla sosyal mühendislik araçlarını kullandığını da sözlerine ekledi.

Medya kuruluşu, dolandırıcı olduğu iddia edilen kişilerin WhatsApp mesajlarının ekran görüntülerini yayınladı ve Brezilyalıları hedef alan dolandırıcıların Twitter gibi diğer sosyal medya ağlarında da aktif olduğunu ekledi.

Bir ESET uzmanının bu tür siteler tarafından kullanılan alan adlarının “bilinmeyen” olduğunu ve dijital sertifikaların Brezilyalı sohbet uygulaması kullanıcılarına gönderilen bağlantılarda yer alan sayfaların “mesajın WhatsApp’ta gönderilmesinden bir gün önce oluşturulduğunu” gösterdiğini aktardığı aktarıldı.

“Bu,” dedi uzman, “bir [crypto] dolandırma.”

____
Daha fazla bilgi edin:
– Brezilya Futbol Santrali São Paulo FC, Taraftarların Bitcoin ve Kripto Kullanarak Bilet Almasına İzin Veriyor
– Bitcoin’i Alan 10 Brezilyalı İş Devi, Kripto Dalışı

– Bitcoin Kabulünde Brezilya: Blockchain.com’un Genişlemesi, Madencilerin Vergi Muafiyeti, Emlak Firmasının BTC Seçimi
– Brezilya’nın En Büyük Neobankası Bitcoin Yatırımı Yapıyor ve Müşterilerin BTC, Ethereum Almasına İzin Verecek

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *