«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Bu Dev Borsa, XRP İşlemlerini Yeniden Açtı!

Bu Dev Borsa, XRP İşlemlerini Yeniden Açtı!

xrp-dava-nexo

XRP, Tekrar Rakuten’de!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından dava edilen ABD’li bllockchain devi Ripple, XRP’yi de direkt olarak etkilemişti. XRP’yi piyasaya süren firma olan ve XRP’nin menkul kıymet olduğu iddiası ile karşı karşıya kalan Ripple, bunun devamında hem kendi değer kaybetti hem de XRP’nin değeri çakıldı.

Rakuten’den Yeşil Işık

XRP, davanın açıldığı tarihten bu yana ABD doları karşısında değer kazanmayı başarsa da an itibarıyla diğer kripto paraların rallisinin gerisinde kaldı ve bunun sebebi de yaşanan yasal belirsizlik. Birçok kripto para borsası XRP’yi ilgili davadan sonra borsadan kaldırdı veya işlemleri askıya aldı. Buna Japonya’nın en büyük e-ticaret şirketi ve Amazon’u olarak bilinen Rakuten de dahil.

Geçtiğimiz yıllarda kendi kripto para borsası ile cüzdanını oluşturan Rakuten, 24 Aralık tarihinde ise XRP alım satımlarına davadaki belirsizlik nedeniyle ara vermişti. Rakuten, şimdi ise büyük bir haber paylaştı ve XRP alım satım işlemlerinin yeniden başlayacağını vurguladı.

Bu, XRP yatırımcıları için inanılmaz bir öneme sahip. Kripto para borsalarının yeniden XRP’yi listeleyebilecek olması, büyük borsaların da bunu yapabilmesine öncülük edebilir. Özellikle ABD’nin lider kripto para borsaları Kraken ve Coinbase’in bunu yapması XRP’ye tüm zamanların rekoru olan 3,30 doları tazeleme fırsatı bile verebilir.

XRP bu haber ile 24 saat içerisinde %2 yükseliş elde etti ancak bunun diğer borsaları da tetiklemesi bekleniyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *