«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Bukele, Bitcoin, Sörf ve El Salvador’a Hiç Olmadığı Kadar Fazla Turist Getiren Çeteler Üzerindeki Çöküşüm Diyor

Bukele, Bitcoin, Sörf ve El Salvador’a Hiç Olmadığı Kadar Fazla Turist Getiren Çeteler Üzerindeki Çöküşüm Diyor

fs-e92euaaa4-5j.jpg
Kaynak: Twitter/@Bitcoinbeach

El Salvador’da uluslararası turizm artıyor. Ve ülkenin lideri Cumhurbaşkanı Nayib Bukele, Bitcoin (BTC) benimsemesi de dahil olmak üzere politikalarının, daha fazla tatilcinin Orta Amerika ülkesini ziyaret etmeyi seçmesinin başlıca nedenleri olduğunu söylüyor.

Bukele, geçen yıl BTC’ye yasal ihale statüsü veren bir yasayı hazırlamıştı. O alınmış gerçeğini kutlamak için Twitter’a, Dünya Turizm Örgütü verilerine göre El Salvador, “en iyi performans gösteren ülkeler” sıralamasında ilk 15’te yer aldı. [international] Hedefler kazanç açısından” Ocak-Mayıs 2022 döneminde.

Kurum, 2019 verilerine göre gerçek yüzde değişimini ölçtü ve araştırmasının bir parçası olarak uluslararası turizm gelirlerini analiz etti.

Bu veriler, koronavirüs pandemisi sonrası dönemde El Salvador’a yapılan turizmin %6 arttığını gösterse de, 1. sıradaki Moldova Cumhuriyeti’nin %86’sından çok daha az, artış hala önemli. El Salvador en yüksek sıradaki Latin Amerika ülkesiydi ve %6’sı ilk 15’teki diğer tek Amerika destinasyonu olan Meksika’nın iki katı puan aldı.

Bukele, Twitter gönderisinde, “sadece bir avuç ülkenin” turizm sektörlerini “pandemi öncesi seviyelere” “kurtarabildiğini” belirtti.

Dünya Turizm Örgütü’nün verileri uluslararası turizmi kapsadığı için, Bukele, yükselişin “arkasındaki nedenlerin” “çoğunlukla bitcoin ve sörf” olduğunu açıkladı.

Bukele de paylaştı Google Hem uluslararası turistler hem de Salvadorlular gibi insanların 2022 ve 2021’de perakende ve eğlence tesislerinde, parklarda, mağazalarda ve toplu taşıma istasyonlarında 2020’ye göre daha fazla zaman geçirdiğini belirten Hareketlilik Raporu verileri.

Bu nedenle, Salvador Devlet Başkanı, bir kez daha sırtını sıvazlama dürtüsüne karşı koyamadı ve sonuç olarak şunları yazdı:

“Çeteler üzerindeki baskımız nedeniyle iç turizm daha da büyüyor.”

Hükümetin pandiller sokak çetelerine karşı savaşı uluslararası toplumu kutuplaştırdı ve birçok eleştirmen Bukele rejiminin hem mahkumların hem de çete üyesi olduğundan şüphelenilenlerin insan haklarını ihlal ettiğini iddia etti.

Ancak Bukele, politikasının rakipsiz bir başarı olduğunu ve cinayet oranının birkaç yıl sonra ilk kez ardışık günlerde sıfıra düştüğünü iddia etti.

O söz konusu,

“[El Salvador] dünyanın en tehlikeli ülkesi olmaktan Latin Amerika’nın en güvenli ülkesine dönüştü.”

_____
Daha fazla bilgi edin:
– El Salvador Finans Şefi 800 Milyon Dolarlık Borç Temerrüdünün Gerçekleşmeyeceğini Söyledi, Bukele BTC’nin ‘Kaçınılmaz’ Olduğunu Söyledi
– MicroStrategy’yi takiben, El Salvador’un Bukele’si Başka Bir Bitcoin Dip Satın Aldı, Skeptics Chime In

– Ayı Piyasasına Rağmen Bir Salvadorlu, Bitcoin Madenciliği Yapmak İçin 200 Milyon Dolarlık Bir Elektrik Santrali İnşa Etmek İstiyor
– El Salvador Hükümeti Yeni Token’ı Destekleyecek, Bukele Düşen Bitcoin Fiyatları Hakkında ‘Panik Yapmayın’ Diyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *