«
  1. Anasayfa
  2. Blockchain
  3. Canaan, Yeni Bitcoin Madenciliği Donanımını Piyasaya Sürdü

Canaan, Yeni Bitcoin Madenciliği Donanımını Piyasaya Sürdü

i - 2022-04-11T115233.189

Bitcoin madenciliği donanım üreticisi Canaan, kendi kendine madenciliği genişletmeye hazırlanırken A12 serisinde yeni bir makinenin piyasaya sürüldüğünü duyurdu.

Kıdemli başkan yardımcısı Edward Lu, Miami’deki Bitcoin 2022 konferansında yaptığı açıklamada, Çin merkezli şirketin yeni Avalon 1266’sının terahash başına 35 joule (J/T) verimlilikle saniyede 100 terahash’a (TH/s) ulaşabileceğini söyledi. Yeni cihazların sevkiyatına ne zaman başlanacağı ise belli değil. Lu, The Block’a verdiği demeçte, “Makinenin üretim ve teslimat planını ana müşterilerin talep siparişlerine göre ayarlayacağız” dedi.

Lu, 15 dakikalık konuşmasının çoğu kısmında, hem madencilik teknolojilerinin verimliliğini artırarak hem de yenilenebilir enerji kaynaklarına geçerek sürdürülebilirliği iyileştirme ihtiyacına dikkat çekti. Lu, “Son iki yıldır Avalon, ürünlerimizden başlayarak daha yeşil bir bitcoin madenciliği endüstrisi kurmaya kendini adamıştır” dedi.

Yönetici ayrıca Canaan’ın yeşil enerji hedeflerine ulaşmaya odaklanan madenciler ile ortaklık kurmaya kararlı olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *