«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Çelişkili Vitalik Buterin Daha Fazla Bitcoin Benzeri Bir Ethereum İstediğini Söylüyor

Çelişkili Vitalik Buterin Daha Fazla Bitcoin Benzeri Bir Ethereum İstediğini Söylüyor

8dfaf4cc49-media-library-original-900-600.jpg
Vitalik Buterin. Kaynak: bir video ekran görüntüsü.

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, düşüncelerinde ve değerlerinde henüz çözemediği bazı çelişkilere değindi.

İlk olarak, Ethereum beyni, uzun vadeli istikrara odaklanan daha fazla Bitcoin (BTC) benzeri bir Ethereum istediğini kabul etti. Ancak, bunu başarmanın çok fazla kısa vadeli değişiklik gerektirdiğini söyledi.

“Ethereum’ın kültürel de dahil olmak üzere uzun vadeli istikrar ve istikrarı vurgulayan daha Bitcoin benzeri bir sistem haline geldiğini görme arzum ile oraya ulaşmanın oldukça fazla aktif koordineli kısa vadeli değişim gerektirdiğini fark etmem arasındaki çelişki” dedi. dedim.

Bu arada, Twitter’da Polynya olarak bilinen popüler bir Ethereum analisti, “uzun vadeli istikrar elde etmek için kısa vadeli değişim gerekli” yanıtını verdi.

Polynya, “Erken kemikleşmenin her zaman temel kusurlar olacağı anlamına gelen Bitcoin’in aksine ve daha sonra çözülmesi çok daha zor olacak. Bu nedenle, önce sağlam bir sistem kurun, sonra kemikleşin,” dedi.

Yaklaşık yedi yıl önce Buterin, teknolojiyi “tamamen eşler arası elektronik para versiyonu” olarak kullanmak için kullanması amaçlanan Bitcoin’in aksine, her türlü kullanım durumu için blok zinciri teknolojisinden yararlanmanın bir yolu olarak Ethereum’u yarattı.

Bununla birlikte, yıllar boyunca, görünüşe göre Bitcoin’in basitliği ve merkezi olmayan, güvenilir bir para birimi olma arayışı için bir takdir geliştirdi.

Ve şimdi, çelişkilerle ilgili bu son Twitter iletisinden sonra, bazı kripto endüstrisi gözlemcileri, 1 Nisan’da “In Defence of Bitcoin Maximalism” adlı bir blog yazısı yayınlarken Buterin’in gerçekten şaka yapıp yapmadığını merak ediyorlardı. dikkatli olma taahhüdü ve amiral gemisi kripto para birimini vahşice bile savunmaya istekli olmaları.

Öte yandan aynı makalede Buterin, Ethereum’un özellik zenginliğinin onu risklere karşı savunmasız hale getirdiğine dikkat çekti. Sonunda, karmaşık bir özellik Ethereum’un ademi merkeziyetçiliğini tehdit edebilir veya baltalayabilir ve onu düşmanca saldırılara karşı savunmasız hale getirebilir.

Buterin, “Sistemik etkiler gerçektir,” diye yazdı, “Ve bir para biriminin son derece karmaşık ve riskli merkezi olmayan uygulamalardan oluşan bir ekosistemi, bu karmaşıklık onu bir şekilde geri çekmeden “etkinleştirmesi” mümkün değil. Bitcoin güvenli seçimi yapıyor.”

Bu arada, bugün Twitter iletisinde Buterin, “bireylere olan bağımlılığı azaltma tercihi” ile “canlı oyuncular”ı takdir etmesi arasında çelişkiler olduğunu da sözlerine ekledi.

Ayrıca ademi merkeziyetçiliğe ve demokrasiye düşkün olduğunu kabul etti, ancak pratikte pek çok spesifik politika konusunda “halk”tan çok aydınlarla aynı fikirde olduğunun da farkında.

“Daha fazla ülkenin radikal politika deneyleri (örneğin kripto ülkeleri!) benimsediğini görme arzum ile hükümetlerin bu tür şeylerde sonuna kadar gitme olasılığının daha yüksek olduğu ve dahili olarak çeşitliliğe dost olmadığı gerçeğinin farkına varmam arasındaki çelişki,” dedi Buterin.

Bu muhtemelen, bazı sakinlerin BTC’yi yasal ihale haline getiren Bukele rejimiyle ilgili endişelerini dile getirdiği El Salvador’da olup bitenlere dolaylı bir göndermedir.

Buterin ayrıca, milyonlarca dolar karşılığında işlem gören maymunların NFT’leri gibi bazı modern finansal blok zinciri “uygulamaları” ile ilgilenmediğini de belirtti. Ancak, bu yeniliklerin Ethereum ekosisteminin önemli bir parçası haline geldiğini kaydetti.

“Birçok modern finansal blok zinciri “uygulamalarından” (3 milyon dolarlık maymunlar vb.) hoşlanmamam ile bu şeylerin kripto ekonomisini ayakta tutan ve en sevdiğim havalı DAO’yu ödeyen şeyin büyük bir parçası olduğu gerçeğine gönülsüz takdirim arasındaki çelişki/ yönetim deneyleri” dedi.

____
Daha fazla bilgi edin:
– Vitalik Buterin & Binance CEO’su Do Kwon Başka Bir Terra ‘Canlanma’ Planı Önerirken Ses Veriyor
– Ethereum’un Buterin’ine Göre Bu Düzeydeki İşlem Ücretleri ‘Gerçekten Kabul Edilebilir’

– Vitalik Buterin Ethereum Üzerindeki Etkisinin Azalan, Bir Şeyleri Gerçekleştirmenin Daha Zor Olduğunu Söyledi
– Buterin, Geliştiricilerin Artan Karmaşıklık Konusunda Uyardığı Gibi, Ethereum Basitliğinin Hala Mümkün Olduğunu İddia Ediyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *