«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Celsius Sorunları Nuri’nin Bitcoin Faiz Hesaplarını Etkiliyor

Celsius Sorunları Nuri’nin Bitcoin Faiz Hesaplarını Etkiliyor

adobestock-ralf-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / Ralf

Büyük kripto borç veren tarafından körüklenen büyük gerileme ile santigrat (CEL) dünya çapında çok sayıda kripto işletmesini devirmeye devam ediyor, Alman kripto bankası Nuri Bitcoin (BTC) faiz hesaplarının Celsius’a güvenmeleri nedeniyle etkilendiğini açıkladı.

Nuri Pazartesi günü yaptığı açıklamada, ” [their] Maalesef mevcut aşırı piyasa koşulları nedeniyle hesaplar arası tüm para çekme ve transferleri geçici olarak durdurma kararı aldıklarını belirten Celsius, “bu karar Bitcoin Faiz Hesabımızı da etkiliyor” dedi.

Celsius’a göre, bu kararın likiditeyi ve operasyonları “tüm topluluğun yararına” istikrara kavuşturmak için verildiğini ve ayrıca,

“[W]Para çekme işlevi duraklatılırken, duraklama sırasında faiz işlemeye devam eder.”

Banka, Nuri Bitcoin Faiz Hesabı ile ilgili olarak, bu kararın faizin hala biriktiği ve bu önlemler kaldırıldığında ödeneceği anlamına geldiğini söyleyerek şunları ekledi:

“Daha fazla güncelleme olana kadar, Bitcoin Faiz Hesabımızın yatırım işlevini geçici olarak durdurmaya karar verdik.”

2015 yılında kurulan bankanın web sitesindeki verilere göre 400.000’den fazla müşterisi var. Nuri, ortağı Almanya’nın Solarisbankbanka hesaplarını barındırır ve 100.000 EUR’ya (104.360 USD) kadar mevduatı güvence altına alır.

Cryptonews.com yorum için Nuri ile temasa geçti.

En son gelişme, dünyanın dört bir yanından kripto odaklı finans sektörü oyuncularının müşterilerine dijital varlıklarının güvende olduğuna dair güvence verme çabalarını yoğunlaştırmasıyla ortaya çıkıyor.

Kanada’nın en büyük yatırım yönetimi firması Caisse de Depot ve Placement du Quebec (CDPQ) anlattı Cryptonews.com “genelleştirilmiş bir piyasa düşüşleri ortamında (borsalar ve tahviller – 50 yılda ilk kez), yatırımcılar tüm varlık sınıflarında risklerini azaltıyorlar. Bu bağlamda, Celsius son haftalarda çok zorlu piyasalardan, daha spesifik olarak, müşteriler tarafından yapılan güçlü para çekme hacminden etkilendi.”

CDPQ ekledi,

“Celsius, müşterilerine (Celsius topluluğu) karşı yükümlülüklerini yerine getirmek için proaktif adımlar atıyor ve bugüne kadar müşterilerine karşı yükümlülüklerini yerine getirdi. Ekibimiz durumu yakından izliyor.”

Bu arada, kripto borsası İkizler burcu söylenmiş Cryptonews.com Celsius’tan gelen son haberlerin, sabit parası Gemini USD’nin (GUSD) operasyonlarını etkilemediğini belirterek şunları söyledi:

“Her GUSD, Gemini’nin ABD’de tuttuğu bir ABD dolarına karşılık gelir. ABD FDIC [Federal Deposit Insurance Corporation]- sigortalı banka hesapları veya para piyasası fonları. Müşteriler bir GUSD’yi aşağıdakiler için kullanabilir: [USD] İkizler’de 1″

Salı günü saat 10:13 UTC’de CEL bir günde %73.4 arttı ve bir haftada %52.1 düştü ve şu anda 0.332 USD’den işlem görüyor.

____

Daha fazla bilgi edin:
– 100º Santigrat: Sektör Olası Etkileri Tartışıyor, Kredi Verenler Kullanıcılara Güven Veriyor, Nexo Yardım Sunuyor
– Çaresiz Santigrat Kullanıcıları, Kripto Piyasası Tankları Olarak Tasfiyelerle Karşı Karşıya, Ödeme Gücü Tartışması Başlıyor

– Santigrat Bu Hafta Fed Ateşine Yakıt Katarken Bitcoin, Ethereum ve Kripto Dalışı
– Teksas vs. Santigrat

– Binance, Bitcoin Ağında Birikmeye Neden Olanları Paylaştı, BTC Para Çekme İşlemlerini Sürdürdü
– Terra’nın Çöküşünden Sonra, Cryptoverse ‘Ponzi Benzeri Varlıklar’, VC’lerin Rolü ve ‘Cahil’ Kripto İnsanları Üzerine Düşünüyor

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *