«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Celsius’un Citigroup’tan Tavsiye Aldığı Bildirildiğine Göre CEO Mashinsky, ‘Sabır’ ve ‘Destek’ Çağrısında Bulundu

Celsius’un Citigroup’tan Tavsiye Aldığı Bildirildiğine Göre CEO Mashinsky, ‘Sabır’ ve ‘Destek’ Çağrısında Bulundu

1655370968_snapshot.jpg
Alex Mashinsky. Kaynak: Bir video ekran görüntüsü, Youtube/Mr Money TV

Hasta kripto borç veren Santigrat Ağı (CEL) bildirildi finans devi işe aldı Citigroup Celsius’un bu hafta başlarında para çekme, takas ve hesaplar arası transferleri askıya almasından sonra seçenekleri konusunda tavsiyede bulunmak. Bu arada, Celsius’un ateş altındaki CEO’su Alex Mashinsky Twitter’a döndü.

Medya kuruluşu The Block’a göre, ismi açıklanmayan iki “konuya aşina olan kişi”, Citigroup’un artık “Celsius’un seçeneklerini değerlendirmesine yardımcı olduğunu” iddia etti.

Kaynakların iddiaya göre Celsius’un Citigroup’tan “bir danışman olarak” yardım istediğini iddia etti.[y] kapasite”, “potansiyel finansman” dahil olmak üzere konularda.

Cryptonews.com yorum talepleri için Celsius ve Citigroup ile temasa geçti.

Kaynaklardan birinin medya kuruluşuna “Citigroup ve Celsius birbirleri için yeni olmadığını” ve Citigroup’un madencilik yan kuruluşuyla ilgili konularda Celsius’a tavsiyede bulunduğunu söylediği bildirildi. İkilinin, Celsius’un ilk halka arz (IPO) yoluyla halka açılma planları hakkında konuştuğu bildirildi.

Bildirildiğine göre, iki taraf aynı zamanda masadaki gibi finansman tekliflerini de görüşecek. Nexo (NEXO), rakip bir kripto borç veren. Nexo, Celsius’un “teminatlı kredi portföyü” de dahil olmak üzere “kalan nitelikli varlıklarının” kontrolünü ele geçirme hakkı için teklif verdi.

Ancak kaynaklar dikkatli olunması çağrısında bulundu. Birinin şu sözleri aktarıldı:

“Citi, Celsius’a bilançolarından para verecek gibi değil.”

Haber, dün bir Wall Street Journal raporunun hemen ardından geldi ve “konuya aşina olan kişilerin” Celsius’un hukuk firmasından “yeniden yapılandırma avukatları tuttuğunu” belirttiğini de aktardı. Akın Gump Strauss Hauer & Feld.

İflasla ilgili davalarda uzmanlaşmış hukuk firmasının, iddiaya göreCelsius’un “mali sorunları tırmandırmak” için olası çözümler hakkında tavsiyelerde bulunun.

Bu arada Alex Mashinsky, “sabır” ve “destek” çağrısı yapmak için 12 Haziran’dan bu yana ilk kez Twitter’a döndü.

12 Haziran’da, Celsius’un para çekme işlemlerinin askıya alındığını duyurmasından bir gün önce, Mashinsky, Celsius’un “hesaplarının” “kilitlendiği” iddialarını yalanladı. suçlamak “FUD”un yayılması konusu hakkında yazan bir Twitter kullanıcısı [fear, uncertainty, doubt] ve yanlış bilgilendirme.”

Ancak 13 Haziran’dan bu yana, Mashinsky radarın altına düştü – 15 Haziran akşamı yeniden ortaya çıkmadan önce ekibinin şimdi şirketin sorunlarını çözmek için durmaksızın çalıştığını iddia etti. O açıkladı:

“Endişelerinize odaklandık ve bu kadar çok kişiden haber aldığımız için minnettarız. Bir araya geldiğinizi görmek, topluluğumuzun dünyadaki en güçlü topluluk olduğunun açık bir işaretidir. Bu zor bir an; sabrınız ve desteğiniz bizim için dünyalar demek.”

Çok sayıda yanıt geldi ve bazıları “hayat birikimlerinin” Celsius’un elinde olduğunu iddia etti. Bir Twitter kullanıcısı, Celsius’ta kilitli tuttukları para için “dört yıl ve her hafta 100 saat çalışarak tasarruf ettiklerini” iddia etti. Poster, artık endişeden “uyuyamadıklarını” ekledi.

Kripto para birimine şüpheyle bakan ve altın savunucusu Peter Schiff de sesini duyurmaya hevesliydi – kripto piyasalarının oynaklıktan muzdarip olduğu durumlarda çoğu zaman olduğu gibi.

Schiff ve Mashinsky geçmişte pek çok kez çatıştı ve ilki, Celsius şefine bir diken fırlatma fırsatını yakaladı. yazı:

“Sen ve ben tartıştığımızda […], kriptoya bu kadar yüksek faiz ödemek için mevduatlarınızla çok fazla risk almanız gerektiğine dikkat çektim. Durumun böyle olduğunu reddettiniz ve beni ve sizi dinleyen müşterilerinizden herhangi birini risk almadığınız konusunda temin ettiniz!”

Perşembe sabahı saat 8:07 UTC’de CEL, bir günde %5,1 artış ve bir haftada %25’in üzerinde düşüşle 0,5 USD’den işlem görüyor.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Celsius’un İflas Spekülasyonları, CEL Pompaları ve Dökümleri olarak ‘Yeniden Yapılandırma Avukatlarını’ İşe Aldığı Bildirildi
– 100º Santigrat: Sektör Olası Etkileri Tartışıyor, Kredi Verenler Kullanıcılara Güven Veriyor, Nexo Yardım Sunuyor

– Santigrat Sorunları Nuri’nin Bitcoin Faiz Hesaplarını Etkiliyor
– Celsius, Kredi Tasfiyesini Önlemek İçin Daha Fazla Teminat Sağlıyor, ETH Sıkıntısıyla Karşı Karşıya

– Çaresiz Santigrat Kullanıcıları, Kripto Piyasası Tankları Olarak Tasfiyelerle Karşı Karşıya, Ödeme Gücü Tartışması Başlıyor
– Citigroup, Goldman Sachs Bitcoin’i ‘Derinleştiriyor’ Olarak Kriptoya Gitmeye Hazır (GÜNCELLENDİ)

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *