«
  1. Anasayfa
  2. Genel
  3. Chainalysis CEO’su, Bitcoin için 2021 yıl sonu fiyat tahminini açıkladı

Chainalysis CEO’su, Bitcoin için 2021 yıl sonu fiyat tahminini açıkladı

Chainalysis

Chainalysis CEO’su ve Kraken’in kurucu ortağı Michael Gronager, benimseme genişledikçe ve düzenleyici netlik yavaş yavaş ortaya çıktıkça, Bitcoin’in 2021’in sonunda 100.000 dolar seviyesini geçebileceğine inanıyor.

Bitcoin ile ilgili El Salvador konusuna da değinen ünlü CEO, BTC’nin geçtiğimiz hafta neden yükseldiğini ve 50.000 dolar seviyesini iki kez geri almasının nedenini açıkladı.

“Ethereum diğer kripto paraları yükseltiyor”

Gronager, 5 Ağustos’ta Londra hard fork uygulamasından sonra yükselen Ethereum’un BTC fiyatındaki artışta itici güç olduğu görüşünde. Son blockchain verilerine göre, şu ana dek 164.000’in üzerinde ETH yakıldı.

Chainalysis CEO’su, Ethereum ile birlikte, Bitcoin de dahil olmak üzere diğer kripto para birimlerinin yükselişine de dikkat çekti. Solana (SOL) birkaç saat önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 145 dolar seviyesine ulaşırken ADA 3 dolar seviyesine yükseldi.

Ethereum ise NFT’lerin artan popülerliği ve ETH’lerin yakılması ile yükseliyor. Ayrıca Santiment tarafından paylaşılan verilere göre yatırımcı odağı büyük ölçüde SOL’den Ethereum’a kayıyor.

El Salvador ve Bitcoin yasası

El Salvador nüfusunun yaklaşık yüzde altmış beşi BTC ile ödeme almak istemeyeceklerini iddia etse de, Michael Gronager, El Salvador’un Bitcoin’i yasal bir para birimi olarak benimsemesinin olumlu etkisinden de bahsetti.

Chainalysis CEO’su, El Salvador’daki ve diğer küçük ülkelerdeki insanların “basit olana ve alışkın olduklarına” tutunduklarını, Bitcoin’in ne olduğunu ve nasıl çalıştığını pek bilmediklerini belirtti.

Hükümetlerin BTC’ye karşı tutumuna gelince Gronager, ABD SEC gibi düzenleyicilerin, Bitcoin’in anonim olmaktan ziyade şeffaf olduğunu görmeye başladığına ve gelecekte daha iyi bir değişim aracı ve bir yatırım platformu olarak kullanmaya başlayacağına inanıyor.

“Bitcoin yıl sonuna kadar 100.000 doların üzerine çıkabilir”

Kraken’in kurucu ortağı olarak Chainalysis CEO’su, Bitcoin’in 100.000 doları geçebileceği konusunda iddialı. Ünlü CEO şu anda bir boğa piyasasında olduğumuzu ve Bitcoin, Ethereum ve diğer iyi kripto paralar ile güçlü bir boğa piyasası yaşayacağımızı iddia ediyor.

Son dakika haber ve analizlerden anında haberdar olmak için Telegram Kanalımızı ve Twitter hesabımızı hemen takip edin!

Bir Cevap Yaz

ilayda Çolak Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *