«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Chelsea, 24 Milyon ABD Doları Anlaşmayla İlk Kripto Gömlek Sponsorunu Güvende Tuttu

Chelsea, 24 Milyon ABD Doları Anlaşmayla İlk Kripto Gömlek Sponsorunu Güvende Tuttu

adobestock-297136841-editorial-media-library-original-1210-807.jpg
Kaynak: Adobe/charnsitr

İngiltere’nin kulübü, yaptırım uygulanan Rus oligark Roman Abramovich’ten almasından kısa bir süre sonra ve bir grup yatırımcı, hisseleri için 2.5 milyar GBP (3,1 milyar ABD Doları) ödedi, Chelsea FC dijital varlık yatırım platformuyla işbirliği yapıyor BalinaYüzgeç gelecek sezon için bir gömlek sponsorluğu anlaşması kapsamında.

Sky News’in bildirdiğine göre, yılda 20 milyon GBP (24 milyon ABD Doları) değerinde olduğu tahmin edilen anlaşma, Blues’un kripto alanına ilk adımlarını atmalarını sağlayacak.

“Gibi Amber Grubu Platformlarının kapsamını küresel olarak genişletmeye devam edecekler, artık sadece dünya çapındaki yüz milyonlarca sadık Chelsea taraftarıyla konuşma yeteneğine sahip olacaklar, aynı zamanda her sezon Premier Lig’i izleyen milyarlarca kişi tarafından da görülebilecekler” dedi. Laurence, Chelsea FC CEO’su, bir açıklamada alıntılandığı gibi.

Bu arada, Singapur merkezli Amber Group’a ait bir işletme olan WhaleFin, portföyüne daha fazla büyük futbol firmasını eklemek için çalışıyor. Platform ile görüşmeler sürüyor. Atletico Madrid İspanyol kulübüne şu anki forma sponsoru çevrimiçi ticaret platformu tarafından ödenenin iki katından fazla olacak beş yıllık 40 milyon Euro (42 milyon ABD Doları) anlaşma imzalamak artı500sektörel yayın başına Inside World Football.

Tartışmalara yakın, açıklanmayan kaynakların gazetecilere verdiği demeçte, son gelişmeler, Amber Group’un firmanın değerlemesini 10 milyar USD’ye getirebilecek yeni bir finansman turuna doğru ilerlerken geldi. Geçen Şubat, Amber Group’un B+ serisi oluşturulan Singapurlu devlete ait holding şirketi tarafından yönetilen bir grup yatırımcıdan toplam 200 milyon ABD doları Temasek. Firmadan alınan verilere göre, Şubat ayı Amber Group’un değerlemesini 3 milyar USD’ye yükseltti.

Amber Group, bugüne kadar platformunun 150’den fazla ülke tarafından desteklenen ve şirketin hizmetlerini kullanan 1.000’den fazla kurumsal müşteriyle toplam 1 trilyon ABD dolarından fazla işlem hacmi gerçekleştirdiğini söylüyor.

Bu arada, bildirildiği gibi, Binance CEO Changpeng Zhao, Chelsea’yi satın almayı da görüştü ancak böyle bir anlaşmayı reddetti.
____
Daha fazla bilgi edin:
– Kripto Spor Sponsorluğu, OKX F1 Deal ile Hızlı Yola Geçiyor
– Liverpool FC, Forma Sponsorluk Anlaşmasında Kripto Firması için TradFi’yi Hendek Etme Teklifini Verdi

– Messi, Başka Bir Kripto Pazarlama Çabasında 20 Milyon ABD Doları Anlaşma Yaptı
– NFT’ler Spor Endüstrisinin ‘Kritik Parçaları’ Olacak – PwC

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *