«
  1. Anasayfa
  2. Altcoin
  3. Çin Dijital Yuan Harcamaları COVID-19’un Neden Olduğu Düşüşe Rağmen Artıyor

Çin Dijital Yuan Harcamaları COVID-19’un Neden Olduğu Düşüşe Rağmen Artıyor

adobestock-helloabc-1-1.jpg
Kaynak: AdobeStock / merhabaabc

Merkez bankası tarafından verilen token yeni kullanıcılar bulmaya devam ettikçe, Çin’de dijital yuan kullanımı son 12 ayda 18 kat arttı.

Merkeze göre Çin Halk Bankasıişlem hacimleri geçen yılın sonunda 13 milyar ABD dolarına ulaştı ve şu anda pilot bölgelerde toplam 261 milyon kişisel cüzdan açıldı.

Medya kuruluşu JRJ bildirdi JD.comÇin’in cevabı Amazonayrıca müşterilerin son “618” festivali sırasında platformda yaklaşık 60 milyon ABD doları değerinde mal ve hizmet için ödeme yapmak için dijital CNY cüzdanlarını kullandığını bildirdi.

Çin’de 618 (18 Haziran), Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Kara Cuma veya Siber Pazartesi’ye benziyor – e-ticaret platformlarının ürünleri indirimli fiyatlarla sunduğu ve genellikle ateşli satın almalara yol açan iki veya üç haftalık bir dönem.

Reuters, JD.com’daki toplam satışların bu yılki 618’e kadar sadece %10,3 arttığını bildirdi, bu rakam “2021 etkinliğinin %27,7’lik büyümesinden” “keskin” bir düşüşü temsil ediyor.

%10,3 rakamı JD’nin şimdiye kadarki en düşük büyüme oranı ve Reuters’e göre, “dünyanın en büyük ikinci ekonomisindeki tüketici iştahının, koronavirüsün Omicron varyantını ve yavaşlayan ekonomik koşulları durdurmak için kilitlenmelerden nasıl etkilendiğini” gösteriyor.

Ne olursa olsun, dijital yuan harcama rakamları, tokenin en aktif ve gürültülü özel sektör savunucularından biri haline gelen JD için bir gümüş astarı temsil etti.

JD, Aralık 2019’da pilot bölgelerdeki müşterilerin tokenlerini platformunda kullanmalarına izin vermeye başladı. O zamandan beri, şu anda pilot bölgede bulunan 23 şehirdeki müşterilere milyonlarca ABD doları değerinde e-CNY dağıttı.

Bu yılki 618 etkinliğinin öncesinde, platform ve ortak bankaları, pilot bölgedeki vatandaşlara 1,5 milyon ABD Doları değerinde e-CNY jetonu verdi.

Bu arada, belirteç finans sektöründe yeni bir çığır açıyor. Sina, jetonun Guangdong’daki konut mevduatlarını ödemek için başarıyla kullanıldığını bildirdi.

Ve Huangzhou.com, devlet tarafından işletilen bir “dört büyük” borç verenin, Çin İnşaat Bankasımobil uygulamasına, müşterilerin varlık yönetimi ürünleri için ödeme yapmak için dijital yuanı kullanmalarına olanak tanıyan pilot işlevler ekledi.

Aynı medya kuruluşu, Çinli bir adamın araç sigortasını ödemek için dijital yuan fonlarını kullanarak tarih yazdığını da kaydetti.

şubesinin bulunduğunu da sözlerine ekledi. Çin Tarım Bankası ayrıca bu ay pandemiden kötü şekilde etkilenen yerel bir beton üreticisi firmaya 224.000 ABD Doları değerinde – dijital yuan olarak ödenmiş – bir kredi vermişti.

____

Daha fazla bilgi edin:
– Çin Bankaları Otomatik Dijital Yuan’dan Fiat’a Dönüştürme Araçlarını Başlattı
– Alipay, COVID-19 Fırsatları PBoC Darbesi Olarak Dijital Yuan Artışı Sağlıyor

– Dijital Yuan Artık Çin Pilot Bölgelerinde Vergi Ödemek İçin Kullanılıyor
– Çinli Adam Mahkeme Tarafından Verilen Para Cezasını Önce Yasal Olarak Ödemek İçin Dijital Yuan Kullandı

– Yeni Tencent Dijital Yuan Cüzdanı Lansmana Hazırlanıyor
– Eski Çin Merkez Bankası Başkanı, Dijital Yuan’ın Uluslararası Ticaret İçin Amaçlanmadığını Söyledi

Bir Cevap Yaz

cem boz Hakkında

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *